Skocz do zawartości
holek-mh

Problem z odbieraniem połączeńi przychodzących

Rekomendowane odpowiedzi

mcp

Wszystko działało bez problemu na tym microSIM, aż któregoś dnia wsadziliśmy inną kartę tak żeby coś sprawdzić, a po powrocie do naszej karty microSIM wróciły stare objawy. I teraz wyciąganie i wkładanie już kilka razy nic nie daje, problem powrócił, dziwne to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lezzer

Mi raz w salonie 3 razy w ciągu miesiąca wymieniali karty SIM ale to dzięki temu, że ktoś się poczuł do odpowiedzialności. O dziwo wszelkie problemy z SIM miałem jedynie w orange....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem do opisywanych tu przypadków..

Konkretniej: dzieje się to zwykle jak telefon jest zablokowany co najmniej kilka(naście) minut - odbieram, ja nie słyszę nic, po drugiej stronie mnie słychać, po paru sekundach połączenie się rozłącza. Czasem telefon pokazuje połączenie jako nie odebrane, czasem jako zakończone.

Kolejne połączenie zawsze jest ok (chyba, że telefon znowu będzie przez dłuższy czas uśpiony).

Wydaje mi się, że problem pojawił się po aktualizacji do ICS, wcześniej nie kojarzę takich przypadków.

Próbowałem już różnych rzeczy - powrót do standardowej baterii (mam mugena, ale w standardowym rozmisrze), wymiana klapki.

Na ostatni ogień poszła wymiana karty SIM (orange) co niestety również nie pomogło, a ostatecznie zraziło mnie do tej sieci. Nie chcieli wymienić mi karty za darmo, mimo że miałem kartę ponad 10 lat (jeszcze z logiem idei), po prostu żenada... Najpierw pani w salonie przetestowała kartę (dodam, że nie powiedziała nawet o takiej możliwości, od razu chciała odpłatnie wymieniać, dopiero w supporcie dowiedziałem się o testach). Pokazało podobno 30 błędów, po chwili pani oddała mi kartę informując, ze została naprawiona.. Problem pozostał.

Uparłem się na wymianę, niestety już odpłatnie, powtórzę - ŻENADA.

Ale wracając do tematu - wymiana karty też nic nie pomogła.

Robiłem również wipe'a, ale przywracając od razu aplikacje z backupu, więc być może któraś z nich jeszcze powoduje problem, choć próbowałem już wyłączać wszystkie po kolei.

Nie mam już pomysłów..

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

Tak samo poszedłem do Orange wymienić kartę i nie było nawet słowa o jakiejś opłacie za to, wymienili mi od ręki w 10 minut. I powtórzę jeszcze raz - każdy kto się tu wypowiada jest z Orange - tylko ta sieć powoduje ten problem - przeszedłem do Playa i jakbym miał nowy telefon - w końcu zacząłem go doceniać a nie irytować się z każdej rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Dostalem odpwiedz, ze to niby z powodu otwarcia nowego nadajnika u mnie na osiedlu. Na pytanie czy nadajnik otwieraja juz ponad rok (od momentu kiedy mam Sensacje), ze polaczen odebrac nie moge babke zamurowalo.

Moze gdyby 99% forum zglosilo ten problem to by w koncu zajeli sie sprawa. Bo mnie to juz niesamowicie irytuje..

A tymbardziej, ze nie wiadomo z jakiego to powodu niekiedy nie da sie polaczen odbierac.

Nabazgrolone z Sensacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że problem pojawił się po aktualizacji do ICS, wcześniej nie kojarzę takich przypadków.

Miałam tak przed aktualizacją i liczyłam, że własnie ICS cos zmieni.niestety>:(

Wnerwia mnie to strasznie, wszędzie musze oddzwaniać.

Przez pewien czas odbierałam przesuwając pierścień w górę bo zwykle najeżdżałam nim na telefon i było ok.Teraz czy najeżdżam w obrazek telefonu czy w kosmos... wszystko jedno - odrzuca połączenia :mad:

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Byron

również mam ten problem i również w orange, ale zauważyłem, że jeżeli wymusze na telefonie połączenie 3g/4g to już nie odrzuca połączeń przy wygaszonym ekranie. Więc myślę, że to raczej wina jakiegoś procesu co wysyła/ściąga dane w trybie 2g, a jako że w 2g chyba nie można jednocześnie korzystać z transmisji danych i połączeń voice to mamy problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cody

Zakładam, że nikt jeszcze nie rozwiązał całkowicie tego problemu. Ja mam to samo ale w Plusie. Co ciekawe, moja mama na Samsungu z Bada ma podobnie. Ona po prostu długo czeka na odebranie. Inaczej w plusie byłaby już awantura.

Na razie włączyłem priorytet dla 3G, zobaczymy co będzie. A wie ktoś jak zmienić sposób odbierania telefonu? Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi