Skocz do zawartości
holek-mh

Problem z odbieraniem połączeńi przychodzących

Rekomendowane odpowiedzi

mcp

"GSM/WCDMA auto" miał przed i po zmianie, mówi że po zmianie karty może rozmawiać w miejscach, w których wcześniej miał problemy z połączeniem - rozłączało go w trakcie rozmowy, np. gdy wchodził do windy w swoim bloku, a teraz nie ma tego problemu problemu.

Używamy Setting Profiles do zmiany profilów m.in. wg stacji bazowych, po zmianie karty zauważył, że telefon rzadziej przełącza się miedzy stacjami operatora.

Sprawdzimy 2G przy okazji. Jeżeli jest to wina 2G to może teraz rzadziej sieć wymusza tryb 2G dlatego problemy ustąpiły.

Myślę że powinniście masowo reklamować to u operatora ja mam kartę w plusie i nawet jak używam internetu 2G (GSM, EDGE) np ściągam jakiś plik i ktoś do mnie zadzwoni to rozłączy mi internet i wpuści połączenie, a w Orange i T-Mobile osoba dzwoniąca usłyszy, że jesteście poza zasięgiem. Kiedyś reklamowałem to w Erze to powiedzieli mi, że tego nie da się przeskoczyć, że 2G już tak ma, a jednak Plus sobie z tym poradził, więc przeskoczyłem do plusa.

Karty "IDEI" wymieniają gratis "bo to są karty starej generacji"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem wygląda tak jak odbieram połączenie przy zablokowanym ekranie(pierścień do zielonej słuchawki)to czasem słyszę tylko szum a jak się rozłączę to mam komunikat o nie odebranym połączeniu.Zainstalowałem Battery indicator pro,i jak zaznaczyłem opcje odblokowania ekranu to ten problem nie występuje,tylko nie zawsze to wyłączenie blokady działa ,czy są jakieś lepsze aplikacje które mi wyłączą blokadę ekranu ,roota wolałbym nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym co tu wyczytałem zastanawiam się nad zmianą SIM na Micro SIM(zmiana operatora nie wchodzi w grę dopiero podpisałem umowę:zdegustowany:) ,może to coś pomoże ,ile za taka zapłacę w Orange?

-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Z tego co pamiętam, to jest to kwota około 60 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem minął po zmianie operatora z orange na PLAY. To samo dotyczy znajomego który miał ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wyczytałem na forum Orange ż koszt to 25 zl,poza tym żona na frmę dostała propozycje na One x więc może ją przekonam do zamiany:cool:.A kolega proponował mi żebym od spodu wkleił folie ''wzmacniającą''sygnał tzw wzmacniacz anteny,ale do tego to ja raczej sceptycznie nastawiony jestem.

---------- Post dołączono 29-05-12 o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano 28-05-12 o 23:07 ----------

Wyciągnąłem dzisiaj kartę SIM i po założeniu z powrotem zapomniałem podłożć na baterie tego kawalka papieru który ją ''dociskał i...puki póki co nie mam problemu z odbieraniem :zdziwko: ,może ten papierek powodował że cosik nie stykało???.A karte micro SIM wymienili mi w Orange ...za darmo,powiedziałem pani w salonie że na ten temat jest dużo na forum i mam gratis,tylko powiedziała że aktywacja może potrwać od 15 minut do 48 godzin, u mnie chyba ten drugi wariant:(

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyższe moje działania nie przyniosły skutku w tej chwili praktycznie udaje mi się odebrać co piąte szóste połączenie,niedawno podpisałem umowe z Orange więc zrywanie jej nie wchodzi w rachubę.Wymienię przy pierwszej sposobności telefon,może na one x bo takowy oferują żonie a ona twierdzi ze taki jej nie potrzebny.W tamtytm ów problem nie występuje,ale info kosztowało mnie ostrzeżenie;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

jako że kartę sim miałem jeszcze z IDEI to wymieniłem w salonie za darmo na nową - wszystko trwało 10 minut - ale niestety - oprócz faktycznej poprawy jakości połączenia to problem z odblokowaniem nadal występuje. Co ciekawe kupiłem też starter Play najtańszy tylko po to żeby przetestować, i ani razu nie zdarzył się problem z rozłączeniem połączenia. Jako że mam na kartę Orange to przechodzę na dniach do Playa, zobaczymy czy to pomoże, jeśli nie to telefon ląduje na śmietnik chyba :/

Edit:

przeszedłem do Playa, problemy z zasięgiem i odbieraniem zniknęły jak ręką odjął.

Edytowane przez rzepak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Podczas innego problemu z siecia Orange zglosilem takze telefonicznie problem z odbieraniem polaczen. Pierwszy problem rozwiazali po 12h a ten.. mija 5 dzien i dalek echo.

Zobaczymy odpowiedz Orange.

Nabazgrolone z Sensacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

Nie rozwiążą tego problemu, nie ma się co łudzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi