Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

STiiTS

"Samorysujące" się szkiełko aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

STiiTS

Witam,

Jak to z tym jest? Wiedziałem, że będzie z tym problem jak tylko dowiedziałem się, że nie będzie szafirowego szkła tylko GG4... Dlaczego zawsze coś musi być...

Wczoraj dostałem swój egzemplarz w kolorze Astro Black, wieczorem przeglądałem tematy na zagranicznych forach i trafiłem na "aferę" ze szkłem pokrywającym aparat. Dżizas niektórzy po tygodniu mieli obiektywy w tak złym stanie, że równie dobrze mogły być z plastiku. Zacząłem się przyglądać swojej G6 i widzę jedną no niewielką ale RYSĘ. Po 7 godzinach w domu, w czasie konfigurowania telefonu pod siebie aparat się sam z siebie porysował, leżał głównie na podkładce pod myszkę a jak w kieszeni to w delikatnych dresach. Nakleiłem kawałek taśmy klejącej na aparat w oczekiwaniu na jakąś dedykowaną folię. Może 3MK będzie miało w zestawach a jak nie to szkło Nillkina ma dwie folie na aparat. Ale no masakra tyle pieniędzy a taka fuszerka, dla mnie obiektyw to świętość i nie może być żadnej rysy na nim. Samsung, OP3T czy iPhone jakoś nie mają problemu z szafirem z tyłu...

No i właśnie podobno to nie szkło się rysuje tylko jakiś coat na nim... to co polerować zawczasu? Tylko czym? Kiedyś z 20 lat temu była taka pasta polerska do ekranów telefonów Displex się nazywała, pamiętam że "stopiłem" nią wyświetlacz mojego Sony Ercissona T68i, ale w sumie rysy usunęła :D Nie chce powtórki z rozrywki.

Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Astro Black i póki co 0 rys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    STiiTS

Ja też na początku nie widziałem żadnej, jednak w mocnym świetle okazało się, że jedna delikatna jest. A może sam ją zrobiłem czyszcząc obiektyw mikrofibrą, żeby znaleźć rysę :D Ogólnie śmieję się ale tak naprawdę jestem wściekły na tą sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@STiiTS Aż sam spojrzałem na szczęście póki co nic, czekam na szkło nillkina z folia na aparat + nillkin nature, bo Ringke Fusion strasznie palcuje się i jakoś słabo przylega do telefonu. Nawet foli nie zrywałem z ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paulr

Ja mam rysę od boku szkiełka do diody led... Telefon nie noszony z kluczami itp... Jedynie leżał na blacie. Ale jak tak dalej będzie się rysowało to masakra.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja dobrze rozumiem temat na XDA, że to jest jakiś materiał nałożony na szybkę obiektywu i wystarczy użyć pasty polerskiej jak są rysy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, ale co to za dziwny materiał? I jaka konkretnie pasta?

I to chyba dotyczy głównie koloru czarnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Jeśli jest to "powłoka" to być może jak w np. G2 bodajże "powłoka antyrefleksyjna" Polerować można wieloma specyfikami lecz na tę chwilę jest to bezcelowe, chyba że ktoś doprowadzi do sporego zarysowania/zmatowienia szkła. Nie szukałbym tu problemu na siłę.

Edytowane przez Daniel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak Daniel napisał, no ja mam Astro Black i nie mam tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi