Skocz do zawartości
Zalewa13

Bateria Galaxy J3 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
    Posiadam Galaxy J3 2016 od 2 miesięcy. Wszystkie niepotrzebne aplikacje są wyłączone, nie ma podpiętego konta Google, jedynie podpięty jest Facebook i Snapchat, ale w ogóle nie są one używane. Internet również jest wyłączony. Telefon głównie służy do rozmów, smsów i sporadycznie aparat. Niestety ale bateria jest mega słaba potrafi działać tylko 1 dzień, na ekranie 45min i tylko 10-20min rozmów. Resztę telefon tylko leży i bateria sama spada. Dodatkowo bateria ładuję się prawie 3 godziny. Czy to jest normalne? U Was też tak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877

To nie jest normalne, mam ten sam model i u mnie bateria działa 3 dni. Dużo rozmawiam, bo to służbowy. Ładuje się długo około 3h.
    Konta Google nie ma, odinstalowane wszystkie aplikacje google łącznie z Google play services oraz Samsung push, które drenowały baterie. Nie używam żadnych Facebookow, messengerow, chatów itp. Jedynie whatsapp. Działam głównie na 2G, ale net jest cały czas włączony na EDGE żeby odbierać maile i whatsapp. Wszystkie synchronizacje wyłączone. Pokaż zużycie energii z zakładki bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@Zalewa13

To na 100 % jest coś nie tak albo z samym telefonem, albo baterią. Mam akurat J5 (2015), ale mam tą samą pojemność baterii co w J3 i bateria trzyma mi dość długo, a telefon mam już ponad rok.

Czy od samego początku były takie problemy z tą baterią ?. Jeśli nie używasz Facebooka i Messengera, to je natychmiast usuń, bo te dwie aplikacje potrafią pożerać baterię. Możesz też przy okazji wyciągnąć z telefonu baterię na kilkanaście minut. Jeśli dalej będzie to samo, spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, wcześniej oczywiście zrób kopię zapasową danych, które są w pamięci wewnętrznej telefonu. Nie instaluj od razu wszystkich aplikacji i zobacz jak telefon będzie się zachowywać kiedy jest "czysty". Możliwe, że winna jest jakaś aplikacja, która była zainstalowana przez Ciebie. Jeśli dalej będzie to samo, możesz oddać telefon na gwarancję do serwisu, żeby tam fachowo sprawdzili samą baterię i oczywiście telefon, może są jakieś problemy z płytą główną.

ps. co do czasu ładowania baterii, to ona się tak długo niestety ładuje, także to nie jest nic dziwnego.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo za informacje. Niestety Facebooka nie odinstaluje bo jest wgrany systemowo poza tym doinstalowana jest apka Snapchata i tyle. Reszta to aplikacje systemowe. Tak jak pisałem Facebook i Snap są nie używane. W tej chwili nie mam dostępu do telefonu ale w niedzielę jeszcze dokładnie sprawdzę ale najprawdopodobniej zostanie oddany na gwarancję.

dodana zawartość

@kfm877 Też jest ustawione na 2G bo jest trochę lepszy zasięg ale dane komórkowe i WiFi są wyłączone cały czas. Nie mogę dodać zrzutów ze statystyk baterii bo nie mam teraz dostępu do telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877

@Zalewa13 Facebooka i snapchata możesz wyłączyć bo odinstalować się nie da. To nie jest trudne, zrobisz to w ustawieniach - menadżer aplikacji - wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kfm877 To wiem ale to chyba nie za wiele da. Rozmawiałem z rodziną która też ma ten model i korzysta i Facebooka i Messengera Internet włączony i dużo rozmów i bateria trzyma 3-4 dni więc w moim modelu jest coś zepsute i trzeba będzie oddać na gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Jeśli rzeczywiście tak jest, to nie ma sensu czekać i lepiej oddaj go na gwarancję. Szkoda nerwów. Ze swojego doświadczenia Ci powiem, że mój telefon zaliczył wymianę płyty głównej (sam się wyłączył i już nie dało się nic zrobić). Przed wymianą miałem trochę problemów z baterią. Potrafiły % nieregularnie spadać, co było strasznie denerwujące. Po wymianie płyty, praktycznie problem ustał, a nawet bateria jakby minimalnie lepiej działała na pojedynczym ładowaniu.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Ostatnio przeglądałem, dawne screeny gdy używałem tego tel i z podziwu wyjść nie mogłem, że 8h sotu robił.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Mam problem z baterią w mojej J3. Otóż wymieniłem baterię od producenta trzy miesiące temu. Spowodowane było to tym, iż telefon sam się wyłączał mimo ok. 70% baterii po czym po włączeniu był kompletnie rozładowany (od tego czasu ta bateria strasznie spuchła). Teraz moja nowa bateria, która funkcjonowała całkiem dobrze przejawia ten sam problem. Dziś wyłączył mi się telfon przy ponad 60% po czym po włączeniu było 0%. Jesli to bedzie pomocne to aplikacje Facebooka i Messengera dostały zaraz po włączeniu cracka ("aplikacja nie została zainstalowana") po czym wróciły do normy. Raczej wątpie, żeby bateria tak szybko skończyła swój żywot. Czy to jakiś problem z kalibracją? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Kamil7771

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xut2zs

Witam problem jak w temacie bateria spada do mniej więcej 15-20 % i telefon gaśnie tak jakby bateria się wyczerpała. Bateria jest wymienna więc kupiłem nowy zamiennik i już przy pierwszym użyciu to samo, rzadko kiedy bateria z chodzi do 5%. Co może być przyczyną i czy da radę samemu to ogarnąć  ? Wersja androida 5.1.1

Edytowane przez xut2zs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi