Skocz do zawartości
dszymek

Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zadam to pytanie tutaj - W jaki sposób ładujecie swoje G6 uwzględniając jak najdłuższą żywotność?
Ja obecnie ładuję telefon przez noc. Budzę się, jest 100%, idę do pracy, jest może z 40% po powrocie i znowu ładowanie przez noc.
Czy ten sposób ładowania jest niekorzystny dla baterii? Jakie metody polecacie / stosujecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie zostawiam na noc, jeśli mam potrzebę to doładowuje przed snem albo rano. Zawsze używam szybkiego ładowania. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@waldemark70 bo statystyki baterii do 100% zostają z przed ładowania także wszystko się zgadza :) 10h sot było!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@franc88 Faktycznie, masz rację. Jakoś nigdy się w to nie zagłębiałem. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, wisNiaSG6 napisał:

Ja nie zostawiam na noc, jeśli mam potrzebę to doładowuje przed snem albo rano. Zawsze używam szybkiego ładowania. :) 

Chyba też tak zacznę robić.
Z tego co widzę po różnych artykułach, to takie zostawianie na noc ponoć szkodzi baterii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie szkodzi. Patrząc teoretycznie szybkie ladowanie zdecydowanie bardziej szkodzi baterii. Możesz ładować przez całą noc i nic się nie stanie. Po naładowaniu baterii do 100% elektronika prawie całkowicie odcina dopływ prądu do urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leider

@somebody101

ładowanie przez noc zawsze trochę szkodziło ;)
Szkodzi ponieważ gdy telefon się już naładuje do 100% energie cały czas pobiera z ładowarki by te 100% trzymać - a jak np naładuje się o 1/2/3 w nocy no to przez resztę godzin cały czas bateria dostaje co chwilę kopa by była cały czas na full (100%)

W ten sposób kiedyś rozwaliłem dwie baterie w S6 i jedną w G4 ;)

Edytowane przez leider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

99% ludzi na świecie właśnie w ten sposób ładuje swoje smartfony. Wieczorem podłącza i rano odlacza od prądu i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie. Ładowarka jest Quick Charge, da radę ładować nią bez tej funkcji? Jakaś przejściówka jest potrzebna czy zwykła ładowarka 1.8A i ten kabel usb C? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :D

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leider
42 minuty temu, somebody101 napisał:

99% ludzi na świecie właśnie w ten sposób ładuje swoje smartfony. Wieczorem podłącza i rano odlacza od prądu i tyle. 

To że 99% ludzi według Ciebie tak robi, nie oznacza że robi to dobrze dla baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi