Skocz do zawartości
cayen1

Telefon z przedłużenia umowy-na co patrzeć przy zakupie i Wasze doświadczenia z tym związane.

Rekomendowane odpowiedzi

To jakim cudem zaczęla działac w marcu 2017 skoro tel został kupionu w orange w lipcu 2017 ?

Mi to nie przeszkadza , bo gwarancji i tak mam ponad rok, ale czy dopatrywać sie w tym jakiegos przekrętu ?

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Osobiście nie wiem. Ale wygląda to dziwnie. Dopytaj sprzedającego.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem, wszystko ok , gwarancję mam do 30 czerwca 2019 a wystratowała pod koniec marca 2017, może nie od daty sprzedaży tylko produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Gwarancja zawsze startuje z momentem sprzedaży. Nigdy produkcji. Skoro masz fv od Orange i jest ona prawdziwa, a nie domowej roboty to ta marcowa data jest dla Ciebie nieważna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące tych ofert z umów. Chciałem kupić telefon htc u12, p20 pro i widzę że można kupić takie telefony sporo taniej na allegro. Chodzi mi o telefony brane z sieci play. Czy będą te telefony blokowane? Czy taki telefon mogę reklamować bezpośrednio u producenta czy wszystko idzie przez salon? Miał ktoś taką sytuację że ktoś kupił telefon z przedłużenia? Boje się że jak coś się stanie będą mi robić problemy z przyjęciem telefonu. Często się zdarza że osoby nie płacą później abonamentu. Widziałem kilka postów z tamtego roku w którym play pisał że nie blokują telefonów. Mimo wszystko wolę się upewnić jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Zarówno Play jak i Orange nie blokuje na chwilę obecną telefonów. Z tego co pamiętam przedstawiciel Orange powiedział, że nie będą tego robić na pewno. W Playu takiej jasnej deklaracji chyba nie było, ale mogę się mylić.  Jeśli dostaniesz dowód zakupu (czyli paragon +  świstek z numer IMEI i modelem telefonu) możesz normalnie reklamować telefon bezpośrednio w serwisie, nie ma problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na paragonach i fakturach chyba nie ma imei z tego co się orientuje. Zawsze widziałem tylko model telefonu. Gdzieś czytałem że jak ktoś by nie spłacał takiego telefonu to w salonie mogą mi odmówić przyjęcia telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Nie wiem jak w Play, ale miałem jakieś 3 miesiące temu telefon z papierami od orange i był tam na fakturze numer IMEI. Najlepiej będzie jak zapytasz u źródła, czyli w Play. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem wiele telefonów sprzedawanych z przedłużenia umowy (np. z Orange) na firmę. Jeżeli sprzedawca oferuje pierwotny rachunek, czyli fakturę na firmę, to powinno być wszystko dobrze? Czy może jednak szukać telefonu od osoby prywatnej? 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@c3rb3r_ Śmiało możesz brać. Jedynie nie będziesz mógł z rękojmi skorzystać, ale gwarancja działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi