Skocz do zawartości
juha

Mate 9 ubija programy w losowych momentach. Jak wyłączyć oszczędzanie energii dla poszczególnych aplikacji?

Rekomendowane odpowiedzi

juha

Kupiłem kilka dni temu Mate 9, przesiadłem się z LG V10, który uważam, za najlepszy androidowy smarfton, który do tej pory miałem, a było tego nie mało. Zmieniłem, bo po prostu mi się znudził. ale do rzeczy. Telefon jest fajny, szybki, ładny, ale mam z nim problem, który mnie irytuje:

Na co dzień używam programu, który co minutę, łączy się z jakimś serwerem, coś tam sprawdza i jeśli jest potrzeba, wyświetla powiadomienie. Do tej pory na każdym telefonie, którego używałem działał bez problemu. Niestety na tym, jest problem z powiadomieniami, po prostu jest tak jakby zamrażany i wyświetla powiadomienia przez pewien czas regularnie, a później tak jakby go telefon ubijał i resztę powiadomień wyświetla dopiero jak wezmę go do ręki i włączę ekran, później działa znów przez jakiś czas, np 10, 20,40 min i później znów cisza. Zdążyłem się już zorientować na XDA, że Huaweie tak mają, ubijają procesy aby zaoszczędzić baterię. Są opcje, gdzie konfigurujemy, które aplikacje nie powinny być ubijane, menu przestudiowałem kilka razy, wszystko skonfigurowałem poprawnie, kłódka na aplikacji, której problem dotyczy również zaznaczona, optymalizacje systemowe powyłączane, mimo wszystko nie działa tak jak na LG czy Samsungu.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu, zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez mobopx
    Doprecyzowałem tytuł - proszę się z nim zapoznać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spalm
    Napisano (edytowane)

Jakiś czas temu męczyłem się z tematem zamykania apek pracujących w tle.

Nie wystarczyło odznaczyć aplikacji w "ustawienia/bateria/zamknij aplikację po zablokowaniu ekranu". I tak po kilkumastu minutach system zabijam apkę. Robił to wybiórczo dla różnych apek (część zabijał, część nie). Akurat te na których mi zależało były ubijane.

Znalazłem ustawienia specjalnych uprawnień, tam da się wyłączyć optymalizację dla danej apki. Taką apkę system przestaje zabijać (+ opcja wyżej - odznaczenie w "zamknija aplikację po zablokowaniu ekranu").

Jak pisałem - nie jest to potrzebne przy każdej aplikacji, ale może się przydać w szczególnych okolicznościach. Sam trochę czasu na to straciłem, więc dla ułatwienia dokładna ścieżka na zrzutach ekranu.

da83aebfd1079836c5b024f8186cab93.jpgf5ff1e0be8008c85c110a6e8ce69dd39.jpgd670332f0457d5cd45f68c3ab12d149a.jpg295e5a3f6569b336e918713e90a6e886.jpg

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Natan
    Zdjęcia wstawiamy w tagach spoiler - zawsze, za wyjątkiem pierwszego posta tematu.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sirrah777

@spalm Owszem, ale i tak apki są dalej ubijane, tylko nie tak szybko. Z optymalizacją potrafi ubijać po 2-4 godzinach, a bez optymalizacji trzyma mi apki około 2 dni w pamięci zanim zostaną ubite. Nie doszedłem do takiego momentu żeby zabrakło pamięci. Zawsze około 1 GB wolnego. Nie gram w gry i mam zawsze odpalony ten sam zestaw aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spalm

Dziwne. U mnie nawet najbardziej "żarłoczne" aplikacje (pamięć, wybudzanie systemu, transfer) po w/w zabiegach działają na okrągło.
    Może sama apka się z jakiegoś powodu zamyka, może zwyczajnie wywala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sirrah777

@spalm Na moich poprzednich telefonach (Sony Z5 Premium, Samsung Note 3) nigdy nie została zabita przez system. Mówię dokładnie o aplikacji Ingress.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spalm

@sirrah777
    Znam, choć nie używam. Jak będę miał chwilę, to z ciekawości sprawdzę, bo narazie nie trafiłem na apkę, którą by mi - po odpowiednich ustawieniach, ubijało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    juha

Niestety, te ustawienia już dawno przetestowałem, nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Sorki że odkopuję trochę ale może pomoże to:
    Ustawienia > aplikacje> ustawienia> specjalny dostęp>ignoruj optymalizację. tam można wybrać aplikacje optymalizowane oraz nie. 

Sądzę że w zwykłym M9 powinna być taka opcja;]

Edytowane przez Kubaan88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi