Skocz do zawartości
rafalwit

ZTE Blade A310 - nie można usunąć jednego kontaktu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem z jednym kontaktem na smartfonie nowym ZTE Blade a310. Tylko przy pomocy aplikacji komputerowej AirDroid udaje się kontakt edytować , ale też nie udaje się skasować.

NA moim smartfonie sa dla kontaktow na karcie SIM ograniczenia dlugości nazwy do 10 znaków. Znaki polskie z ogonkami są traktowane jako 2 znaki.

Może ten wpis jakiś użytkownik systemu android trzyma.Karty nie przełożę do drugiego smartfona bo nie mam. Spróbuję z tymi apkami.

Okazuje się ,ze te zmiany przez airdroid w przypadku tego kontaktu na karcie SIM nie utrwalają się i znikają po wyłączenie na telefonie aplikacji kontakty. Natomiast utrwalają się kopie utworzone w pamięci telefonu(tylko telefon)  i w google.

Edytowane przez rafalwit
    korekta swoich spostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kontakcie jest nazwisko Błach , które sprawla problemy systemowi obsługi telefonu komórkowego. Jest to w kodzie 16-kowym  "B=C5=82ach". Przez to wychodzi 10 znaków i w pamieci SIM latwo może być przekroczone po dodaniu 2 liter. Robiłem próby z kontaktem Łukasz RAk i przy wyslaniu do SIM Obcięlo nazwisko Rak , ale to się dało w telefonie usunąć z karty  SIM. W telefonie komórkowym standardowe kontakty techniczne( n.p. język angielski )są przerobione na nazwy bez znaków z ogonkami,  

Edytowane przez rafalwit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi