Skocz do zawartości
Falisty_OLS

Jaka apka do zdjęć/filmów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak wiadomo, aparat foto w P2 nie jest super-hiper, ale podobno może pomóc zmiana dedykowanej aplikacji na inną.

Czy używacie może innej aplikacji, która lepiej się sprawuje od fabrycznie zainstalowanej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakości zdjęć rewolucji nie ma, ale sprawdzi się: Open Camera (sprawniejsze łapanie ostrości, możliwość zablokowania ekspozycji) czy A better camera (można rozdzielić punkt ostrości od punktu pomiaru światła, przez co możemy uniknąć przepalenia nieba albo innego rozjaśnienia przy fotografowaniu). Filmy.... tylko Open Camera z prostego powodu: z mego doświadczenia to jedyna aplikacja, która nie ma wady fabrycznej aplikacji (a np. "Better" tego nie poprawia) - spadku FPS przy sztucznym lub słabym świetle z 30 do 14-15. Open Camera zawsze i wszędzie (także w 4k) trzyma 30 klatek/sek., nawet w zupełnej ciemności. Pzoa tym można w niej ustawić birate (domyślnie 20 Mbps, ale można aż to 100, co także kilka razy zwiększy rozmiar pliku, lecz jakiejś różnicy nie stwierdzam przy domyślnym ustawieniu birate'u). Poza tym można przy filmowaniu zmienić ekspozycję w trakcie nagrania lub, co nie raz już wykorzystałem, ją zablokować albo zmienić tryb ostrości (fixed, locked). 

Edytowane przez Chlastek
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Chlastek napisał:

Poza tym można przy filmowaniu zmienić ekspozycję w trakcie nagrania lub, co nie raz już wykorzystałem, ją zablokować albo zmienić tryb ostrości (fixed, locked). 

Mógłbyś podpowiedzieć jak? Niestety Open Camera nie nagrywa dobrze dźwięku z powodu systemu usuwania szumu, który się nie wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem dziś Open camera i niby OK, ale mam często problem z uaktywnieniem dolnej belki z przyciskami systemowymi. Coś trzeba zmienić w ustawieniach telefonu?

Ps. Faktycznie filmy idą na 30 fps, co do zdjęć to trochę wolniejsza od fabrycznej.

dodana zawartość

Domyślam się, że należy w ustawieniach wszystkich aplikacji wejść do zakładki "Wyświetlanie nad innymi aplikacjami" i tam nadać uprawnieia dla Open Camera, ale niestety nie widzę tam tej aplikacji.

Faktycznie jest to chyba jedyna alternatywa do płynnego kręcenia filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi