Skocz do zawartości
Sykes

Root Galaxy Note

Rekomendowane odpowiedzi

boryss

Ponawiam: ktora metoda bedzie dobra do KL8, zebym nie stracil gwarancji (bez trojkata i licznika). Tylko rot.

Prosze dajcie link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boryss

Co za beznadziejni ludzie na tym forum, same cwaniaki.

Jak was męczą odpowiedzi to po co tu wchodzicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze zrootowaniem XLA6. Gdzieś przeczytałem, że nie da się zrootować i że trzeba coś dogrywać, podmieniać itp. Podany był link do XDA, jednak nie do końca rozumiem co tam jest napisane, a wolałbym nie namieszać. Ściągnąłem jakiś plik z [01.02.2012][CF-Root 5.0] KJ1/4/6, KK1/9/A, KL1/3/7/8, LA1/3/4/6 - su+bb+CWM5 - xda-developers z postu nr 5 ( CF-Root-SGN_XX_SER_LA6-v5.0-CWM5.zip). Co mam z tym plikiem zrobić. Czytałem trochę to forum i kilka poradników. Każda próba zrootowania kończy się błędem i nie wiem o co chodzi. Note, to mój drugi telefon z Androidem, jednak teraz dopiero zacząłem coś tam czytać na temat zmiany softu itp. Chciałem również zaznaczyć, że przeczytałem cały ten temat, więc bardzo proszę o nie odsyłanie mnie do postów. Proszę również o nie podawanie mi linków do anglojęzycznych for, bo nie znam angielskiego na tyle, żeby dobrze zrozumieć co mam zrobić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gta

Mam problem. Wcisnąlem adb przy podlaczonym Note, poznej nacisnalem na note debugowanie, wszedlem do download mode, wcisnalem runme.bat, podlaczylem phona i pokazuje mi na wierszu polecenia -System nie moze odlalesc okreslonej sciezki, Mozecie mi napisac co zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza
    Witam. Mam problem ze zrootowaniem XLA6. Gdzieś przeczytałem, że nie da się zrootować i że trzeba coś dogrywać, podmieniać itp. Podany był link do XDA, jednak nie do końca rozumiem co tam jest napisane, a wolałbym nie namieszać. Ściągnąłem jakiś plik z [01.02.2012][CF-Root 5.0] KJ1/4/6, KK1/9/A, KL1/3/7/8, LA1/3/4/6 - su+bb+CWM5 - xda-developers z postu nr 5 ( CF-Root-SGN_XX_SER_LA6-v5.0-CWM5.zip). Co mam z tym plikiem zrobić. Czytałem trochę to forum i kilka poradników. Każda próba zrootowania kończy się błędem i nie wiem o co chodzi. Note, to mój drugi telefon z Androidem, jednak teraz dopiero zacząłem coś tam czytać na temat zmiany softu itp. Chciałem również zaznaczyć, że przeczytałem cały ten temat, więc bardzo proszę o nie odsyłanie mnie do postów. Proszę również o nie podawanie mi linków do anglojęzycznych for, bo nie znam angielskiego na tyle, żeby dobrze zrozumieć co mam zrobić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam.

najprosciej kolego fo jakbys sobie kupil z marketu mobile odin pro. robisz tylko unzip na kompie wsadzasz plika do tela w mobile odin wybierasz plik, a programik sam sobie dopasuje gdzie co wsadzic. odkad mam mobile odin wszystko jest latwe i piekne, a swiat rozowy :)

A jak zmieniasz rom to zaznaczasz ever root i tylko potem jeszcze kernela dogrywasz :)

Warto Panu Chainfire dac zarobic, bo czyni zycie prostszym :)

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    najprosciej kolego fo jakbys sobie kupil z marketu mobile odin pro. robisz tylko unzip na kompie wsadzasz plika do tela w mobile odin wybierasz plik, a programik sam sobie dopasuje gdzie co wsadzic. odkad mam mobile odin wszystko jest latwe i piekne, a swiat rozowy :)

A jak zmieniasz rom to zaznaczasz ever root i tylko potem jeszcze kernela dogrywasz :)

Warto Panu Chainfire dac zarobic, bo czyni zycie prostszym :)

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

No wszystko byłoby ok, bo mam akurat mobile odin, jednak aby go włączyć najpierw muszę zrobić roota. Przy próbie uruchomienia programu wyskakuje mi komunikat " Super User access is needed, but could not be acquired. Are you rooted and did you give permission?" No i to by było na tyle Odina Mobile. Co do tego co napisałeś, to nie do końca rozumiem wszystko. Dużo rzeczy związanych z modyfikacją i wgrywaniem jest dla mnie zawiłych i niejasnych. Muszę poczytać więcej. Jeżeli masz jeszcze jakiś pomysł, to czekam na odpowiedź. Ja tymczasem zabieram się do lektury. Może uda mi się samemu dojść do tego. Zazwyczaj radzę sobie sam, korzystając z tutoriali itp. ale tego jakoś ogarnąć nie mogę. Pozdrawiam :)

EDIT:

Ok. Już sobie poradziłem. Najpierw wgrałem starszy soft, na którym można bez problemu zrobić root. Później zainstalowałem Odin Mobile, ściągnąłem najnowszy soft i wgrałem go przez Odina Mobile. Chyba wszystko jest ok. Jak na razie Note chodzi i nic się nie dzieje. Niedługo przyjdzie mi JIG do usuwania tego trójkąta żółtego, to może pobawię się w jakieś nieoficjalne softy. No i przede wszystkim muszę nauczyć się też tego waszego języka, pojęć itp. bo czasem jak ktoś coś napisze, to nie mam pojęcia o co chodzi, jakby było w innym języku napisane.

Ale mam też jeszcze jedno pytanie. Jak kupiłem Note, to miałem jakiś tam soft ( nie ważne jaki), później wgrałem przez Odina LA3 ( jeżeli dobrze pamiętam, trzy plikowy soft). Przed wgraniem wróciłem do ustawień fabrycznych ( czy to jest WIPE? ). Kilka dni później zauważyłem, że na forum jest aktualizacja ( LA6, jedno plikowy). Zaktualizowałem również przez Odina ( bez WIPE). Dzisiaj musiałem wgrać starszy soft aby zrobić roota ( KKA jeżeli dobrze pamiętam, również jedno plikowy). Jak zrobiłem roota, to wgrałem znów najnowszy ( LA6), ale użyłem Odin Mobile. Moje pytanie brzmi: Czy w ten sposób nie namieszam sobie w telefonie? Czy można tak bez żadnych konsekwencji ( chodzi mi o prawidłowe działanie Smartfona) wgrywać sobie różne softy? Czy trzeba może jakoś czyścić coś zanim się wgra co innego? Chciałbym zrobić wszystko prawidłowo, a to co dzisiaj zrobiłem było dla mnie trochę zawiłe i nie do końca jestem pewien, czy Note będzie działał poprawnie. Mam nadzieję, że zrozumiecie, bo troszkę namieszałem. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowane przez jarzombek007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Można namieszac wgrywajac ROMy na żywioł, ale nie będzie to namieszanie permanentne, zawsze można bedzie zrobić porządek. Baw sie, poznawaj system, wszelkie modyfikacje rób z głową, a szybko opanujesz temat.

Zalece jeszcze zrobienie kopii systemu (backup) - takiego systemu, w ktorym wszystko poprawnie działa. Niech sobie ten backup leży spokojnie na karcie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki backup właśnie sobie zrobiłem od razu po zrootowaniu. Już mi się przydał kilka razy, bo mam problem z wgranie Custom Romu. Cały czas bootloop. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo napisałem już w temacie tego Romu ( http://forum.android.com.pl/f436/rom-romow-v8-hd-xla6-by-mowmo-139090/index2.html )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie - czy skoro mam soft, na którym superoneclick nie działa (LA3), a chciałbym tylko roota (nie będę wgrywał innych romów, zależy mi głównie na titanium backup i różnych drobiazgach, do których potrzebny jest root), CWM mi niepotrzebny. Zależy mi na uniknięciu trójkąta i nabicia licznika, z tego co wiem superoneclick na to pozwala. Czy wgranie jednoplikowego softu, na którym działa superoneclick załatwi sprawę, czy muszę flashować trzyplikowy? Jak już uzyskam SU i zrobię backup titanium, prawdopodobnie i tak zrobię pełny wipe i wgram od nowa coś trzyplikowego przez mobile odin z everrootem, ale najpierw chciałbym ten backup móc zrobić =).

TL;DR - czy do superoneclicka wystarczy downgrade jednoplikowym softem, czy muszę wgrać trzyplikowy?

A, i jeszcze jedno - czy backupy aplikacji (a zwłaszcza ich danych) wykonanych titanium na zupełnie innym modelu telefonu dadzą się przywrócić na Note, czy to niemożliwe?

Z góry dzięki.

EDIT:

Zaryzykowałem, udało się. Pełna historia choroby:

1. Telefon z brandem Plusa

2. Full wipe, wgranie trzyplikowego LA3, wipe, zmiana kodu regionalnego

3. Wgranie jednoplikowego KKA - bez wipe, brak utraconych danych

4. Root za pomocą Doomlord zergrush v4

5. Wgranie jednoplikowego LA6 przez Mobile Odin Pro (everroot) - bez wipe, brak utraconych danych.

Efekt? Zrootowany telefon, najnowszy stockowy ROM, brak trójkąta i zerowy licznik.

Edytowane przez Flintberg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x