Skocz do zawartości
Sylwek Przytuła

Jakie szkło hartowane kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

awygo

@zoltan666 Tarłeś folię od spodu szmatką? Dobrze zrozumiałem? To pewnie stąd te "niedoskonałości".

Folię zawsze możesz zdjąć i umyć w letniej wodzie z jakimś płynem do mycia naczyń. Potem dokładnie wypłucz. Uważaj, żeby jej przy tym nie załamać. Dobrze jest przed myciem nakleić dłuższe paski taśmy klejącej. Ja naklejam na krótszych krawędziach paski o długości ok 3 cm, żeby nie dotykać folii palcami, tylko trzymać za paski. Wilgotną folię układam nad ekranem i powoli przykładam. Trzeba mieć przygotowaną jakąś chłonną bibułę do natychmiastowego zbierania wody wypływającej spod folii.
    Robię tak od lat, gdy zdarzy mi się jakaś wpadka. W czasach gdy nie było listków ustalających pozycję folii. Bywało, że musiałem naklejać folię 5 - 6 razy zanim ułożyłem ją idealnie równo.

Teraz są listki, ale problem powrócił wraz ekranami 2,5D :facepalm3:Folia jest mniejsza od ekranu i trzeba się napracować, żeby ułożyć ją symetrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tak zrobiłem, próbowałem usunąć włosek z folii szmatką, mój błąd. Wczoraj jeszcze troszkę się pomęczyłem i bez odklejania folii udało się trochę wygląd całości poprawić. Tak mi się wydawało przy sztucznym świetle, że nie jest tak źle. Jednak dziś przy świetle dziennym okazało się, że wygląda to słabo. Widać te wszystkie paprochy pod folią, choć drobniutkie, to strasznie rzucają się w oczy. Poza tym mam wrażenie, że folia powinna być jeszcze troszkę mniejsza, bo tak bokach nie przylega idealnie. Widać taki wąziutki paseczek jaśniejszy od reszty, zwłaszcza pod światło, pod kątem. Druga rzecz, która mi się rzuciła w oczy to to, że przy świetle dziennym folia powoduje, że jednak ta czerń ekranu trochę blaknie. Widać wyraźną różnicę w czerni między przyciskiem, a resztą ekranu z folią. Na innym telefonie ze szkłem hartowanym czerń jest taka sama na fragmencie wyświetlacza bez szkła co ze szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Podepnę się pod temat:

Posiadam trzy telefony Lenovo P2 (które - notabene - uważam za jeden z lepszych w tej cenie), postanowiłem zdjęć folię - która była w zestawie - zmieniając ją na szkło hartowane.
    Pierwsza próba: Aliexpress - szkło + naklejki prowadzące + naklejka do kurzu + ściereczki - cena jakieś 2 zł - efekt: narożniki odchodzą

Drugie podejście: Allegro - pierwsze z brzegu tanie szkło w zestawie j/w - cena z przesyłką ok 20 zł (3 szt) - efekt: narożniki odchodzą

Do trzech razy sztuka: Polski Banan w takim samym zestawie (rekomendacja Komputer Świata) - cena 10 / szt - efekt: zgadnijcie? taki sam j/w

Zacząłem grzebać - znalazłem info o nierównej powierzchni ekranu. Moja konkluzja? Kupuję folię, chroni przed rysami (doświadczenie z poprzednich telefonów), jest trochę bardziej miękka od szkła, amortyzuje. Sam ekran jest dość wytrzymały na rysy, kiedy dodamy folię da to całkiem przyzwoitą ochronę.

Do tego nie wygląda jak wyciągnięte z "wiecieczego".

Zdjęcia przedstawiają w/w produkcje.

IMG_20171229_190946.jpg

IMG_20171229_190950.jpg

IMG_20171229_190953.jpg

IMG_20171229_191410.jpg

IMG_20171229_190942.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi