Skocz do zawartości
holek-mh

Problem z odbieraniem połączeńi przychodzących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam strasznie denerwujący problem z odbieraniem połączeń przychodzących w moim HTC Sensation. Próbuję normalnie odebrać połączenia, czyli przez przeciągnięcie "odbierz" w środek pierścienia, rozmowa nie nawiązuje się czas nie leci, osoba która do mnie dzwoni słyszy cały czas sygnał (jakbym nie odbierał) a ja nie mogę już nic zrobić. Po tym jak osoba przestanie dzwonić bo "nie odbieram" wyskakuje mi monit o nieodebranym połączeniu. Wcześniej miałem rom HD Revolution teraz mam InsertCoint i dalej jest to samo. Kartę sim raczej wykluczam bo przełożona na cały dzień do innego HTC działała normalnie. Próbowałem programu do odbierania Advanced Telephony ale to nie zdało egzaminu. Proszę o pomoc jeżeli miał już ktoś ten problem, lub o jakiekolwiek rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Wróć do stockowego 1.45 z radyjkiem 10.58, wgraj go porządnie (po SuperWipe), sprawdź to co nie działa. Jeśli nadal nie działa - przywróć S-ON i reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ja mam nadzieję, ze full wipe wystarczy. 3 razy wipe z recovery lub flash superwipe i nowy rom. Powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaki to dokładnie błąd opisują ludzie na XDA ale poprawka 3.4.1 ponoć coś psuje w romie. Zalecałbym Ci wgranie 3.4.0 bez tej ostatniej poprawki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem jaki to dokładnie błąd opisują ludzie na XDA ale poprawka 3.4.1 ponoć coś psuje w romie. Zalecałbym Ci wgranie 3.4.0 bez tej ostatniej poprawki :)

Tylko że wcześniej miałem rom Revolution HD i ten problem też występował.

---------- Post dołączono o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Wróć do stockowego 1.45 z radyjkiem 10.58, wgraj go porządnie (po SuperWipe), sprawdź to co nie działa. Jeśli nadal nie działa - przywróć S-ON i reklamuj.

Spróbuję rzeczywiście wgrać stockowy rom, z tym że skąd mam mieć pewność który pasuje do mojego htc? Tel. kupiony w anglii bez simlocka

---------- Post dołączono o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Ja mam nadzieję, ze full wipe wystarczy. 3 razy wipe z recovery lub flash superwipe i nowy rom. Powinno być dobrze.

Wczoraj robiłem wipe i wgrywałem insertcointa, myślisz że powinienem spróbowąć wipe x3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Te telefony sprzedawane w Anglii nie różnią się od tych sprzedawanych w Polsce (no, może poza ładowarką z zestawu ;)). O ile masz SuperCID to wejdzie każdy RUU ze stockiem, osobiście polecam 1.45.401.3 dostępny tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW
    Spróbuję rzeczywiście wgrać stockowy rom, z tym że skąd mam mieć pewność który pasuje do mojego htc? Tel. kupiony w anglii bez simlocka

Jeśli masz fona z brandem jakiegoś operatora, to nie wgrasz stockowego ROM-u bez zmiany CID (instrukcja zmiany oczywiscie na xda) - zmień na SuperCID i wtedy wgrasz każdy ROM. Jeśli masz ROM z dystrybucji HTC to odpalaj śmiało RUU 1.45 i pójdzie (wtedy wgra się też radio 10.56) - chodzi o ten ROM: RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.3_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_219990_signed który jest tutaj: [ROM]Shipped Pyramid ROM Collection - xda-developers

Możesz też spróbować nieco zmodyfikowany stock: [ROM] HTC Sensation 2.08.401.1 | Stock | Rooted | 03/11/2011 - xda-developers - wrywasz poprzez Recovery.

Do wyczyszczenia pamięci przed flashem dobrze używać SuperWipe od mike'a (odpalasz zip z Recovery) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Te telefony sprzedawane w Anglii nie różnią się od tych sprzedawanych w Polsce (no, może poza ładowarką z zestawu ;)). O ile masz SuperCID to wejdzie każdy RUU ze stockiem, osobiście polecam 1.45.401.3 dostępny tutaj.

Właśnie kończę ściągać ten rom wieczorkiem będę wgrywał, dzięki za pomoc, dam znać co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1
    Wczoraj robiłem wipe i wgrywałem insertcointa, myślisz że powinienem spróbowąć wipe x3?

Nawet nie myślę a jestem pewien. 3x wipe - oczywiście w recovery masz wszystkie opcję. 2 z nich w głównym menu, jedna w advanced. Albo superwipe od mike'a jak już kolega sugerował wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.3_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_219990_signed zainstalowany. Telefon w fazie testów, dam znać ;)

---------- Post dołączono o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

du*a...problem nadal istnieje. Nie mam już pomysłów, a najgorsze że nie wiem jak z gwarancją bo tel. kupiony w Anglii (nie wiecie jak to jest czy mogę go reklamować w Polsce w HTC czy jak?). Może jeszcze jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi