Skocz do zawartości
krisker

Android Pay - nie działa na stocku mimo braku roota

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio mBank uruchomił w swojej aplikacji płatności NFC, zapewne zainteresowanie tym tematem wzrośnie. Próbowałem wszystkich opisanych metod  jednak u mnie niestety nie działa. Mam stockowy V20D wgrywany przez TWRP + root i xposed. Wiem, że google dostosowuje swoją aplikację do zmian wprowadzanych przez developerów. W moim przypadku jednak nie wiem dlaczego apka nie działa. Odinstalowałem na próbę roota i xposed a mimo to nadal mój telefon widziany jest jako "zagrożony". Bootloader chyba jest zablokowany.

Może przerabiał ktoś ten temat na stocku lub customach (może lineage?) i udało mu się uruchomić Android Pay?

Edytowane przez krisker
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krisker

Nie używam Android Pay, ale wydaje mi się, że Magisk może w tym pomóc https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Spoiler

Magisk Hide: 
    Hide Magisk from detection, including SafetyNet, which is used in Android Pay, Pokemon GO, Mario Run etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest root, to wtedy Android Pay nie chce działać. Na xda piszą, że Magisk załatwia sprawę. Za to płatności HCE działają bez problemu z rootem (sprawdziłem z PeoPay).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja właśnie odinstalowałem roota. Zrobiłem sobie kopię systemu i poodinstalowywałem wszelkie dodatki i opcje systemu wraz z rootem i xposed. Nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jaka wersja androida, jak robiłeś deinstalację xpo i root?

W ja!i sposób rootowałeś skoro bl zablokowany?

@krisker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krisker
    Samo odinstalowanie roota nie pomoże. Należałoby wgrać na czysto system z opcją cse Flash. Wtedy na 100% pozbędziemy się roota.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W formie testów zainstalowałem Lineage z Magiskiem i ostatecznie udało się uruchomić Android Pay. Na stocku zapewne trzeba zrobić tak, jak @waldemark70  napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja odpaliłem skutecznie mbank owy Android Pay na Resurrection Remix 5.8.2 (Nougat). Magisk daje radę. 

Na romach opartych na Lineage 14.1 jest problem z NFC - kontakt z terminalem płatniczym. Sprawę załatwia ten patch (jest dla OnePlus, ale zdaje się, że korzysta on z tego samego chipu NFC):

https://forum.xda-developers.com/oneplus-one/help/android-pay-cm14-1-t3504989

Co do powrotu do stocka - to ja bym flashował KDZ przez flashtool, żeby usunąć pozostałości roota, twrp itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem dzisiaj płacić i terminal nie widział telefonu. Patch zapodany (nie wpłynął na SafetyNet), sprawdzę ponownie i dam znać. NFC ogólnie działa - jak przykładam kartę płatniczą, to reaguje.

Edytowane przez krisker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jaki ROM? Bo fix dotyczy tylko Lineage 14.1 i romów na jego bazie.

Ten patch dotyczy NFC, nie SafetyNet. W magisk managerze trzeba też dodać apkę mBanku do listy hide (Android Pay dodaje z defaultu). Na ekranie statusu magiska SafetyNet powinno być na zielono. 

Mi na początku udało się dodać kartę do AP (wcześniej na ROMie Fulmics niemożliwe, bo AP wykrywał roota i odmawiał współpracy), ale dokładnie tak jak u Ciebie nie dało się płacić fizycznie (przy czym online w apce Allegro czy Uber bez problemu). NFC jako takie działało (wykrywał tagi NFC lub karty płatnicze), ale był ślepy na terminale płatnicze. Po zapodaniu patcha zaczął widzieć bez problemu.

Ważne: w chwili przykładania telefonu do terminala musi on mieć wzbudzony ekran (niekoniecznie odblokowany, choć dla pewności można). 

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi