Skocz do zawartości
lizaardpl

S8 | Dyskusja na temat aktualizacji oprogramowania [XEO, Stock]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !

wczoraj nastąpiła u mnie aktualizacja na moim S8 do Androida Pie! i mam dwa pytanka..

1. czy można wyłączyć wyswietlana informacje o stanie i dlugości ładowania która pokazuje się przy ładownaniu telefonu ?

2.Czy mozna dodać swoje tło do wiadomości?? Pamietam że w poprzedniej wersji androida w wiadomościach była możliwość wybrania tła i zmiana dymków wiadomości, niestety nie moge nigdzie znalezc takiej opcji w nowym androidzie. jedyne co udalo mi sie odszukac to zmiana na tryb nocny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zablokować przyciski u dołu ekranu, aby nie chowały się w konkretnej aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 minut temu, MrDamian96 napisał:

Jak zablokować przyciski u dołu ekranu, aby nie chowały się w konkretnej aplikacji?

Da się, ale musisz zainstalować immersive mode manager, ustawić widoczność paska nawigacji w ustawieniach. W immersive mode manager w immersive mode strategy wybrać global, w immersive mode picker wybrać navigation bar, w app blacklist wybrać aplikacje w których ma być widoczny pasek

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 21.03.2019 o 21:57, Bonifac Straszny napisał:

z moich obserwacji wynika, że jednak trochę inaczej działa bateria na PIE

No jasne, przy przejściu z jednej wersji systemu na drugi myślę, że może być to do zauważenia gołym okiem (chociaż ja osobiście nie widzę różnicy), ale porównywanie baterii pomiędzy łatkami bezpieczeństwa? hm :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry

Zauważyłem wyraźny spadek pracy na baterii po aktualizacji (aktualizacja przez OTA) do android Pie. Czy wipe pomoże na ten problem ? Przerabiał ktoś to ?

Pozdrawiam
    Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Ludzie pisali że jest lepiej ,zrób wipe ;)

zwykle się robi jak są jakieś problemy,tym bardziej że była aktualizacja do pie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Być może system się dopiero układa i praca baterii z czasem się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.03.2019 o 07:19, jemi5001 napisał:

1. czy można wyłączyć wyswietlana informacje o stanie i dlugości ładowania która pokazuje się przy ładownaniu telefonu ?

Nie

W dniu 22.03.2019 o 07:19, jemi5001 napisał:

2.Czy mozna dodać swoje tło do wiadomości?? Pamietam że w poprzedniej wersji androida w wiadomościach była możliwość wybrania tła i zmiana dymków wiadomości, niestety nie moge nigdzie znalezc takiej opcji w nowym androidzie. jedyne co udalo mi sie odszukac to zmiana na tryb nocny

Też nie.

Dodatkowo task managera też nie można zmienić, ani odebrać telefonu jednym tapnięciem (choć to akurat można obejść).

Możesz wrócić do Oreo albo też zrootować tel i wgrać customa. Ja tak zrobiłem. One UI mnie jakoś do gustu nie przypadł.

Niedziałającego ACR'a nawet nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    4 godziny temu, eddiemaiden napisał:

Dzień dobry

Zauważyłem wyraźny spadek pracy na baterii po aktualizacji (aktualizacja przez OTA) do android Pie. Czy wipe pomoże na ten problem ? Przerabiał ktoś to ?

Pozdrawiam
    Tomek

Jest wiele juz odpowiedzi na taki problem, tak nalezy zrobic full wipe i poczekac potem kilka dni na unormowanie sie baterii na nowym systemie.

Najlepiej jeśli sie przechodzi z Oreo do Pie 9 to wgrac czysty nowy soft za pomocą Odina, poniewaz podczas aktualizacji poprzez OTA wiele osób potem miało jakieś różne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

Amen. Inaczej mówiąc dzięki full wipe (przywrócenie ustawień fabrycznych) lub wgraniu odinem mamy uzyskać efekt jakbyśmy wyjęli z pudełka telefon już na Androidzie Pie. Potem trzeba wgrywać po kolei wszystkie aplikacje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi