Skocz do zawartości
banyo69

Huawei P10 - bateria.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ma rekomendacje, telefon mi tez spadl z wysoksci ok 3m takze  reklamacja napewno nie bylaby przyjeta w Huawei.

Tez uwazam ,ze cena bardzo niska , ale liczy sie jakosc wykonanej uslugi, bo telefon niemal sie rozpadal po upadku, dzialał wyłacznie tylko po podlaczeniu do PB lub ładowarki sieciowej. Zostal ladnie sklejony ,wyczyszczony wewnątrz ,bylo mega duzo syfu . Teraz telefon wyglada jak po wyjeciu z pudelka, noo obudowa jest porysowana i zagieta i pekniete szklo wokoł aparatow,  no ale nie pchałem sie w jej wymiane . Telefon mam do uzytku nie do ogladania czy ladnie wyglada i takie zadanie spelnia w 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort

Kurcze, szkoda, że telefon przy obydwu kartach przy 3h trzyma SOT. I tu się rodzi pytanie. Czy wszystkie modele telefon typu Samsung, Xiaomi, Sony etc. etc. ich spadek energii baterii jest również uzależniona od wyświetlacza i jasności ekranu? Czy któryś z jakichkolwiek modeli ich wyświetlacz nie jest uzależniony od baterii i faktycznie czas baterii od ostatniego ładowania trzyma długo...? Będę wdzięczny za odpowiedź!

Wysłane z mojego VKY-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Wyświetlacz to zawsze najbardziej prądożerny podzespół w smartfonie. Różnice mogą jedynie ze strony optymalizacji softa, ale tak czy siak to czas pracy na 1 ładowaniu uzależniony jest od ekranu.

Huawei P10 | Tapatalk

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Zbliżamy się powoli do lata. Warto mieć na uwadze, że wysokie temperatury nie sprzyjają telefonom. Bateria może szybciej się rozładowywać, zwłaszcza, gdy jest obciążona przez nakład aplikacji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Niskie temperatury też szkodzą, więc gdzie leży optimum?

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort
    Niskie temperatury też szkodzą, więc gdzie leży optimum?

Huawei P10 | Tapatalk

Raczej leży w przypadku, gdy temperatura nie przekracza poniżej 18 stopni, ani powyżej 28 stopni. Nie wiadomo jak interpretować to optimum. Może ktoś z Was ma pomysł na określenie granicy niskiej i wysokiej temperatury jaka powinna być w telefonie...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

18C napewno nie jest za niska , bardziej ok. 10C i powyzej 30C. Chociaz jak widze temp u siebie nieraz bateria ma 33C i nie czuc po telefon ,ze jest za ciepły.  Ale to tylko moje skromne zdanie na ten temat,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort

Ja np. odczuwam, że po intensywnej pracy telefonu mam cieply nawet gorący czytnik linii papilarnych przy 30 paru stopniach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy EMUI 9. 0.1.185.

Czy zauważyliście, że po zainstalowaniu tejże aktualizacji procent baterii zaczął Wam szybko spadać? Czy ostatnio zauważyliście, że w Waszych ustawieniach (Ustawienia->Bateria->Użycie baterii->Sprzęt->w zakladceWi-Fi) pakiet internetowy był włączony w tle? Pomimo wyłączonego Wi-Fi i transmisji danych. Zauważyłem, że licznik czasowy zakładki Wi-Fi równocześnie pracuje z licznikiem Trybu gotowości, gdzie nigdy nie zauważyłem takiego mankamentu w 8!!! Coś jest nie tak. Dzisiaj o 8 równa podlaczylem telefon do ładowania, bo chciałem podładować jak zawsze to robię do równa 90%. Ladowało mi się równe 50 minut, ale gdy zawsze ładuje (staram się to robić w pełnych godzinach) to czasem ładuje mi się więcej niż 50 minut do tych 90%, ale przechodząc do sedna, gdy naladowałem telefon do 90% to pozostawiłem telefon do ochłonięcia. Po tym czasie gdy zacząłem się bawić zostawiłem telefon od 83% w czasie czuwania, bo kilku minutach % baterii spadł mi do 77%!!! Jak to możliwe, że spadł mi o 6%!!! Skoro 2 tym czasie nic nie robiłem i był tylko w czasie czuwania. Dodam, że w ustawieniach telefonu mam wszystkie wyłączone aplikacje automatyczne, pośrednie i działające w tle. Jedynie co mam aplikacje działające w tle, bo musiałem zostawić że względu na czerwony komunikat Usługi Google Play to YouTube, Mapy i Gmail a wszystko automatyczne aplikacje mam wyłączone, nastawiając na dłuższe oszczędzanie energii baterii w telefonie. Kontynuując swoją wypowiedź chciałem się dowiedzieć od Was czy również zauważyliście ten borykający się problem. Najbardziej jestem zaskoczony tym, że pomimo wyłączonych aplikacji Wi-Fi i transmisji danych licznik w Sprzęcie jest włączony, tak jakby działał ciągle w tle. Będę wdzięczny za rozważenie tej kwestii i problemu, który nie tylko za pewnie mnie dotyczy ale również i Was jako posiadaczy P10 czy P10 Plus. Dla mnie to tylko kolejna kpina że strony Huawei, że zmiana aktualizacji poprawy i wydłuży działanie Naszej baterii w telefonach...

dodana zawartość

Mam jeszcze takie wrażenie, że nie do końca 9.1 nie jest dopracowana nawet pod względem baterii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oort 

1. Czy przywracałeś ustawienia fabryczne? Jak nie to zrób to koniecznie, większość błędów wynika z niezrobienia resetu do ustawień fabrycznych. 

2. Sprawdź, czy nie masz włączonej opcji "Komórkowa transmisja danych zawsze włączona" (opcje programisty)

3. Sprawdź skanowanie WIFI i je wyłącz.

4. Bateria działa tak jak na 8.0. nie zauważyłem większych różnic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi