Skocz do zawartości
loozak12

Parowanie urzadzenia Youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy parowanie urządzeń w aplikacji Youtube jest dedykowane tylko dla niektórych urządzeń?

Mam Nexboxa A95X i chciałem sparować żeby kliknięcie na telefonie powodowało wyświetlenie wideo na urządzeniu i nie wiedze takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek

Odświerzę trochę zapytanie aby nie tworzyć nowego wątku.

Kupiłem dziecku box M8S pro+ bo nie chciałem, żeby wpatrywał się w smartfon na youtubea. Żeby oglądać YT na telewizorze że SmartTV android wystarczyło kliknąć na ikonkę w prawym górnym rogu (zalacznik). 

Czy w tych urządzeniach też można zalogować YT że smartfona?

20170924_140340.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Odświerzę trochę zapytanie aby nie tworzyć nowego wątku.
    Kupiłem dziecku box M8S pro+ bo nie chciałem, żeby wpatrywał się w smartfon na youtubea. Żeby oglądać YT na telewizorze że SmartTV android wystarczyło kliknąć na ikonkę w prawym górnym rogu (zalacznik). 
    Czy w tych urządzeniach też można zalogować YT że smartfona?
    20170924_140340.thumb.png.70a8031d7e46d87237ba485e75ac9982.png
    Raczej nie to ikona do parkowania z urządzeniami typu chromecast poszukaj w internecie

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek
    54 minuty temu, annaradek1 napisał:

Raczej nie to ikona do parkowania z urządzeniami typu chromecast poszukaj w internecie

Jak smartfon połączy się z boxtv przez chromecast to jest tak jak piszesz, ale aby przesłać na telewizor np Philipsa z androidem nic nie muszę łączyć, a przez tą ikonkę od razu wyświetla YT na TV.

Przez chromecast raz dźwięk słyszę raz nie. W TV jest zainstalowana aplikacja Youtube for android tv, ale na m8s pro+ nie mogę tego zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja Sklep Play jest fabrycznie zainstalowana na urządzeniach z Androidem  w tym na m8s pro+,  utwórz konto Google zaloguj się i pobierz aplikację YouTube   (ze sklepu wcześniej klikając na ikonkę aplikacji,   znajduje się w aplikacjach charakterystyczny kolorowy trójkącik w formie strzałki). Bez kombinacji odbierzesz  YouTube bezpośrednio po kablu HDMI z TV boxa.

Ta ikonka którą zaznaczyłeś służy do bezprzewodowego odtwarzania YouTube  z telefonu, tabletu itp. na przystosowany do tego  przesyłu telewizor  ale jak pisałem powyżej możesz odbierać po kablu HDMI.

A z telefonu do urządzenia przy pomocy DLNA może przesyłać tylko pliki multimedialne o określonych formatach:

• Obrazy – jpeg, gif, tiff, png
    • Audio:
    • urządzenia stacjonarne: LPCM (2 channel), AC-3, AAC, ATRAC3plus, MP3, WMA9
    • urządzenia mobilne: MP3, MPEG4 AAC LC, AMR, ATRAC3plus, WMA, G.726, LPCM, MPEG4 (HE AAC, AAC LTP, BSAC)
    • Wideo:
    • stacjonarne: MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV9
    • mobilne: MPEG2, MPEG4 AVC, MPEG4 part2, VC1, H.263
    Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek
    Dnia 24.09.2017 o 20:11, Arkady1964 napisał:

Ta ikonka którą zaznaczyłeś służy do bezprzewodowego odtwarzania YouTube  z telefonu, tabletu itp. na przystosowany do tego  przesyłu telewizor

Dzięki za info.
    Tak wiem, ale właśnie o to mi chodziło w pytaniu. Czy na TV boxa można przesyłać YT z telefonu tak jak na telewizor z androidem poprzez tą ikonkę?
    Młody ma 8 lat i dużo łatwiej poruszać się po menu z telefonu niż z pilota. Nie wspomnę o pisaniu (czy 8 latek powinien oglądać YT to inny temat więc proszę nie odchodzić od tematu - chodzi o filmiki o piłce nożnej :) ).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie w tym przypadku tj. YouTube stosuje się bezpośredni przesył na telewizor nawet ikonka to ikonka telewizora,  przesył po Wi- Fi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek

W telewizorze z androidem jest zainstalowana aplikacja "YouTube for android TV", a tv box'ie nie moźna. W tej aplikacji w ustawieniach jest opcja sprawowania z telefonem, a tv box'ie tej opcji nie ma. Z tego co widzę to w box'ie android jest bardziej jak w telefonie niż w jak telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33 minuty temu, 100mek napisał:

Z tego co widzę to w box'ie android jest bardziej jak w telefonie niż w jak telewizorze.

Bo TV ma Android TV a chiński box - zwykłego andka na siłę zapakowanego w pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, 100mek napisał:

W telewizorze z androidem jest zainstalowana aplikacja "YouTube for android TV", a tv box'ie nie moźna. W tej aplikacji w ustawieniach jest opcja sprawowania z telefonem, a tv box'ie tej opcji nie ma. Z tego co widzę to w box'ie android jest bardziej jak w telefonie niż w jak telewizorze.

Tak ma być,  ponieważ odbierać w ten sposób bezprzewodowy ma telewizor a nie przystawka do niego,  co ciekawe w zasadzie odbiera tak  w zasadzie  każdy smart TV,  nie musi być to typowy Android TV np:  połączy się laptop lub telefon Androidowy z telewizorem LG z systemem WebOS.  Natomiast z telefonu, tabletu, komputera PC  do Android  TV  box czyli przystawki telewizyjnej   może przesyłać tylko pliki multimedialne o określonych formatach przy pomocy DLNA.

Tak na marginesie gdybyś chciał przesyłać za pomocą DLNA  filmy, zdjęcia z telefonu,  komputera PC  na  Android TV box,  polecam programy.

Android TV box,    ze sklepu Play,  aplikacja -  MediaHouse UPNP/DLNA Browser.

Telefon lub tablet Android,    ze sklepu Play,  aplikacja - Media Serwer.

Stacjonarny komputer PC,   laptop,    z portalu dobrychprogramów,    program - PS3 Media Serwer,  działa stabilnie na wszystkim w tym PS3, Android  TV boxie,   instalujemy oczywiście na Windowsie PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi