Skocz do zawartości
Sykes

Root Galaxy Note

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje roota bez utraty danych (potrzebny tylko do titanium backup, pozniej nowy rom) ,ale nie mam pojęcia, którą metodę zastosować. prosze o pomoc. z gory dzieki

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX
    Mam pytanie - czy skoro mam soft, na którym superoneclick nie działa (LA3), a chciałbym tylko roota (nie będę wgrywał innych romów, zależy mi głównie na titanium backup i różnych drobiazgach, do których potrzebny jest root), CWM mi niepotrzebny. Zależy mi na uniknięciu trójkąta i nabicia licznika, z tego co wiem superoneclick na to pozwala. Czy wgranie jednoplikowego softu, na którym działa superoneclick załatwi sprawę, czy muszę flashować trzyplikowy? Jak już uzyskam SU i zrobię backup titanium, prawdopodobnie i tak zrobię pełny wipe i wgram od nowa coś trzyplikowego przez mobile odin z everrootem, ale najpierw chciałbym ten backup móc zrobić =).

TL;DR - czy do superoneclicka wystarczy downgrade jednoplikowym softem, czy muszę wgrać trzyplikowy?

A, i jeszcze jedno - czy backupy aplikacji (a zwłaszcza ich danych) wykonanych titanium na zupełnie innym modelu telefonu dadzą się przywrócić na Note, czy to niemożliwe?

Z góry dzięki.

EDIT:

Zaryzykowałem, udało się. Pełna historia choroby:

1. Telefon z brandem Plusa

2. Full wipe, wgranie trzyplikowego LA3, wipe, zmiana kodu regionalnego

3. Wgranie jednoplikowego KKA - bez wipe, brak utraconych danych

4. Root za pomocą Doomlord zergrush v4

5. Wgranie jednoplikowego LA6 przez Mobile Odin Pro (everroot) - bez wipe, brak utraconych danych.

Efekt? Zrootowany telefon, najnowszy stockowy ROM, brak trójkąta i zerowy licznik.

mam rom LA4

próbowałem rootować Doomlord zergrush v4

cały wiersz poleceń i dane się ładowały

reset telefonu i nie ma śladu po root

chyba nie obejdzie się bez wgrywania innych kerneli itp.

(zielony) :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daisho

Można zrootować nowsze romy la/3/4/6 bez trójkąta i licznika ale takim okrężnym sposobem tj: wrzucamy KK8 lub inny ktory da sie zrootowac wierszem polecen lub supeoneclick-> mobile odin -> flashujemy najnowszy jaki sobie wybraliśmy z zaznaczeniem ever root. Wtedy mamy roota z CWM bez licznika i trojkąta tylko ze trzeba 2 razy wrzucac i ciagle mieć na kompie ten starszy rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ja mam takie pytanie, bo do końca czegoś nie rozumiem. Ja zrootowałem podobnie, jak napisał " Daisho" ( starszy ROM->ROOT->MOBILE ODIN->nowy ROM przez Mobile Odin). Ale czy żeby mieć roota wytarczy wgrać zrootowanego kernela? Zrootowanego kernela wgrywamy przez Odina PC? Czy te wszystkie zmodyfikowane kernele ( Franco, AbyssNote itp.) są już zrootowane? Ja to tak zrozumiałem. Tylko przy wgraniu zrootowanego kernela przez Odina PC nabijamy licznik, a przez Mobile Odin trójkąta nie mamy i licznik jest na 0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Kolega wyzej pisal ze przy flashowaniu zaznaczasz ever root w mobile odinie. A po sflasbowaniu dogrywazz kernela bo cwm nie bedzie mial dostepu do wszystkiego na stockowym kernelu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolega wyzej pisal ze przy flashowaniu zaznaczasz ever root w mobile odinie. A po sflasbowaniu dogrywazz kernela bo cwm nie bedzie mial dostepu do wszystkiego na stockowym kernelu

No to rozumiem. To co w takim razie się stanie, jeżeli będę miał oficjalny soft bez roota i wrzucę przez Odina PC kernela Franco, lub AbyssNote?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam rom LA4

próbowałem rootować Doomlord zergrush v4

cały wiersz poleceń i dane się ładowały

reset telefonu i nie ma śladu po root

chyba nie obejdzie się bez wgrywania innych kerneli itp.

(zielony) :zdziwko:

Pominąłeś krok 3, wgranie jednoplikowego KKA, bezpośrednio Doomlordem nie da się zrootować niczego powyżej bodaj KK8. KKA ma tę zaletę, że jest jednoplikowy, więc nie wymaże danych. Potem robisz roota doomlordem i albo robisz od razu titanium backup i flashujesz nowy trzyplikowy rom, żeby zrobić wipe (koniecznie przez mobile odin pro, z zaznaczonymi wszystkimi trzema opcjami), albo np. jednoplikowy LA6 (też przez mobile odin z wszystkimi opcjami), wtedy nadal bez wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX
    No to rozumiem. To co w takim razie się stanie, jeżeli będę miał oficjalny soft bez roota i wrzucę przez Odina PC kernela Franco, lub AbyssNote?

podpisuję się pod pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daisho
    Zamieszczone przez jarzombek007

podpisuję się pod pytaniem

Dostaniecie:

- root

- cwm

- żółty trójkąt

- +1 do licznika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza
    Dostaniecie:

- root

- cwm

- żółty trójkąt

- +1 do licznika

A po zakupie mega drogiej wtyczki dostaniecie jeszcze swiegy spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x