Skocz do zawartości
Razor65

Przesiadka z Honor 8 na...?

Rekomendowane odpowiedzi

Bike computer plus strava w tle - nie ubija.  8h ski tracker - nie ubija. Endomondo nie używam bo nie lubię. Wynika z tego, że problem dotyczy specyficznych aplikacji używanych w bardzo konkretny sposób, prawdopodobnie przez nieznaczny odsetek ludzi. 99% użytkowników nie będzie miało żadnego kłopotu. 

Pisanie, że powiadomienia z maila czy innych komunikatorów nie dochodzą to już nadużycie. Dodatkowo soft jest aktualizowany i to czego @somebody101 doswiadczył w swoim p9 może (chociaż nie musi) już być nieaktualne. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Nie napisał że problemu nie ma,tylko ja nie używam w podany przez Ciebie sposób telefonu. Czyli dla mnie problemu nie ma. Wychodzi na to że wszyscy używają wg podanego przez Ciebie sposobu na używanie telefonu i trzeba od razu odrzucić ten telefon i najlepiej kupić Samsunga(widzę że bardzo często polecasz :P ). 

Jeżeli telefon nie utrudnia mi pracy z nim i przyjemnie mi się z niego korzysta to mam na niego narzekać? To jak używam i co na nim robię działa. Każdy wykorzystuje telefon w inny sposób jak sam zauważyłeś. Kto wie,korzystałbym z innych apek itd może bym się denerwował. Ale też nigdy nie napisałem że problemu nie ma,tylko przy jakim korzystaniu tego nie zauważam lub się nie pojawia. Czujesz różnice? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Razor65

Ostatecznie, ale i też testowo przesiadam się na Xiaomi Mi Max 2. Jest ogramy, ale zobaczymy jak się sprawdzi w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@somebody101 to znaczy że musisz używać yanosika aktywniej. Od czasu do czasu komuś podziękować za ostrzeżenie, dodać własne, odwołać nieaktualne. Problem z ubijaniem yanosika zniknie?.

Co do Endomondo to problem tej apki jest znany , jest ubijana w tle na wielu telefonach nie zależnie od producenta. Wystarczy poczytać fora innych telefonów. Tak jak zdzich44 napisał może być to problemem danej apki jak np. Było z Gmail na g3 gdzie wybitnie nie chciał się synchronizować ani powiadamiać na 6tce. Aż producent przyznał że sprawę zchrzanil i obiecał poprawkę. Która chyba nigdy nie nastąpiła.

A tak swoją drogą chciałbym zobaczyć konfigurację tych telefonów osób tak narzekających na ubijanie apek. Czy to nie osoby oszczędzający każdy bajt tak konfiguruja aby zaoszczędzić każdy bajt ?

Edytowane przez chris_007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ritez

Dla mnie yanosik jako nawigacja nie istnieje. Automapa bije go na głowę i tak też używam yanosik w tle i patrzę czy go nie ubilo. Pocztę mam ustawiony odczyt na co 15min i czasami robię ręczne wyszukiwanie bo przez 2-3 h nie mam maili. Garmin na szczęście mi pokazuje zegarek że się rozłączył. Bardzo często rozłącza go jak uruchamiam yanosik z blue do OBD II. Fr24 to już losowanie, że mi alertów nie podaje. Tapatalk wysypie się tak, że gubi auto login. Mam na nim kilkanaście grup. Na Samsungu nigdy tego nie miałem. Pytanie czy jakieś smarty typu Hua... Czy xiaomi maja dopracowany progs , że działają ok.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Może to kwestia ustawień/apki albo czegoś innego,bo to czego JA używam działa. Najważniejsze że maile dochodzą od razu,powiadomienia na opaskę(mi fit plus mi band 2) również bez czekania plus prawidłowo liczone kroki i sen. Tak samo jak powiadomienia z innych apek(insta,kilka gier itp). 

Jakby mnie coś zdenerwowało w tym telefonie to poszedłby od razu na zwrot ^^ Kupiłem przez internet w Sferis więc 2 tyg ostro testowałem. Zdał test :P 

Jedynie co mi zamyka(ale nie mam dodanego do apek chronionych,autostartu itd) to po kilku h albo szybciej to gierka shakes & Fidget. I tyle.

A zmiana pewnie w przyszłym roku,bo sprzęt szybko mi się nudzi :)

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Sorki za offtop

Dnia 30.07.2017 o 09:09, rybus85 napisał:

Cały czas był odpalony bo jechałem z telefonem jako nawigacja+Yanosik+OpenFm na roidmi 2s. 

Kolego mam Honor 7 oraz roidmi 3s.
    Jadę słucham audioteki nagle yanosik da komunikat drogowy i po odtworzeniu komunikatu głucha cisza i nie idzie włączyć dźwięku. 
    Jak sobie z czymś takim poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ja mam że muzyka normalnie jest odpalona z OpenFm a nawigacja wyciszone wszystkie komunikaty. Mam tylko pojedynczy sygnał przy ważnych komunikatach. Coraz mniej ostatnio używam Yanosika(czasami ma tak idiotyczne trasy że ręce opadają) a częściej na mapach Google.

Nic szczególnego nie ustawiałem nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    A tu choroba bida. Pomaga wyłączenie yanosika i uruchomienie go ponownie - ale często zaraz po uruchomieniu już dźwięk głuchnie. 
    Niestety i stety na yanosika jestem skazany bo jeżdżę bardzo dużo w różne trasy.

Edytowane przez Negative
    Nie cytujemy posta poprzedzającego. Używamy @up, bądź wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi