Skocz do zawartości
lelas3

Moto X Style XT1572 uruchomienie DualSim

Rekomendowane odpowiedzi

lelas3

Witam . Próbowaliście może przerabiać XT1572 na dualsim? Jest zablokowany, ale piny do obsługi dualsim są, tacka jest.Pytanie jak to uruchomić? I czy w ogóle jest taka możliwość. A przypuszczam że jest. Skoro na x Play się da... Zapraszam do dyskusji i może jakiejś wspólnej próby tchniecia nowych możliwości w nasz sprzęt :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

@lelas3

Odblokuj BL, użyj TWRP 3.1 i zrób pełen backup, wgraj soft DS(bez BL i GPT), odpal raz z dwoma kartami, jeśli nie działa LTE to wgraj modem dla EU.

Będziesz miał jeden imei.

Ps.

Jeśli nie wiesz o czym napisałem to się za to nie bierz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lelas3

Bootloader odblokowany,twrp jest, backup też zrobiłem.Mam problem z wgraniem romu DS, brakuje pliku md5, nie wiem co z tym uczynić.i skąd wziąć ten modem EU? Próbował może ktoś z was to zrobić? Ma ambicje żeby zadziałać? :D z góry dzięki za odpowiedź  i pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
Napisano (edytowane)

@lelas3

Nie wiesz jednak o czym pisałem w #2.

Pisałem użyj(boot) a nie wgraj(flash) abyś miał backup zawierający stock recovery(nie ma jeszcze najnowszego 6.0.1 dla fastboot).

Stock dual sim asia wgrywasz za pomocą fastboot wg tego:

https://forum.xda-developers.com/moto-x-style/development/firmware-moto-x-style-pure-stock-t3272486 (możesz przejrzeć wątek czy jest 6.0.1 ds asia)

Ważne:

Bez komend zawierających: oem, gpt, bootloader, recovery, logo(jest takich 6). Nie wiem czy jest j.polski. 

Modem:

Są to 4ry komendy od non-hlos do fsg. Pobierasz stock 6.0.1 eu, rozpakowujesz go aby to zrobić. Wgrywasz gdyby nie działało lte.

Logo:

Po zakończeniu zmieniasz aby nie było ostrzeżenia o odblk.BL.

https://forum.xda-developers.com/moto-x-style/development/logo-remove-unlocked-bootloader-warning-t3201141

Firmware dla xt1572(interesują cię najwyższe numery retasia i reteu, cid7):

https://mirrors.lolinet.com/firmware/moto/clark/official/RETAISIA_DS/.  Jest 6.0.1 z maja 2016.

Ilość sparsechunk może się różnić z opisem(1szy link), należy wgrywać wszystkie od 0 do ostatniego.

Ps.

Najnowsze stock recovery - podam link jak wrzucę na g.drive. Do wgrania przez twrp lub fastboot po przywróceniu backupu.

https://drive.google.com/open?id=0B_1T_vuyfOWIV0ZWLWtIWmNra2c

Trzymaj razem z backupem.

Nie miej do nikogo pretensji gdybyś uceglił fon - wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Nie robisz ota update gdyby się pojawiło - nie przejdzie z twrp. Zrób root i wyłącz apkę "aktualiacje".

dodana zawartość

Wkładałeś już 2gą k.sim lub zmieniałeś miejsce 1szej?

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lelas3

Tak próbowałem, oczywiście przed tym zabiegiem. Nie działała , zero jakichkolwiek znaków ze mogłaby. Właśnie badam Twoja instrukcje, wiem już wszystko, bawiłem się takimi niedawno, jak ucegliłem telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Próbuj, opisz wrażenia, pamiętaj żeby przypadkowo nie zablokować BL i nie usunąć twrp bo wtedy może być d....blada.

Na xda ktoś napisał, że w wersji azjatyckiej(1sim) wystarczyło zmienić soft, włożyć kartę i działało.

@lelas3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lelas3

Możliwe że będzie działać po zmianie softu. Mam już dualsim na kompie. Rozumiem że wypakować go i wgrać tylko i wyłącznie przez fastboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Pomijając komendy, które wspomniałem.

@lelas3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lelas3

Jeszcze raz spytam dla pewności bo nigdy nie wiadomo a chce to zacząć robić. Po wygraniu tego romu, tylko i wyłącznie gdyby coś było nie tak przywracam backup ? Najpierw wgrywanie twrp po czym przywracam backup i mój telefon odżywa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Ważne:

Bez komend zawierających: oem, gpt, bootloader, recovery, logo(jest takich 6= 5 na pocz. +1 na końcu).

Twrp nadal będzie.

@up

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi