Skocz do zawartości
burza625

P10 Lite - Aktualizacja systemu w T-Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam model P10 Lite w wersji WAS-LX1 z sieci T-Mobile (Android 7, EMUI 5.1). Telefon ma fabrycznie wgrany soft  "WAS-LX1C432B102". Poprzez OTA znalazł aktualizację oznaczoną jako "Nowa wersja niestandardowa A26002F01D002POLC150F01D002", która jest sygnowana logo T-Mobile, zajmuje 82,94 MB i jest opisana jako zawierająca usprawnienia:

- zoptymalizowana komunikacja sieciowa

- kluczowe i zalecane aplikacje

Moje pytanie jest następujące: Czy posiadany przeze mnie obecny soft jest brandowany, a jeżeli nie, to czy wspomniana aktualizacja może ten branding wprowadzić? Dodam, że w telefonie nie ma wgranych żadnych aplikacji wskazujących na ingerencję operatora w firmware. Ekran bootowania też jest oryginalny z Huawei.

Czy jest możliwość cofnięcia lub anulowania aktualizacji, której pobieranie już rozpocząłem, ale wstrzymałem (oczywiście bez factory resetu lub roota)?

Czy instalując tą aktualizację z "usprawnieniami" od operatora mogę liczyć na bezzwłoczną dostępność aktualizacji androida do wyższej wersji w przyszłości, czy może będę zdany na łaskę operatora i czekanie na oficjalny brandowany soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Wczoraj kupiłem ten telefon w media expert i mam takie samo oznaczenie softu telefon nie brandowany ,sprawdzałem i u mnie nie ma tej aktualizacji zresztą wygląda jakoś dziwnie powinno pokazać wersje softu i numer na końcu powinien się zwiększyć np. z B102 na B123 to co ty dostałeś to nie jest to, nie wiem czy operator może wprowadzić brand przez OTA ale ja bym na razie tego nie aktualizował co do usunięcia już pobranej aktualizacji to powinno się dać usunąć sprawdź w menadżerze plików w folderze download powinien gdzieś tam być ten plik udata.app. Aktualizacje wypuszczane przez operatora dochodzą z dużym opóźnieniem bardzo dużym po za tym jak masz nie brandowany telefon możesz wgrać aktualizacje sam pobraną z neta  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Niestety nie widzę plików aktualizacji w menadżerze plików. Root nie wchodzi w grę, bo korzystam z aplikacji bankowych. Ciekawe, czy pomimo wstrzymania już rozpoczętej aktualizacji, będę widział nowe update'y - np. jak wyjdzie Android 7.1, EMUI 6 lub coś w tym stylu.

Zachęcony pochlebnymi opiniami z innych wątków na temat szybkości wydawania aktualizacji od Huawei/T-Mobile, sam nie mogłem się oprzeć i zainstalowałem update.

W menu aktualizacji systemu obecnie mam takie wpisy:

EMUI 5.1

Bieżąca wersja

WAS-LX1C432B102

Bieżąca wersja niestandardowa

A26002F01D002POLC150F01D002

Wygląda na to, że aktualizacja od T-Mobile jest tylko dodatkiem, a nie całkiem nowym firmware.

W samym urządzeniu nie zauważyłem żadnych zmian ani oznak brandingu. Tapety, motywy i dźwięki nie zostały zmienione. Ekran bootowania też jest oryginalny. Zostały dodane jedynie aplikacje: Granie na czekanie, HRS Hotels, MyBox, Nawigacja T-Mobile, Player, TIDAL. Coś chyba zostało odinstalowane, bo pomiędzy starymi ikonami pojawiła się jedna luka.

Edytowane przez burza625

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam podobny problem z telefonem P10. T-mobile narzuca mi aktualizację. Po jej zainstalowaniu bateria zaczęła trzymać około 4h (najwięcej zużycia było w trybie czuwania na wyłączonym ekranie). Po powrocie do oryginalnego softu bateria trzyma prawie 2 dni. Macie tak samo? Można w jakiś sposób wymusić aby nie instalowano i nie przypominano o aktualizacji t-mobile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@suchy1981 Wyłącz uprawnienia i powiadomienia w aplikacji Aktualizacja systemu potem wejdź w menadżera telefonu-komórkowa transmisja danych-aplikacje sieciowe-aplikacje systemowe i odfajkuj kwadracik obok aktualizacja systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patch

Aktualizacja mi się narzuciła dopiero po wrzuceniu karty SIM z T-Mobile a więc możliwe że to opóźniony branding jest

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patch

Jest jakaś aktualizacja dla tego telefonu nie licząc tej od T-Mobile?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Na razie nic nie ma ale pewnie na dniach coś wypuszczą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patch

Doczekaliśmy się aktualizacji :D zaraz biorę się do dzieła :D 

Spoiler

qwert.png

Edytowane przez Natan
    Zdjęcia/Filmy wstawiamy w spoiler - zawsze, za wyjątkiem pierwszego posta tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wie ktoś jak zmienic oprogramowanie z  WAS-LX1C738B110 na wersje oprogramowania Europejską C432 ??? Bo na wersji brandowanej nie ma aktualizacji wgl... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi