Skocz do zawartości
dszymek

Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co do wygaszacza ekranu, to poczytajcie najpierw opis w ustawieniach jak i kiedy działa. Nie wiem jak wyłączenie tej opcji może wpływać na dłuższą pracę baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg źródła na którym się opierałem, autorowi bardzo pomogło, wrzucał tam zresztą wykres płaski jak stół, gdzie wcześniej ubywało, jak to w naszych telefonach, po kilka procent. Ja dopiero co to włączyłem, ocenię przez noc ile spadło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale jak coś co działa podczas podłączenia ładowarki lub zadokowania telefonu, ma wpływać na dłuższą pracę na baterii? Chyba tylko tym, że telefon się w międzyczasie podładuje.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@waldemark70 Patrząc po przykładzie mojej Xperii Z3, często po wgraniu innego romu pojawiał się drenaż baterii, głównie z powodu serwisu Google Play. Już nie pamiętam dokładnie o co chodziło - wyłączenie jakiejś totalnie bezsensownej opcji w ustawieniach wg poradnika z pewnego serwisu pomagało i telefon "spał" całą noc bez problemów, mimo, że nie miało to kompletnie związku, może tu jest ta kwestia. Po prostu tam ta opcja powodowała ciągłe wybudzanie telefonu i sprawdzanie jakiegoś loga. 

Wystarczy, że LG coś skopie i taki wygaszacz co minutę będzie sprawdzał czy podłączona jest ładowarka - masz "battery drain" gotowy.

PS. Oczywiście tu już abstrachuje totalnie i nie sądzę, że tak jest, ale mimo wszystko jeśli chodzi o Androida to jest masa takich błędów, kto modował telefony to wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie dlaczego w LG g6 nie ma działającego qc3 ??

Kernel Adiutor (ROOT)

oraz majac root polecam obnizyc taktowanie procesora z 2.38 Ghz na 1.5 :) lub nizej i bedzie SOT 4 tyg :P

Edytowane przez kazmirz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meilbox

ponoć mają uaktywnić qc 3.0 w najbliższej aktualizacji (czytaj. Oreo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co, po aktualizacji do wersji z listopadowymi poprawkami oraz wyłączeniu wygaszacza (o ile ma to coś wspólnego), telefon ładnie "śpi" w nocy.

Spoiler

5a5471686afff_Capture_2018-01-09-08-33-57.thumb.png.81f3f00976954e8677c391d1df2e4f8f.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

W życiu nie widziałem u siebie płaskiej lini na wykresie. Przetestuję może serio jest błąd w tym obszarze.

Często po odłączeniu od ładowarki i jakieś 20 min na email, Facebook, Instagram itp. zostawalo jakieś 85-88% co dla mnie jest słabym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kepa416 u mnie obecnie 85% i ponad 1h ekranu, ale to Wi-Fi i w ogóle tak dużo czynników może mieć wpływ, że szkoda gadać.

Jednak brak spadku % w uśpieniu na pewno pomaga wydłużyć osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wyłączyłem ten wygaszacz, telefon naładowałem, odłączyłem od ładowarki i jest tak samo jak było. przez noc spada ok. 5-7% przy Always On Display ustawionym żeby od 00:00 do 6:00 był wyłączony. Więc jest tak jak się spodziewałem, za wiele to nie dało. Co widać na screenach

Tak jak @kepa416 jeszcze nie widziałem płaskiego wykresu, zawsze spada mniej więcej równomiernie jak telefon nie jest używany.

Macie tego "szpiega mlt ldb" wyłączonego? Co tutek jest w Romy & modyfikacje?. Ja z tym nic nie robiłem, bo też nie uważam, żeby to jakoś zmieniło na plus działanie telefonu.

Spoiler

Screenshot_2018-01-09-12-21-38.thumb.png.f113cbb96899040920131fc6dd1c5492.pngScreenshot_2018-01-09-12-22-48.thumb.png.83bee3f2e316391c63ea1e0fe0462ef9.pngScreenshot_2018-01-09-12-21-49.thumb.png.090ee307985ac9403f15f78ba1ff3a66.png

Edytowane przez VikingsAreComing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi