Skocz do zawartości
holek-mh

Problem z odbieraniem połączeńi przychodzących

Rekomendowane odpowiedzi

podpinam sie pod pytanie i prosze o pomoc.Z moim telefonem dzieje się to samo, było tak nawet przed androidem IC, myslałam,że poprawi ale nieststy.telefon nie był rootowany, zadnych lewych aplikacji.jest to uperdliwe, wszędzie musze oddzwaniać , nie jestem w stanie (9/10 )odebrac z marszu >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muniek

Wczoraj dostałem telefon po naprawie w Regeneris (uszkodzenie zgłoszone :problem z odbieraniem połączeń przychodzących),wymieniono cztery elementy (nie płytę główną), efekt : pierwsze połączenie przychodzące , nie słyszę rozmówcy ani on mnie . Wysyłam po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

U mnie ten problem też występuje, niebrandowany Sensation świeżo wyciągnięty z pudełka, od razu na dzień dobry zrobiła się aktualizacja do ICS'a. Czy ktoś może potwierdzić że zmiana sieci pomogła? Bo wygląda na to że to faktycznie tylko w Orange sie dzieje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GTBart
    U mnie ten problem też występuje, niebrandowany Sensation świeżo wyciągnięty z pudełka, od razu na dzień dobry zrobiła się aktualizacja do ICS'a. Czy ktoś może potwierdzić że zmiana sieci pomogła? Bo wygląda na to że to faktycznie tylko w Orange sie dzieje..

Niestety problem ten dotyczy również innych sieci, ja mam Sensation XE w Play i problem notorycznie wraca - odbieram a po paru sekundach połączenie zostaje przerwane i wyświetla komunikat o nieodebranym połączeniu.

Gorzej, że rozwiązania brak, no chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły. Zaznaczam, że problem miałem na androidzie 3... a teraz po aktualizacji do 4.0.3 i nowego HTC Sense problem dalej istnieje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Louis

Panowie ja także dołączam się do tego problemu z odbieraniem połączeń przychodzących a czasem i miewam samoczynne restarty Sensation.

Próbuję zlokalowować problem więc osoby które mają ten problem prosiłbym o podanie nazwy operatora z którego korzystają jak i o podanie Trybu Sieci który mają ustawiony:

-WCDMA,

-Tylko GSM,

-GSM/WCDMA auto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp

Znajomy miał te same problemy z odbieraniem połączeń, różne romy, radia i nic nie pomagało. Zdecydował wymienić starą kartę SIM (jeszcze z logo IDEA) na nową, wziął microSIM i problem zniknął. Ktoś pisał, że wymiana karty SIM nic nie dała, jednak w tym przypadku od tygodnia nie było żadnego błędnego połączenia, a wcześniej kilka razy dziennie. Ewidentnie wina leży po stronie Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Karta microSim podejdzie pod Sensacje? Jakas dodatkowa przejsciowke trzeba miec?

Nabazgrolone z Sensacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp
    Napisano (edytowane)

Przejściówka jest potrzebna, ale myślę, że nowe karty miniSIM i microSIM mają te same chipy różnią się tylko wielkością.

Edytowane przez mcp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Louis
    Znajomy miał te same problemy z odbieraniem połączeń, różne romy, radia i nic nie pomagało. Zdecydował wymienić starą kartę SIM (jeszcze z logo IDEA) na nową, wziął microSIM i problem zniknął. Ktoś pisał, że wymiana karty SIM nic nie dała, jednak w tym przypadku od tygodnia nie było żadnego błędnego połączenia, a wcześniej kilka razy dziennie. Ewidentnie wina leży po stronie Orange.

Ja ma kartę SIM (dokładnie SIM 3G/R-UIM) która ma ok. 6-7 miesięcy i problemy są obecne.

Zapytaj go jakie ma ustawienia tryb sieci bo mnie się wydaje że wraz z nową kartę ustawione ma na "GSM/WCDMA auto" niech przełączy się tylko na GSM i posprawdza-jeśli oczywiście może to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Cały czas z pewnym dystansem podchodzę do tej teorii (o winie karty SIM).

Moja ma około dekady - jeszcze ma logo idei - i w żadnym telefonie nie sprawiała takich problemów. Teraz dodatkowo jest potraktowana wycinarką do kart (potrzebowałem microSIM) i nadal działa bez zarzutu (i to w jakimkolwiek telefonie, a była już w naprawdę wielu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi