Skocz do zawartości
Visuals

Stabilny telefon do 1600 zł -wydajność, brak lagów po dłuższym czasie użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam telefonu, na którym można polegać - stabilność, płynność działania przy pełnej synchronizacji to priorytet. Obecnie używam Galaxy S5 - liczne przycinki i 4h na sot. Zależy mi na tym, żeby telefon nie zwolnił po roku czy dwóch ponieważ będę go użytkowal przynajmniej dwa lata. Priorytety w kolejności od cech najważniejszych:

- stabilność

- wydajność i brak ścinek po dłuższym czasie użytkowania

- bateria

- ekran

- czytnik linii papilarnych

W gry gram sporadycznie, telefon wykorzystywany głównie do pracy. Budżet to maks 1600 zł. Myślałem nad Honorem 8 ale wysoki SAR, pamięć emmc 5.0 oraz ubijanie apek mnie zniechęca. Ciekawy jest Xiaomi Mi5, w Polsce można dorwać z oficjalnej dystrybucji za równe 1400 - wyróżnia go pamięć ufs 2.0. Trochę boli fakt, że w chinach można go kupić za 900 ale często doliczają vat 200 zł + są problemy z gwarancją w Polsce (?), czy warto go kupić za 1400? Jest cokolwiek lepszego do 1600 od Mi5?

Edytowane przez Visuals

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też szukam telefonu w tym przedziale cenowym i również uwzględniłem Mi5 i H8 specjalnie pojechałem nawet do elektormarketu żeby ''pomacać'' i jakoś Honor bardziej mi podszedł.
    Do 1600 patrząc na parametry to chyba może wygrać LeTv Leeco Le max 2 mozna dostac na allegro tylko nie wiem jak z gwarancją.

Jeszcze jest nasze brzydkie kaczątko LG G5, niestety tylko SE do normalnej wersji trzeba dołożyć z 200/300+

Asus Zenfone 3 ale tu chyba Honor bije go na łebek.

Podsumowując...Mysle że Honor 8 jest najlepszym telefonem w chwili obecnej do 1600zl. ( W Polsce )
    Tu jest film z różnicą  Emmc 5.0 a Ufs 2.1 https://www.youtube.com/watch?v=02ZbqdM7jN4 tak więc mozna +/- porównać z 2.0 i SAR się nie wypowiem bo nie mam o nim zielonego pojęcia.

Jeśli jeszcze chodzi o gwarancje w Polsce Xiaomi z Chin to polecam iBuygou gdzie jest ona realizowana we Wrocławiu przez MiCenter. Oczywiście ta gwarancja kosztuej dodatkowe 17$ jeśli sie nie mylę, Zerknij na ich stronę.
    P.S. mają jeszcze kupony obniżające cenę o jakieś 10$

Edytowane przez dawid6887

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dawid6887

Właśnie też przez myśl przechodzi mi ten Asus za 1300, ale to jednak asus, obawiam się, jak będzie działał za rok... Wiesz może jaki rom ma wersja Mi5 z ibuygou? Czy będę mógł aktualizaować telefon w Polsce po prostu przez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Visuals global jest w telefonach z ibuygou. aktualizacje OTA. Tak więc normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z ibuygou możliwy jest dodatkowy VAT? Myślicie że opłaca się zwiększyc budżet do 1800?jakie telefony będą tutaj najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że kupując z IBG nie masz pasma B20 a te z polskiej dystrybucji podobno je obsługują. 
    Do 1800 możesz sie rozejrzeć za LG G5 H850, niektórzy pisali że s7 idzie w tej cenie wychwytać O.o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A op3t nie byłby tutaj najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz zapomniałem o nim wspomnieć. Możliwe że przy obecnym kursie $ zmieścisz się w wersji 128GB.
    Sam się nad nim zastanawiałem tylko nie wiem jak z gwarancją :/

Jest jeszcze nowy Mi6 w edycji 6/64gb i Snapdragonem 835  za 435$ (dolicz gwarancje i DHL)

Edytowane przez dawid6887

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi