Skocz do zawartości
dszymek

Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Finder
    17 godzin temu, Adam94 napisał:

@Finder

Uuu to kiepsko, zrób reset do fabrycznych ustawień może, pozatrzymuj ręcznie procesy apek z których nie korzystasz i przejrzyj uprawnienia wiem że to trochę żmudne no ale warto spróbować ale pamiętaj że chyba po każdym ponownym uruchomieniu telefonu będzie trzeba zrobić to ponownie. W ustawianiach baterii ogranicz działanie w tel apek z których nie korzystasz, w ustawieniach połączeń - dodatkowe -gesty wyłącz jeśli nie korzystasz bo ponoć zjada trochę baterii w tle bo ciągle czujniki są aktywne wtedy. Lokalizacje ustaw sobie na tą mniej niedokładną qualcomma ponoć mniej baterie drenuje. W administrator urządzenia odznacz Znajdź moje urządzenie jeśli chcesz ja osobiście nie wierze że jak zgubie telefon to jakkolwiek mi to pomoże go odzyskać, ale to już Twoja decyzja - na necie czytałem gdzieś posta że zjada baterię w tle trochę ale nie wiem ile w tym prawdy. Trust Agents też mam odznaczone bo nie wiem poco to w sumie,  zakładka dostęp do używania nie wiem w sumie o co z tym chodzi ale mam powyłączane.. Wygaszacz ekranu też zjada baterię jeśli korzystasz wg mnie to zbędny bajer. A noi też jak masz np LTE 2-3 kreski zasięgu to lepiej na 3g się przełączyć ręcznie w ustawieniach sieci komórkowej bo LTE przy słabym zasięgu pożera dużo więcej baterii.

Ja mam tel jakoś od lipca i najmniej miałem jakoś 3:30h sot na 8.0 z tego co pamiętam po HR, jak instalowałem od nowa apki, aktualizowałem, konfigurowałem itp. Pomijając dzień czy dwa gdy telefon robił za ruter LTE wtedy bateria od 100 do 10% dosłownie zeszła w jakieś 2-3 godz. Noi też jest taki patent że jak tel ma już teoretycznie 100% to jeszcze możesz ładować go z poł godziny to wtedy dobija to maks pojemności ~3300 bo normalnie przy niby 100% naładowania jest naładowane faktycznie jakieś 2900-3000 mAh baterii no ale też szybciej się zużywają ogniwa, jak ja tak zrobię czasem to np zanim mi zejdzie bateria z 100% do tych np 95% to mam już 1-1:20 sotu i wtedy wynik pod koniec baterii mam nawet i 7h czasem lub 8h przy 3g zamiast LTE i to bez żadnego trybu oszczędzania baterii, ale przy takim użytkowaniu po roku bateria do wymiany to pewniak :D no ale 80-110 zł to spoko nie stanowi problemu jak np stłuczony wyświetlacz. W tym momencie mam 92% i 1 godz 52 min SOT-u przy jasności ~45-55% w pomieszczeniu bo na zewnątrz w dzień to wiadomo że na 100% a i tak szału nie ma z komfortem, ale przynajmniej lato się skończyło bo pod słońce to ledwie co widać było na tym ekranie, a zrobić jakieś zdjęcie w słoneczny dzień i podejrzeć czy dobrze wyszło to bez szans. Więc ogólnie sam widzisz jak u mnie to wygląda, ale ja nie korzystam z meesengera, twitera czy snapa choć nawet recenzenci korzystając z dziesiątek różnych apek mieli wyniki po 4-4:30 więc coś drenuje Ci baterię ewidentnie moim zdaniem bo ja nawet oglądając netflixa sporo czasem na lte i tak nie schodzę poniżej 4:30.

W AccuBat mam 75% sprawności baterii po 83 ładowaniach. Byłem na 7.0 byłem na 8.0 jestem na 9.0 zawsze Hr przed wgraniem i po wgraniu. raczej nie przywracam backup tylko dużo rzeczy robię ręcznie i idzie to w miarę sprawnie. W deepsleep wchodzi tez bez problemu. Pamietam, że było lepiej. kolo 4-4,5h obecnie w centrum miasta na lte by mi wystarczyło. Jestem na zmianie telefonu bo ten już dostaje zadyszki w multitaskingu i sprawnym funkcjonowaniu mimo nova launcher.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mac81

Witam,

Czy ktoś wymieniał już baterię w LG G6? Przymierzam się do wymiany ponieważ moja bateria ma już 70% sprawności, telefon ma 2 lata. Baterie zakupiłem firmy Greencell i czekam tylko na akcesoria typu taśma śrubokręty itp. Zdecydowałem się na wymianę baterii ponieważ ogólnie telefon jest ok i jeszcze z rok powinien mi wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adam94

Przykładowy dzień, ogólnie ~5:30-6h na lte lub ~7-7:30h na H/H+ przy średnio 30h używania bo przy 40 wychodzi z 30-40min mniej średnio.

Capture+_2019-10-05-00-26-08.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Baterie zakupiłem firmy Greencell i czekam tylko na akcesoria typu taśma śrubokręty itp.

Nie było by lepiej w serwisie i mieć pewność że będzie wodoszczelny?

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mac81
    3 godziny temu, Rambdal napisał:

Nie było by lepiej w serwisie i mieć pewność że będzie wodoszczelny?

Wysłano z Walkman-a

Akurat na wodoszczelność nie zwracam tak uwagi ponieważ nigdy nie była w moim przypadku potrzebna. Z drugiej strony gdyby był telefon w miarę nowy to bym się nie bawił sam.

dodana zawartość

Bateria wymieniona. Zobaczymy po kilku ładowaniach czy wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adam94

Kilka zrzutów SOT-u, oszczędzanie baterii dopiero włączane przy 15%. Jest okej, na 1.5-2 dni wystarcza. Pewnie na Wi-Fi lub 3g była by z godzinka czy dwie więcej.

Spoiler

1717090361_Capture_2019-10-25-09-48-451.thumb.png.489387a63f4320afba0cd6ef75c2a19e.png

Spoiler

1792458521_Capture_2019-10-29-12-26-481.thumb.png.69d6bd98118af2a6e1997979202ea287.png

Spoiler

1259279457_Capture_2019-10-31-11-34-431.thumb.png.a991e6bfef1c8661f266e00085d35b17.png

Spoiler

524193603_Capture_2019-10-23-17-27-561.thumb.png.b86341ff0dd9bd3844ba7cb63427ff5c.png

Edytowane przez Adam94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi