Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
yar68

karta sd do s8

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

@Brolly666

Karty Samsunga seria PRO lub PRO+ . Używam od roku kartę 32GB serii PRO i jestem mega zadowolony. Transfer plików z telefonu na komputer to teraz chwila. Według mnie warto kupić nawet mniejszą pojemność ale z tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yar68

kupiłem

SAMSUNG micro SDXC PRO PLUS 4K UHD 128 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I naprawdę warto dołożyć do takiej karty? Będę wiedział jakąś różnicę np przy robieniu zdjęć? Taka Samsung evo nie wystarczy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@Brolly666

Tak według mnie warto.

Kość pamięci twojego telefonu to zapis rzędu 250-300 MB/s, karty serii PRO mają zapis na poziomie 80MB/s, a serii EVO na poziomie 20MB/s

Jest takie przysłowie "Komputer jest tak szybki jak jego najwolniejszy element". Masz najwydajniejszy Smartfon na rynku a chcesz go zamulić tanią kartą SD ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja miałem w S7/S7Edge i teraz przełożyłem do S8 tą:
    https://www.amazon.co.uk/d/Memory-Cards/SanDisk-Extreme-128-90MB-Class-microSDXC-Adapter/B01DYN4VPE/ref=sr_1_2?s=electronics-accessories&ie=UTF8&qid=1493807275&sr=1-2&keywords=sandisk+128GB

Wcześniej miałem dużo wolniejszą kartę i nigdy nie widziałem różnicy podczas robienia zdjęć. Zdjęcie to mały plik i zapisuje się tak samo szybko. 
    Prędkości kart daje się odczuć podczas kopiowania dużych plików lub robieniu serii zdjęć - np. 100 za jednym strzałem. Ale nie przy pojedynczych fotach robionych na codzień.

Edytowane przez MorningStar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, Brolly666 napisał:

I naprawdę warto dołożyć do takiej karty? Będę wiedział jakąś różnicę np przy robieniu zdjęć? Taka Samsung evo nie wystarczy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Przy robieniu zdjęć żadnej :) Ba, nawet filmy 4K EVO obsłużą (oczywiście w smartfonie).

Szybsza karta ma znaczenie podczas uruchamiania apek, kopiowaniu danych pomiędzy pamięciami a komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę poczytać testy bo te 90/80 to tylko reklama ważne ile będzie w rzeczywistości, a szybkość karty ma też znaczenie przy korzystaniu z aplikacji przeniesionych na kartę pamięci.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, sprzęt jest tak szybki jak jego najwolniejsza część.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jakieś aplikacje możesz przenieść na k.sd na s8?

@gobi1981

Odnośnie evo+ zapis do 20, odczyt do 80 mb/s - nie masz szansy odczuć różnicy z samsung pro+ przy żadnych czynnościach dopóki siedzi w fonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na s8 na razie nie potrzebuję karty, mówię o s7 edge. I obawiam się, że się odczuje różnicę a kiedy będzie można zrobić root i przenieść więcej  aplikacji na kartę to jeszcze bardziej będzie można odczuć. Trzeba pamiętać o tym, że karty nie kupuje się na 3 miesiące ale na dłuższy okres więc moim zdaniem lepiej teraz trochę doinwestować niż za pół roku wymieniać z dużą stratą. Ale oczywiście każdy robi jak woli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi