Skocz do zawartości
gilban

Przeniesienie kontaktów z telefonu z Windows Phone do telefonu z Androidem - jak?

Rekomendowane odpowiedzi

gilban

Do admina - nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tu. W razie czego proszę przenieść we właściwe miejsce. W dziale FAQ Android, czyli tam gdzie coś takiego powinno być, niestety nie ma i dodać się nie da.

Mianowicie kiedyś, czyli jakieś 2 lata temu gdy sam przenosiłem się z telefonu z Windows Phone do telefonu z Androidem, była aplikacja Outlook.com na Androida, która pozwalała kontakty z Microsoftu zsynchronizować z kontaktami Google i w ten sposób wszystkie kontakty z chmury Microsoftu przeniosłem do telefonu z Androidem oraz na konto Google. Teraz mam kolegę co chciałby przenieść kontakty z Windows Phone do Androida ale nie wie jak, a i też nie wiem i proszę o pomoc. Może ktoś wie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@gilban

Zerknij: http://www.t-mobile-trendy.pl/porady/jak-przeniesc-kontakty-z-windows-phone-na-androida,artykul,60333.html

Jeszcze prostszy i bardziej obrazowy sposób, sam z niego korzystałem:

Spoiler

Edytowane przez deus
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gilban

Dzięki za pomoc, ale tamten artykuł już jest nie aktualny.

Ale już doszedłem jak to zrobić.

Mianowicie na komputerze trzeba się zalogować w chrome do Gmaila i z jego poziomu przejść do kontaktów i w tym miejscu po lewej stronie jest opcja więcej. W ustawieniach więcej jest zakładka importuj - w tym miejscu można zaimportować sobie kontakty z Outlook.com do kontaktów Google. Później w telefonie w ustawieniach, gdy ten jest z Internetem połączony, wystarczy jeszcze raz zsynchronizować kontakty i już wszystko jest jak potrzeba. W sumie jest to nawet prościej zrobione jak wcześniej. Tylko nigdzie nic o tym nie ma i musiałem sam do tego dojść.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi