Skocz do zawartości
yar68

karta sd do s8

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

Szkoda, że piszesz bez sprawdzenia. Na s7 edge też nie przeniesiesz.

Kart microsd pod aplikacje/adopted storage/ jeszcze nie ma na rynku.

Od androida 6.0 lepiej się pogodzić z "nie przenosimy aplikacji na k.sd". Są zbyt duże straty na szybkości ze wzgl. na szyfrowanie.

@gobi1981

Ps.

Poszukaj w google "adopted storage android".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę w oparciu o S7 edge i niestety wiele rzeczy jak i sam telefon wolniej chodził kiedy była włożona karta pamięci i było to odczuwalne. I część rzeczy z aplikacji da się przenieść na kartę pamięci, nie mówie, że całe aplikacje ale ich część i chcąc, nie chcąc używając aplikacji, która zapisuje cokolwiek na karcie pamięci albo z niej odczytuje będzie działała wolniej. Chociażby da się zapisywać ślad z nawigacji, da się zapisywać skany, da się zapisywać dane z różnego rodzaju programów o statystykach, gdzie czasem są duże pliki itp. Więc zależy czego się używa nawet da się zapisać filmy na karcie pamięci i odtwarzać na odtwarzaczach i o ile sam film będzie szedł płynnie o tyle jego uruchomienie w programie itp będzie uzależnione od karty pamięci. Także nie pisze od tak sobie tylko w oparciu o doświadczenia a przypuszczam ale tylko przypuszczam, że s8 ma lepszy czytnik niż s7 edge więc myślę, że ta różnica będzie jeszcze większa. Już nie wspomnę o zapisie filmów 4K, gdzie przy karcie gdzie jest tylko zapis 20/80 co w rzeczywistości się rozmija z prawdą ma także znaczenie, szczególnie, że czytnik jest w stanie wyciągnąć więcej. I dodatkowo rozumiem, że jesteś w stanie przewidzieć, że za rok nadal nie będzie potrzebna szybsza karta bo ja nie więc jak napisałem wyżej lepiej trochę dołożyć niż za pół roku wymieniać. Ale każdy potrzebuje do czego innego i jednemu się to przyda drugiemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

1. S7 oba miały popsuty soft i objawiał się to właśnie złą współpracą z k.sd.

2. Poproszę aby ktoś inny się wypowiedział na temat przenoszenia splikacji na k.sd. Co dokładnie można przenieść?

3. Przewidzieć nie mogę - podejrzewam, że będą lepsze i tańsze za rok.

Ps.

Filmy i zdjęcia robione aparatem - mogłeś ustawić zapis na k.sd? Bez root+mods?

@gobi1981

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mogłem zapisywać na karcie był na to sposób bez root, trzeba to było tylko robić na Marshmallow ja tam zawsze lubię zainwestować skoro mam taki telefon i muszę kupić kartę bo nie mam to wolę kupić szybką to tak samo jest z ładowarką indukcyjną jak ktoś ma z s7edge to po co zmieniać ale jak ktoś ma kupić bo nie ma to chyba lepiej tą nową pod s8.

No ale każdy robi jak uważa nie chce tu nikogo do niczego namawiać ani niczego negować pewnie większości wystarczy karta 80/20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Nikt cię nie zmusza, kupisz co chcesz. @gobi1981

Na s7 można było ustawić k.sd jako p.wewn. przez adb. Działanie tego zależało również od parametrów: czas dostępu i losowy zapis/odczyt. Żaden producent nie podaje. 

Ktoś na forum poszedł za moją radą - kupił trzy róźne w xkom, przetestował(a1 sd bench i androbench) i dwie zwrócił. Wystarczy na to 1 godzina.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na s7 można było przenosić aplikacje - a w zasadzie ich większą część. Oczywiście nie każda aplikacja to oferowała ale można było. Sam się bawiłem pół wieczora kiedyś żeby to poprzenosić. W S8 nie sprawdzałem - tu kartę mam głównie do zdjęć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jaka najlepsza karta pamięci która będzie współpracować z s8

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najdroższa najlepsza w sumie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak poważnie możliwie nie droga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwooke

Może Samsung Evo? Mam taką w Sony i spisuje się bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi