Skocz do zawartości
etet100

Android Studio - pusty logcat w przypadku fizycznego urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem już sporo na ten temat ale nie udało mi się rozwiązać problemu. Mam 2 tablety (galaxy tab 2 oraz jakiś teclast - pracujący na atomie) i w obydwu przypadkach
    logcat nie wyświetla kompletnie nic. Za to w przypadku urządzeń wirtualnych wszystko działa super i mam komplet logów.

Próbowałem adb logcat i mam na samsungu:

Unable to open log device '/dev/log/main'

a na teclascie

Unable to open log device 'main'

Wczoraj znalazłem poradę żeby wejść w adb shell i doinstalować moduł (logger.ko - jeśli dobrze pamiętam). I to faktycznie coś zmieniło na tablecie samsunga. Teraz
    w logu mam COŚ ale to są tylko jakieś komunikaty systemowe. Nie mogę natomiast wyświetlić nic dotyczącego aplikacji, którą uruchamiam. Natomiast na teclascie
    nie ma tego pliku logger.ko więc ta porada nic tam nie daje.

Ma ktoś jakieś pomysły? Jeszcze raz powtarzam, że przeczytałem i sprawdziłem mnóstwo porad. Wszelkie "włącz i wyłącz", "włącz integracje z adb", "wciśnij
    reset log" nie działają. Przekopałem kompletnie konfiguracje tabletów oraz android studio.

Pracuje na Windows 7. Próbowałem już różnych driverów do tabletów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No producent urządzenia wyłączył logcata i to jest problemem. O ile kojarzę, to tablety Samsunga miały jakies ukryte menu serwisowe, gdzie mogłeś włączyć logcata, może poszukaj pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ale w sumie już do tego doszedłem. Tylko niestety nie udało mi się tych logów uruchomić ani na samsungu ani na teclascie. Za to na huawei faktycznie znalazłem ukryte menu i tam wszystko udało się powłączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi