Skocz do zawartości
xdeepx

Gdzie są ustawienia smart lock

Rekomendowane odpowiedzi

xdeepx

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, nie mogę znaleźć w ustawieniach opcji odpowiedzialnych za dodawanie zaufanych miejsc, rozpoznawanie kontakty z ciałem. W ustawieniach/zaawansowane/zabezpieczenia/zaufani agenci znajduje sie wybór w ktorym mozna zaznaczec smart lock (google) lub inteligen odblokowanie. Nic innego zwiazanego z tą funkcja nie potrafię odnaleźć. W androidzie 6 kompilacji B170 opcja pojawiła się jako powiadomienie, w androidzie 7 kompilacji B370 cisza ani powiadomienia ani ustawień. Czy ktoś się z tym spotkał, ma jakiś sposób na to, wie gdzie to odnaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Negative
Spoiler

ergnyaQ.png

Zobacz to. :)

To chyba nie to.

Edytowane przez Negative
Edit treści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

@xdeepx EMUI jest pozbawione Smart Lock znanego z czystego Androida. Co najwyżej możesz posilić się tym, co @Negative Ci pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xdeepx

@Negative niestety to nie to, to jest tylko możliwość odblokowania urządzeniem.

Jeszcze po update z 6 na 7 do factory reset działało. Pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na Androidzie 7 smart lock działa prawidłowo, trzeba tylko wejść w odpowiednią opcję w ustawieniach: Ustawienia zaawansowane > Zabezpieczenia > Zaufani agenci i tutaj zaznaczyć trzeba "Smart Lock (Google)".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

@SirBeherit Naszemu koledze chodzi jednak o funkcje, która wyłącza blokadę, gdy spełniany jest jeden z warunków, np. zaufana lokalizacja, rozpoznawanie twarzy przez przednią kamerkę lub wykrywanie kontaktu z ciałem poprzez sensory.

To co podałeś, z tego co wiem, to w niektórych polach po prostu samoczynnie uzupełnia hasło podczas logowania do pewnych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś w błędzie ;) Jak włączysz Smart Lock of Google to potem w aplikacji Google ustawiasz właśnie takie zaufane miejsca itp. Ja właśnie mam takie miejsca ustawione i tam blokada na pin nie włącza się ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

@SirBeherit Możesz podać screenshota? Nie chce sprawdzać tego u siebie, bo potem mogę mieć problemy z usunięciem blokady...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba czekać aż wyskoczy powiadomienie, niestety :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi