Skocz do zawartości
jeronimo

stock [STOCK][7.0] S8 [SM-G950F] - G950FXXU1AQK7 - [XEO] [07.12.2017]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Soft Heyah. Zrobiłem to wg instrukcji i mam xeo. Karta sim była w środku caly czas. Zastanawia mnie czemu nie ma nic np w rubryce oryginalny kraj i kod csc oprogramowania. Wszystko jest ok?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xfrost

u mnie w recorvery tak to wygląda wgrywane odin 4-pliki +pit  kod *#272*62826# działa na sofcie TPL ale nie ma XEO natomiast na XEO kod nie działa

Spoiler

20170425_045229.thumb.jpg.1514cebc91319d5017308b19ac9f5d9d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem Soft Play. Zrobiłem to wg instrukcji i mam xeo. Karta sim była w środku cały czas.załadowałem tylko 4 pliki bez Pit podczas restartowania wyskoczył komunikat angielski ze musi jeszcze raz zrestartować trochę długo wisiał z migoczącym napisem samsung ale jak wskoczył obraz była konfiguracja już w języku polskim program phone info pokazuje tylko jedno xeo chyba jest dobrze a jak jest u innych???którzy zmienili soft??

Spoiler

20170425_111610.jpg

Edytowane przez Fenek
    Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@scyzorro Miałem identyko, nie wgrywałem pit, karta była w środku. Na początku ang a potem restart i wszystko hula po PL. Chyba jest git

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak w sumie ktoś wie jaka jest różnica między XEO a niby brandowanym softem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olo320i

Większość z was ma telefony bez simlocka i to co tu piszecie wyżej o debrandzie jest ok. Kupiłem telefon z simlockiem i nie mogłem kompletnie ogarnąć tego debrandu, ponieważ większość z was pisze aby po wipe wsadzić kartę innego operatora. Jak wkładam kartę innego operatora to mi wyskakuje okienko na kod do odblokowania, mimo tego że klikam pomiń to i tak telefon jest bezużyteczny bo nie połączy się z siecią. Wgrywałem ponad 15 razy soft odinem na różne sposoby i nie mogłem się pozbyć brandu csc EVR. Dziś otrzymałem kod na odblokowanie simlocka, odblokowałem go z użyciem karty z T-mobile pl. po odblokowaniu fona połączyłem się z siecią a następnie zrobiłem wipe cache i factory reset. Po ponownym uruchomieniu telefonu gdy pojawiło się okno wyboru języków, telefon wyświetlił nowe okienko z informacją że coś się zmieniło i mam zresetować telefon. Po resecie i ponownym uruchomieniu telefonu, ekran z wyborem języków był po polsku. Przepchnąłem na szybko cały proces konfiguracji a następnie wszedłem w recovery gdzie ukazało mi się pięknie zmienione csc na XEO. W końcu.  Chciałem mieć BTU ale samsung wprowadził ludzi w błąd udostępniając soft na samfirmware który ma być BTU, a daje ludziom soft z multi csc OXM który BTU nie zawiera. Tak więc ci wszyscy którzy macie brandowane telefony i jakoś nie możecie ich zdebrandować, sprawdźcie czy nie macie simlock-a. Osobiście czekam na poprawny soft na samfirmware zawierający BTU i potem mam nadzieję ostatni raz zabawa odinem i koniec tego szajsu.

Edit: bawię się juz trochę tym softem i na razie różnic nie widzę. Jest jedna rzecz której nie mam w sofcie bez brandu a jest to VoLTE i VoWifi . Sprawdzałem na stronie mojego operatora za jakimiś ustawieniami czy jak, ale nic nie ma. Są filmiki jak to włączyć w menu telefonu ale jak wchodzę w ustawienia to nie ma takiej opcji do włączenia jak to pokazują na filmiku w ustawieniach. Prawdopodobnie opcje te są dostępne tylko w sofcie od operatora.

Edytowane przez olo320i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie tak zastanawia po co w ogóle to wgrywanie softu XEO, w czym tak naprawdę przeszkadza oprogramowanie od operatora. Jeszcze kilka lat temu to ok telefony były zapchane przez operatora a na aktualizacje czekało się dwa razy dłużej a teraz nie mam praktycznie nic od operatora, działa mi bez problemu wszystko to co daje operator jak VoLTE itd a do tego aktualizacje cóż przy S7 Edge jak mi się pojawiały tydzień po oficjalnej to było max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeśli mam telefon zakupiony w Korei, oznaczony symbolem SM-G950N, to jest jakakolwiek szansa aby wgrać do niego firmware z obsługą PL. Bo zakładam że tego XEO pod SM-G950F nie mogę? Według specyfikacji telefony są identyczne. Te same procesory itd...  

Edytowane przez Łukasz Fish Gierałtowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, MorningStar napisał:

Jeżeli wyjdzie root, to tak. 
    Bez root'a spróbuj More Locale 2 ale marne szanse na dobre tłumaczenie.

Czyli nie ma opcji ze jak wgram to 5 plikowe XEO z G950F to to zadziała? Myślałem że skoro w środku w tel jest dokładnie to samo to po prostu można podmienić FW na inny i będzie śmigać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi