Skocz do zawartości
cayen1

Telefon z przedłużenia umowy-na co patrzeć przy zakupie i Wasze doświadczenia z tym związane.

Rekomendowane odpowiedzi

cayen1

Cześć

Wielu z Was zapewne spotkało się z ofertami na różnych portalach typu ALLEGRO czy OLX z ofertami sprzedaży telefonu na przedłużenia umowy. Często taki sprzęt jest sporo tańszy względem ceny rynkowej, więc czemu go nie zakupić?

W tym wątku chciałbym pomóc potencjalnym nabywcom zmniejszyć do minimum szanse bycia oszukanym i rozczarowanym takim zakupem.

1. Co jest najważniejsze podczas takiego zakupu ?

Po pierwsze konieczny jest PIERWOTNY dowód zakupu w postaci faktury czy też paragonu operatora. W tym drugim przypadku, gdy nie ma IMEI wpisanego konieczna może być uzupełniona karta gwarancyjna. Nigdy nie bierzemy telefonu jeżeli sprzedawca daje nam TYLKO paragon 0% lub fakturę VAT-marża. Mimo że sprzedający może wmawiać, że taki sprzęt jest objęty pełną gwarancją to tak nie jest, bo takowy dokument nic nie znaczy dla producenta.

Po drugie unikamy zakupu od osób, które sprzedają telefon z sieci PLUS (kliknij, aby poczytać więcej na ten temat). Operator ten jako jedyny blokuje IMEI telefonu jeżeli pierwotny nabywca nie spłaca abonamentu. Oznacza to, że telefon będzie mógł nam służyć jedynie jako urządzenie multimedialne, gdyż nie będzie działał u żadnego operatora w naszym kraju. 

Pamiętaj aby podczas zakupu upewnić się, że IMEI na fakturze/karcie gwarancyjnej jest taki sam jak na pudełku lub jeżeli sprzęt nie jest zaplombowany w telefonie.

2. Zasady które niekoniecznie trzeba przestrzegać ale zmniejszają ryzyko oszustwa do minimum (dotyczą głównie OLX ale ALLEGRO też nie można ufać w stu procentach):

Telefon w miarę możliwości odbieramy osobiście.

W przypadku wysyłki najlepiej z możliwością sprawdzenia zawartości.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Moje doświadczenia z takimi zakupami nie są duże aczkolwiek dwa telefony już kupiłem. Pierwszym sprzętem była Xperia Z3 zakupiona dwa lata temu wraz z fakturą T-mobile i zaplombowanym pudełkiem. Kupowana była na allegro z wysyłką i do dzisiaj działa jak każdy inny telefon wzięty u operatora. Drugim sprzętem był Samsung Galaxy S7 kupiony w czwartek w zeszłym tygodniu także z T-mobile z odbiorem osobistym. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z kupowania telefonów z przedłużenia, bo oszczędzam przy tym pieniądze i mam nadzieję, że moje podejście w przykrych okolicznościach się nie zmieni i cały czas będę mógł się cieszyć dobrymi sprzętami w niższych cenach.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Jeżeli masz jakieś doświadczenia związane z takimi zakupami możesz je tutaj przedstawić (pozytywne jak i negatywne).

Temat będzie otwarty na dyskusję chyba, że treść będzie wykraczała poza tytuł wątku to administracja usunie taką możliwość.

Zasady:

1. NIE PISZEMY O NIELEGALNYCH SPOSOBACH NA ODBLOKOWANIE/ZMIANĘ IMEI.

2. Nie piszemy tego typu postów ("Jak nie stać Cię na zakup w sklepie to kup tańszy model zamiast z przedłużenia"). Jeden woli kupić ze sklepu inny oszczędzić pieniędzy i kupić z przedłużenia. Nie         oceniamy czyjegoś wyboru.

3. Nie zadajemy pytań co robić, gdy zostaliśmy oszukani. Wszystko można znaleźć w TYM wątku.

Mam nadzieję, że wątek pomoże komuś w zakupach.

Jeśli będzie wniesione coś nowego pierwszy post będzie przeze mnie aktualizowany.

WYCINKI Z UMÓW OPERATORÓW (bez Play, bo nie mogłem odnaleźć, a za wiele czasu nie miałem w momencie tworzenia)

Wynika z tego, że tylko w Plusie nie zostajemy właścicielami urządzenia, aż do spłaty raty co jest raczej równoznaczne z tym, że nie mogą nam tego sprzętu zablokować operatorzy tacy jak T-mobile, Orange i prawdopodobnie Play. [zapisy na dzień 27.04.2017 rok - warto zwrócić uwagę po tym terminie]

OOxc4a4.png

28 kwietnia do blokujących nieopłacany telefon dochodzi T-mobile !

Unikać umów T-mobile z terminu po 27 kwietnia.

Edytowane przez jeronimo
    zbedny tak rozciagniety post
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, co myślicie o kupnie telefonu z przedłużenia z t mobile i zabezpieczeniu się umowa kupna sprzedaży gdzie sprzedający zobowiązuje się do spłacenia rat a w przeciwnym wypadku zwraca mi pieniądze? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

@bartek91

No niby jest to wyjście ale musiałbyś być pewien, że Cię nie oszuka.

Radziłbym jednak szukać Orange lub Play na dzień dzisiejszy, ja kupiłem z T-mobile tydzień przed zmianami i miałem trochę szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cayen1 w Salonie Orange doradca powiedział, że Orange również blokuje, ale to nie są przypadki, że ktoś dwóch rat nie zapłacił, tylko musi wejść windykacja itp, ale na infolinii nic o tym nie wiedzą, na Twitterze też dostałem odp, że Orange nie blokuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Musisz zajrzeć w umowę i zobaczyć czy Orange uważa, że do końca spłaty rat są właścicielem czy własność przechodzi na kupującego od razu. W czasie pisania tego tematu było, że przechodzi na kupującego w chwili podpisania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kitza

Wybierałem się jutro po telefon kupiony w Orange. Dla pewności zadzwoniłem do Bok Orange. Po 5 przełączaniach do kolejnych konsultantów w końcu udało mi się uzyskać informację. Orange blokuje IMEI ale jest to ostatni krok w dochodzeniu należności. Po telefonach, pismach itd.
    Mam teraz zagadkę, brać go czy odpuścić?

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkope trochę temat, nie bójcie się tak bardzo tej blokady IMEI, to jest głównie zabezpieczeniem (zresztą marnym) dla wyludzaczy. Dzwoni pan podaje się za firmę Jan Kowalski sp. Z.o.o i bierze 4 ajfony za 1zl w najwyższym abo. Tak w dużym skrócie to wygląda. Czyli lampka powinna się zapalić przy telefonie na firmie i to tylko flagowiec lub właśnie ajfon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o oferty orange - stanowczo nie polecam. Przejechałam się na nich już jakiś czas temu chcąc podpisać umowę mix (telefon i tanie romowy - no super). Tylko, że nie było ani tanich rozmów ani fajnych telefonów. Ostatecznie zdecydowałam się na wyjście do sklepu PLAY i nie pożałowałam tej decyzji. Wybór telefonów SAMSUNG jest naprawe ogromny. Do tego cena jest satyskacjonująca. Możecie sobie sprawdzić wybór telefonów na stronie: https://www.play.pl/telefony/telefony/ . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Doprecyzowałbym w pierwszym poście, że operator blokuje telefon jak właściciel pierwotny nie płaci rat, a nie abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 25.04.2017 o 15:44, cayen1 napisał:

Nigdy nie bierzemy telefonu jeżeli sprzedawca daje nam TYLKO paragon 0% lub fakturę VAT-marża.

Czyli tą ofertę lepiej odpuścić ? I ktoś zapłacił ponad 2 tys za telefon i nie ma on gwarancji ?

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie-htc-10-black-komplet-na-gwarancji-bdb-stan-CID99-IDppGvN.html#b6e5d5383a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi