Skocz do zawartości
kriss_lca

<5', wydajny. Budżet nieograniczony.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam pomocy.

Chcę wymienić swoją z1 compact na coś wielkości 4,5 cala do 4,7 cala - większego nie dam rady obsłużyć jedną dłonią, a to jest podstawowe kryterium. Budżet jest raczej nieograniczony. Nie przepadam za iphonami, chciałbym ich uniknąć. Czy jedynym dobrym (czyt. szybkim, wydajnym, sprawnym itp) bedzie xperia x compact?

Proszę o pomoc

Edytowane przez kriss_lca
    Poprawa tematu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym rozmiarze nic ciekawszego nie znajdziesz. Ewentualnie samsung A3. Kilka miesięcy temu sam miałem podobny dylemat i gdyby nie to, że nagle musiałem kupić coś z dual sim to wybrałbym iphone se.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwydajniejszy 5" o ile się nie mylę to Google Pixel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Entercode

z wymagań to chciałbym mieć mocny telefon z mocną baterią, który dam radę obsłużyć jedną ręką. Chyba tylko Xperia się łapie pod te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

gugle pixele nie sa oficjalnie sprzedawane w PL

no to xperia jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, jackdream napisał:

Najwydajniejszy 5" o ile się nie mylę to Google Pixel

Google Pixel rozmiarem jest taki sam praktycznie jak Huawei P9 z wyświetlaczem 5.2".

Wydajnościowo z "małych" urządzeń najlepiej wypada wg mnie iPhone 7. Rozumiem, że gabaryty są priorytetem zatem najlepiej byłoby przejść się do sklepu Saturn itp zobaczyć co dobrze leży w dłoni a potem pomyśleć nad pozostałymi parametrami. Wstępnie możesz zerknąć na stronkę z porównaniem rozmiaru:

Porównanie Rozmiaru Smartfonów - możesz dodać praktycznie każde urządzenie dostępne na rynku.

Jeśli koniecznie okaże się, że tak mały smartfon jak Z1 Compact Ci odpowiada to tylko X compact spełni Twoje oczekiwania. Jak ma być wydajnie to A3 od Samsunga odpada.

Ze względnie niewielkich urządzeń ok. 5-5.2" najlepszy będzie S7>P10>Honor8>P9 - zarówno S7 jak i P10 bardzo dobrze leży w dłoni. Warto się nad nimi zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hexia

A3 2017 jak cenisz wyglad i wygode malego rozmiaru ponad wydajnosc. W innym przypadku musisz wziac wiekszy. Ja mam male rece i bez problemu obsluguje jedna reka 5, 15 cala.

Edytowane przez Hexia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem jednej rzeczy - autor wyraźnie napisał, że podstawowym kryterium jest rozmiar max 4,7", a wy proponujecie ponad 5". Zostało już napisane, że poza Sony i A3 nie ma innych telefonów wartych rozważań (a według mnie właściwie zostaje tylko Sony) i na tym można temat zakończyć.
    Jeśli uwzględni się telefony z ekranem 5-5.2" to wybór jest już całkiem spory, ale chyba nie tędy droga. W ten sposób można równie dobrze przyjąć, że 5.5" to prawie 5.2" - wybór będzie jeszcze większy.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to w tym przedziale wyświetlacza faktycznie nie ma wyboru. Sam chciałem coś do 5" ale po prostu nie ma. Chyba że iPhone ale kolega nie chce. Dlatego na Twoim miejscu przeszedłbym się jeszcze do jakiegoś sklepu i zobaczył jak leży w ręce S7 flat. Jednak przy wyświetlaczu 5,1 dodatkowo ma bardzo ergonomiczny kształt, może akurat Ci podejdzie. Jeśli Ci nie spasuje to pozostaje coś ze słabszą wydajnością, prawdopodobnie wspomniane już A3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 godzin temu, smallhausen napisał:

Nie rozumiem jednej rzeczy - autor wyraźnie napisał, że podstawowym kryterium jest rozmiar max 4,7", a wy proponujecie ponad 5". Zostało już napisane, że poza Sony i A3 nie ma innych telefonów wartych rozważań (a według mnie właściwie zostaje tylko Sony) i na tym można temat zakończyć.

Wg mnie nie tyle co o rozmiar wyswietlacza sie rozchodzi a o rozmiar smartfona wlasnie. Gabaryty zewnetrzne czy dobrze lezy w dloni i czy da sie obsluzyc jedna dlonia swobodnie.

Taki przyklad pierwszy z brzegu S8 lezy lepiej w dloni niz moj P9. A rozmiar wyswietlacza 5.8 do 5.2.

Jesli ma byc calkiem maly i kompaktowy to nowsza wersja Xperii Compact i nic wiecej. Aczkolwiek tak jak mowie rozmiar wyswietlacza wcale nie przekresla latwosci obslugi jedna reka.

Stad tez sugestia aby autor sprawdzil inne smartfony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi