Skocz do zawartości
Sykes

Root Galaxy Note

Rekomendowane odpowiedzi

Preza

cf root na koncu. W zasadzie jest ci potrzebny zeby zrobic backup za pomoca cwm zanim zaczniesz grzebac w systemie i wywalac niepotrzebne smieci. Jak odpalisz cwm bez cf root po wgraniu by mobile odin to wyskakuje info ze ta wersja cwm dziala tylko z cf root czy jakos tak.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Heleje

aktualizowalem Nota ostatnio do LB1.czemu nie chce sie wykonac root za pomoca metody OneClick ? stopuje na 7 pkt w poszukiwaniu urzadzenia.program blokuje sie "brak odpowiedzi" na PC . z gory dziekuje za odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej w tym wątku jest dokładnie napisane, jak zrobić roota mając soft nowszy niż KL7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosty sposób na root + ClockWorkMod - uzyskujemy system gotowy do wszelakich eksperymentów, jest od razu wgrana aplikacja SuperUser.

Krótki poradnik:

1. Sprawdzamy, jaką mamy wersję ROM-u zaglądając do Ustawienia - O telefonie sprawdzamy wersja jądra, np 2.6.35.7-N7000XXKKA-CLxxxxx - chodzi nam o te literki zaznaczone czerwonym kolorem. Zaznaczamy w Ustawienia - Aplikacje - Ustaw. deweloperskie opcję Debugowanie USB, a na komputerze powinien być zainstalowany (ale nie uruchomiony) Kies.

2. Ściągamy odpowiednią paczuszkę i rozpakowujemy ją na komputerze.

Kernel KJ1 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KJ4 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KJ6 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KK1 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KKA - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KK9 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

3. Wchodzimy do rozpakowanego folderu i odpalamy pliczek "I am Non-rooted", uruchomi się DOS-owe okienko, w którym pojawią się dalsze instrukcje. Bez obawy - chodzi tylko o to, aby na polecenie programu wcisnąć jakikolwiek klawisz, co uruchamia kolejny krok. Trwa to około 5 minut, po czym telefon się zrestartuje. Po uruchomieniu zaglądamy do listy aplikacji, gdzie powinny się pojawić ikonki CWM oraz SU.

4. Zrobione! :) Z mojej strony dodam, że warto zrobić sobie na wstępie za pomocą CWM backup obecnego ROM-u, zanim zaczniemy bawić się we wgrywanie róznych wynalazków.

PS: oczywiście nie odpowiadam za jakiekolwiek szkody lub komplikacje :)

Prosiłbym o zakutalizowanie linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a_was

EDIT:

Zaryzykowałem, udało się. Pełna historia choroby:

1. Telefon z brandem Plusa

2. Full wipe, wgranie trzyplikowego LA3, wipe, zmiana kodu regionalnego

3. Wgranie jednoplikowego KKA - bez wipe, brak utraconych danych

4. Root za pomocą Doomlord zergrush v4

5. Wgranie jednoplikowego LA6 przez Mobile Odin Pro (everroot) - bez wipe, brak utraconych danych.

Efekt? Zrootowany telefon, najnowszy stockowy ROM, brak trójkąta i zerowy licznik.

Wydaje mi się, że można prościej i bezpieczniej:

Kupiłem Notkę z Plusa ROM KKA,

1. Root Doomlordem

2. Zakup Mobile Odin Pro

(pewnie dałoby się darmowym, ale trzeba by było więcej rzeczy ręcznie zrobić, a tak proces jest prawie automatyczny - wystarczy wskazać miejsce w telefonie gdzie się wgrało pliki z roomem)

3. Wgranie do pamięci telefonu telefonu najnowszego romu LC1 (3 plikowy)

4. Flash Mobile Odinem z zaznaczonym ever root i superuser

4. Zmiana CSC na XEO (patrz kody serwisowe *#272*IMEI#)

W efekcie po tylko 1 flashowaniu mam aktualny telefon, bez brandu i z uprawnieniami do skasowania Vlingo. Titanium pro działa problemu.

Żadnych trójkątów

KIES co prawda pisze, że nie będzie updatował mojego telefonu :-((((

(z drugiej strony aż tak mi na tym mi nie zależy, bo jeszcze mi roota zabierze i wgra coś co się nie da zrootować)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heban

witam

poradzcie prosze mam LC1 jak go zrootowac coby byl su i cwm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stałem się posiadaczem Note'a. Próbowłem go zrootować podanymi w tym wątku metodami: SuperOneClick 2.3, Doomlord'em, CF-Root (cała metoda, wybierając "not-rooted-yet"), unlockroot23, i żadna nie działe i dopiero wtedy dotarłem do końca wątku :). Czy dobrze rozumiem, że jak mam LC1 to jedyny sposób na root to podane powyżej wgranie przez ODINA softu LC1 już zrootowanego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan
    Czy dobrze rozumiem, że jak mam LC1 to jedyny sposób na root to podane powyżej wgranie przez ODINA softu LC1 już zrootowanego?

Coś musiałeś robić nie tak. Możesz zrotować po staremu, wgrać Rom KKA, zrobic Root, a następnie programem "Odin Mobile" wgrać LC1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    supell

panowie a czy mogłby ktoś zrobić tutorial jak zrootować oraz wgrać CWM z czystego ICS bez żadnego kombinowania,poprostu podłączam pod odina wrzucan ICS np.wersję XEO i co dalej?

chyba że niestety trzeba wgrywać te wszystkie karnele i kombinować to wtedy nie było pytania:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x