Skocz do zawartości
baxy

Simlock orange uk

Rekomendowane odpowiedzi

anarti

mialem karte z orange bo kupilem bundla z Orange w zasadzie. Karta jest potrzebna zeby zainstalowac RA-Recovery, tzn zeby dostac sie do telefonu, normalnie go wlaczajac.

Rebel 2 jest ok, ale jesli chcesz zrootowac Hero to i tak to zrobisz, Rebel to tylko proteza niestety + dziurawisz swojego sima:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piter

Hero ma z Orange UK z lipca 2009. Kupiłem usługę zdjęcia locka w allegro. Zapłaciłem 90 złociszy. Usługa przebiegła bardzo sprawnie. Po dokonaniu przelewu zadzwonił pan, poprosił o IMEI phonika, w ciągu 10min. oddzwonił podał numer, oraz sposób wklepania kodu. I telefon działa do dzisiaj. Zmieniłem oprogramowanie Orange na zwykłe, oczywiście przez wgranie go do telefonu i wymuszenie aktualizacji. Efekt taki że nie zassiesz inaczej nowego oprogramowania niż z telefonu: plik cośtam.zip. I to wszystko. Straciłem 3 dni na szukanie i ściąganie kodów w internecie i nic to nie dało. Mogę oczywiście przywrócić oryginalne oprogramowanie (zrobiłem backup:cool:) i zaktualizować z htc uk (szukać oprogramowanie dla Orange), ale zawsze jest ono z opóźnieniem.

PS Kod wklepałem na gołego Hero bez żadnych modyfikacji, bez karty OrangeUK, miałem tylko swoją z Playa. Zrootowałem phonika dopiero przed aktualizacją i zmianą na PL

Edytowane przez piter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baxy

witam ponownie

udalo mi sie zrootowac telefon , wgralem sobie nowy rom legendary 1.3.5

co do simlocka to chwilowo uzywam jakiegos kupionego 2 lata temu turbosima

mam pytanie odnosnie kodu mianowicie czy kod to jest tylko 1 do danego telefonu czy moze byc ich kilka

mialem tez problemy z zainstalowaniem nowego romu . instalowalem z karty sd ale po wgraniu telefon sie zawieszal w rtrakcie ladowania systemu

nie dokonca rozyumiem o co chodzi z tymi partycjami ex2 ex3 ??

moze mi ktos to wytlumaczyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nie dokonca rozyumiem o co chodzi z tymi partycjami ex2 ex3 ??

Jeśli podzielisz swoją kartę sd na partycje ext2/3/4 to w ROMach, które używaja apps2d będziesz mógł instalować aplikacje na kartę pamięci zamiast w pamięci telefonu. To rozwiązanie jest przydatne, gdy brakuje Ci miejsca na aplikacje lub gdy często zmieniasz ROMy - bo nie musisz za każdym razem od nowa instalować aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baxy

dla informacji

po zrootowaniu telefonu i wgraniu romu od modaco 3.2

kod zadzialal bez problemu

telefon odblokowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    http://hero.unlock-now.com/sim-unlock-HTC-Hero/

ja uzylem tej strony i dostalem kod w ok 5min ktory mi odblokowal telefon.

pozdro

Witam, ja użyłem też tej strony, po kilku minutach otrzymałem kod, wpisałem go w odpowiednie miejsce (pojawiła się informacja "network unlock successfu"l). Niestety ale telefon nadal jest zablokowany, przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz mam ekran z napisem Unlocking Sim card...i nic więcej. Macie może jakieś pomysły na ten problem??

Proszę o pomoc.

---------- Post dołączono o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Już nieaktualne. Rozwiązanie okazało sie proste, zainstalowanie nowego ROM'u ze strony HTC i wszystko śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie chcę kupić HTC Hero lecz posiada Sim-Locka w Erze. Czy da się go ściągnąć w domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Era nie zakłada już simlocków :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi