Skocz do zawartości
holek-mh

Problem z odbieraniem połączeńi przychodzących

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o częstotliwość występowanie tego problemu u mnie to nie odbieram co 2-3 połączenie. Dzwoniłem do HTC niby nie znają problemu, sugerują wymianę karty sim lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Niestety u mnie ani jedno ani drugie nie pomogło.

Powyżej opisana 'usterka' doczyty i mnie lecz częstotliwość występowania tego problemu jest tak dynamiczna i zmienna jak wykres EKG. I na 1.45 i na 1.5 z Radiem 10.56 & 10.58 problem występuje nadal... sucks...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muniek

Witam.Czy poradziliście Sobie z powyższym problemem ? Jeżeli tak to podszepnijcie w jaki sposób ponieważ u mnie występuje to samo.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem dalej istnieje, brak pomysłów.

Witam.Czy poradziliście Sobie z powyższym problemem ? Jeżeli tak to podszepnijcie w jaki sposób ponieważ u mnie występuje to samo.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Testowalem wiele softow i problem dalej sie pojawia.

Na ARHD, Sensey, InsertCoin, itd..

A moze sa jakies aplikacje zmieniajace sposob odbierania polaczen?

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem taki program który zmieniał sposób odbierania połączeń, nie pamiętam już jego nazwy, ale nic to nie dało. Moim zdaniem problem leży w tym że przy połączeniu przychodzącym tel gubi zasięg. Nie zawsze cały ale np z 4 kresek gdy tel. dzwoni spada na 1 kreske i wtedy nie można odebrać rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Przepraszam, ze odkopuje temat sprzed paru dni ale czy nie widzicie, ze każdy z tym problemem ma ... orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spidi

Good point kolego, nasuwa się zatem konkluzja, do której jeszcze nie doszedłem - propozycje zatem... poza 'Orange sucks' xD

+ zauważcie też sytuację 'bez blokady pierścieniem' kiedy do przychodzi połączenie i bez poroblemu można odebrać naciskając odbierz. Komplikacje przychodzą wraz z blokadą pierścienia... to musi być powiązane z oprogramowaniem i orange bowiem nikt inny (w domyśle: inne sieci) problemu tego nie mają. Absurd!

Edytowane przez spidi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

A jak ktos nie korzysta ze stockowego romu to i i tak przeciez orange nie ma nic do tego..

Od jakiegos czasu korzystam z InsertCoin(wersja 3.4.5.) i problem.. zanikl. Wersja androida: 2.3.5 z sense 3.5.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Moja słuchawka z "Orange" cierpi na wszystkie wymienione wyżej problemy. Do występujących wyżej dodał bym długi czas wybierania numeru i często nie zawsze zakończony sukcesem (najczęściej połączenie udaje się wykonać za 2-3 razem) i skaczący zasięg od 0 do max. Przy dobrym zasięgu – problemów brak...

Do Jodzet

„A to mnie zaskoczyłeś, testowałem kilka romów np. (ARHD, InsertCoin do wersii 3.4.5, ...) zanim wysłałem na serwis i wszędzie miałem podobne problemy. Po powrocie na romie Orange problem nie znikł..., delikatnie pomógł Hart Reset.”

Zauważyłem (jak przedmówcy, że problem głównie dotyczy pomarańczowej sieci, odległości od nadajnika, pogody. Kilkukrotne zgłaszanie problemów z zasięgiem zakończone oczywiście fiaskiem. Kolejne rozmowy z Regenersis zakończyły się sugestiami kolejnych napraw i próby wymiany na inny egzemplarz w ramach rękojmi...

2 miesiąc od zakupu i dalej częściej używam starego aparatu niż nowego. Mam rozumieć że wymiana na nowy lub naprawa nic nie da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

To może z moich doświadczeń ;) - też zacząłem obstawiać winę operatora i sieci jako takiej.

Nigdy nie miałem problemów z odebraniem połączenia, natomiast pierwszy czwartek w nowym roku w zasadzie cały dzień w nie obfitował. Nie pomagały reset, wyłączenie transferu danych, włączenie WiFi, przełączanie 3G/2G... cały dzień z problemami z odebraniem połączenia.

A dlaczego nie winię słuchawki, a sieć? Wieczorem teść próbował się dodzwonić i do mnie i do żony. Każde połączenie było głuche. Nasze do niego również (wszystkie posiadane telefony to Androidy - Sensacja, DHD i SGS+). Po 5-6 minutach w końcu udało nam się połączyć. Próby moich telefonów między mną a żoną też głuche. Jej natomiast przez cały dzień nic podobnego się nie zdarzyło, więc być może jest to związane z jakimś przeciążeniem konkretnego nadajnika w danej chwili i... czasami po prostu mamy pecha i stąd te głuche/nieodebrane połączenia? Bo tak czytam, czytam, czytam... i jakiejś konkretnej, możliwej do replikacji reguły żeby tak się działo to ciężko znaleźć. A Sensation może po prostu być wyczulony na jakość sieci - jak nowoczesne diesle na jakość paliwa - i stąd robi cyrki, do jakich nie jesteśmy przyzwyczajeni używając innych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi