Skocz do zawartości
marcinadd

Ładowarki indukcyjne dla Galaxy S8.

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

@blaz akurat to normalne, że po kablu ładuje szybciej niż indukcja. Normalne jest też, że telefon się bardziej nagrzewa na ladowaniu bezprzewodowym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@blaz

Pobierz sobie aplikację phone info. Sprawdź temperatury podczas ładowania indukcyjnego.

[mention=25935]ct65[/mention]

Owszem nagrzewać się będzie ale jeśli temperatura baterii zaczyna przekraczać 40 stopni to nie jest normalne.

Dlatego oddałem do serwisu, zwłaszcza, że mam go w swoim mieście. Wgrali soft xeo i przy okazji wyszła wtedy aktualizacja od Samsunga. Objawy z temperaturą zniknęły. Na dobrą sprawę nie wiem co pomogło łatka czy nowy soft.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaz

oki sprawdze ye temp. na codzien laduje kablem, raczej indukcja na niedlugo przed pojsciem spać, ale po co zepsuć nowy tel..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Kr!stov pewnie standardowo przeszlo po lekarstwu zwanym wipe ?

Co do temperatury, chodziło mi tylko o to, ze telefon jest wyraźnie cieplejszy od normalnego użytkowania czy ladowania kablem, a nie, ze parzy czy coś. Po prostu indukcja ładuje większą powierzchnia, przez co oddaje też więcej ciepła. Nie wiem jak to nazwać, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@ct65

Ogarniam te tematy, sporo oglądałem rozbiórek telefonów. Cewka jest przeważnie na całej powierzchni baterii. Jednak nie zmienia to faktu iż jest pewnie jakaś akceptowalna wartość "grzania" obudowy podczas procesu indukcyjnego (bezprzewodowego) ładowania.

Ja mam serwis Samsunga na miejscu więc nic nie miałem do stracenia

Co do wipe możesz mieć rację choć robiłem tylko cache i nic to nie dało.

Najciekawsze było to, że potrafił się mocno grzać również podczas ładowania wyłączonego telefonu. Według mnie powinien trochę mniej, choćby ze względu na sam fakt wyłączenia.

Dodatkowo zrobiłem mały test podłączając słabą ładowarkę sieciową do indukcyjnej, celowo aby wyłączyć na stałe opcje "fast charge" (szczerze to nie jest jeszcze takie fast charge jakie powinno być w indukcji )

Efekt? Bez zmian telefon nadal się nagrzewał zbyt mocno według mnie.

Było głośno o tym problemie, dużo użytkowników zgłaszało ten fakt.

Reasumując.

Wydaje mi się, że bardziej naprawił to Samsung wydając poprawkę do softu niż sam serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    Napisano (edytowane)

@Kr!stov Podczas wyłączonego telefonu, to faktycznie już dziwne. Bez dodatkowego poboru prądu, temp gpu i cpu tak się działo. Tak teraz myślę, że może faktycznie coś im nie wyszło z indukcją i dlatego dedykowane ładowarki do s8 mają wbudowany wiatraczek do chłodzenia. Niestety ja mam tą do s6 edge albo s7 (nie pamiętam dokładnie) więc nie mam porównania jak się taki 'bajer' spisuje.

Niedługo też swój tel wyślę na wymianę baterii, w twarz nie dadzą :) hehe

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

[mention=25935]ct65[/mention]

Dokładnie! Zwłaszcza, jeśli masz telefon na gwarancji. Sami dali opcję jej przedłużenia do 3 lat więc będę korzystał z tej opcji przy każdej możliwości.

Po sprawdzeniu stanu baterii wymienią Tobie na nową bez dodatkowych kosztów. W innym przypadku koszt wymiany przykładowo w S8 to 200 zł. Sam pytałem o to będąc w serwisie przy okazji oddawania Geara S3

Co do rodzaju ładowarki również używam wcześniejszego modelu (chyba dedykowany S7), ponieważ ten do S8 różni się tylko opcją "położenia ładowarki" aby ładować na "leżąco". Jak dla mnie zbędny bajer, bo reszta parametrów jest ta sama.

Natomiast co do tego wiatraczka. Włącza się chyba podczas opcji "fast charge". U mnie potrafi/ł chodzić cały czas lub pulsacyjnie nawet gdy bateria miała 100%. Do dziś nie wiem co z tym było nie halo

BTW. Jakie masz info przy żywotności baterii w aplikacji phone info od Samsunga?

U mnie widnieje 90.53% przy 529 cyklach rozładowania. Nie wiem czy to dużo/mało.

Teraz dopiero wyszła aktualizacja bezpieczeństwa od Samsunga i o dziwo bateria lepiej się sprawuje. Oczywiście nie obyło się bez opcji minimum czyli wipe cache

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    Napisano (edytowane)

@Kr!stov

Szczerze, indukcyjnie tylko szybkim ładowaniem lecę, a nie zdażyło mi się usłyszeć tego wiatraczka. Może go tam nie mam?

Phone info:

Spoiler

20190102_173812.thumb.jpg.f14dcff7a86c81a284d3449ad7c381b3.jpg

Tel kupiony od razu po premierze. Te info o cyklach baterii traktowalbym z przymrużeniem oka. Była kiedyś wzmianka o tym na forum:-)

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

W sensie, że te cykle to pic na wodę?
    Ja swój kupiłem miesiąc po premierze. Szczerze, już dawno tak dobrze nie używało mi się telefonu od Samsunga. Dlatego dopóki 4 GB ramu będzie dawać radę (pixele 3 mają tyle samo) , będę go używał. Oby nadchodzący Android Pie i nakładka One Ui niczego nie zepsuło. Głównie baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Kr!stov

Właśnie tak myślę. 

Popatrz, miales wymieniana baterię, wiec powinieneś mieć ją swiezsza, a ma więcej cykli ladowania, niz moja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi