Skocz do zawartości
Sykes

Root Galaxy Note

Rekomendowane odpowiedzi

Daisho

Ja kupiłem wtyczke i tylko raz jej użyłem :P Nie chce mi się co chwile resetować, mam 21 na liczniku i jakoś z tym żyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dostaniecie:

- root

- cwm

- żółty trójkąt

- +1 do licznika

Czyli mam rozumieć, że jeżeli mam wtyczkę i mogę sobie usunąć ten trójkąt ( nawet nie wiem jak on wygląda :) ) i wyzerować licznik, to wystarczy mi wrzucić jakiegoś zrootowanego kernela i to wszystko :) O taką ospowiedź mi chodziło. Bardzo dziękuję :)

Ja kupiłem wtyczke i tylko raz jej użyłem Nie chce mi się co chwile resetować, mam 21 na liczniku i jakoś z tym żyje.

No mi raczej nie chodzi o to, żeby za każdym razem jak wrzucam custom roma zerować licznik, bo tej jest faktycznie bez sensu, ale chodzi mi o to, że telefon mam od niedawna i nie chcę zamykać sobie drogi do ewentualnego oddania telefonu na gwarancję. Jak dla mnie może być tam nawet 100, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, to wyzeruję licznik i po kłopocie :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Do zerowania musisz miec wgranego starego bootloadera. Wszystko masz opisane w osobnym temacie

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosty sposób na root + ClockWorkMod - uzyskujemy system gotowy do wszelakich eksperymentów, jest od razu wgrana aplikacja SuperUser.

Krótki poradnik:

1. Sprawdzamy, jaką mamy wersję ROM-u zaglądając do Ustawienia - O telefonie sprawdzamy wersja jądra, np 2.6.35.7-N7000XXKKA-CLxxxxx - chodzi nam o te literki zaznaczone czerwonym kolorem. Zaznaczamy w Ustawienia - Aplikacje - Ustaw. deweloperskie opcję Debugowanie USB, a na komputerze powinien być zainstalowany (ale nie uruchomiony) Kies.

2. Ściągamy odpowiednią paczuszkę i rozpakowujemy ją na komputerze.

Kernel KJ1 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KJ4 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KJ6 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KK1 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KKA - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Kernel KK9 - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

3. Wchodzimy do rozpakowanego folderu i odpalamy pliczek "I am Non-rooted", uruchomi się DOS-owe okienko, w którym pojawią się dalsze instrukcje. Bez obawy - chodzi tylko o to, aby na polecenie programu wcisnąć jakikolwiek klawisz, co uruchamia kolejny krok. Trwa to około 5 minut, po czym telefon się zrestartuje. Po uruchomieniu zaglądamy do listy aplikacji, gdzie powinny się pojawić ikonki CWM oraz SU.

4. Zrobione! :) Z mojej strony dodam, że warto zrobić sobie na wstępie za pomocą CWM backup obecnego ROM-u, zanim zaczniemy bawić się we wgrywanie róznych wynalazków.

PS: oczywiście nie odpowiadam za jakiekolwiek szkody lub komplikacje :)

zrobilem tak jak opisane czyli juz moge od tego momentu wgrywac nowy soft? Gdzies widzialem ze wchodza jeszcze w cwm i wciskaja flaszuj... i trzeba wybrac model telefonu ale nie ma tam note zrobilem cos zle? Czy mam tego nie robic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po wykonaniu roota tą metodą od razu dograłem mobile odine pro i wgrałem LA3 a potem LB1

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne (prywatność -> ustawienia fabryczne + USB) to czy stracę roota i CWM + Mobile Odin i SU?

Edytowane przez Szuri21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan
    Kolega wyzej pisal ze przy flashowaniu zaznaczasz ever root w mobile odinie. A po sflasbowaniu dogrywazz kernela bo cwm nie bedzie mial dostepu do wszystkiego na stockowym kernelu

Czy możesz jasniej sprecyzować wypowiedź odnośnie dogrywania kernela?

Przygotowuję się do usunięcia w moim Note brandu Plusa, zrotowania i wgrania najnowszego softu. Szukam i czytam informacje na ten temat. To mnie zaskoczyło i nie mogę tego zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

No jezeli uzywasz mobile odin pro i zaznaczysz opcje ze masz od razu cwm superuser i opcje ever root to musisz dograc kernela od chainfire W momencie gdy wejdziesz do cwm to wyskoczy ci info, iz ta wersja cwm potrzebuje cf root do poprawnego dzialania.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan
    Napisano (edytowane)

Cytat autora Odina ze strony http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

"Please note that you also need to download and install a "FlashKernel" manually if you are using the Lite version. These are listed a few posts down from here. The Pro version will automatically download and install these for you when needed."

Wg. tego wydawało mi się że Odin Pro sam to zrobi. To mimo tego sam muszę dograć?

Edytowane przez mistan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

ja jak laduje stockowy rom to jest w nim stockowy kernel. potem wrzucam cf root

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

W końcu załapałem o co chodzi. Dużo wyczytałem ale pojęcia mi sie jeszcze mylą :) Jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli najpierw wgram LA3, później wrócę do niebrandowanego KKA, zrobię ROOT, a następnie wgram LA6 (Mobile Odinem) to ta kombinacja będzie pasowała, a CF Root wgrywam na samym końcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x