Skocz do zawartości
kamil198790

root Custom ROMy i mody dla P9 - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

@darrr

Pisałeś, że jesteś teraz na Renovatio...a można wiedzieć, na którym ? bo o ile dobrze ogarniam to, są trzy wersje, do tego ( o ile to nie problem ) mógłbyś coś napisać na jego temat ? czy wszystko działa, co nie działa, co działa lepiej, jak bateria, zadowolony jesteś ? :)

Instalacja przebiegła bez większych problemów, sklep Google działa ? :) wybacz, za natłok pytań, ale ciężko się zastanawiam nad instalacją....

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gwozdek
    Wydzieliłem jako nowy wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

Mam wersję 1 jak ja nazwał chyba klasyczna? Na razie jest ok - walczę z powiadomieniami z jednej apki . Na razie nie działa tak jak powinna ale na żadnym stocku też nie działa. Miałem kilka dni New World też od Telacote i Renovatio jest lepsze bo na sofcie b182. Instalacja prosta i bez problemów.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@darrr A jak tam czas pracy na baterii i zarządzanie ramem w porównaniu do softu od Huawei? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

za krotko mam aby cos powiedziec  jesli chodzi o baterie ale nawet na stocku nie mialem problemow. ramem sie nie przejmuje - non stop ponad 1gb wolnego. Ten rom to jest wlasciwie huawei tylko zrootowany i okrojony za to z wgranym Viper i preinstalowanym xposed

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darrr

Dziękuję za info. zaraz będę instalował, żeby sprawdzić/obadać...

Czytam, że przed instalacją, trzeba zrobić Full wipe - to rozumiem, jednak pomijając partycję boot ? druga sprawa to, napisane jest ( o ile dobrze rozumiem ) żeby nie formatować partycji na ext4, a żeby zostały oryginalnie... rzecz w tym, że zerkające teraz w TWRP, system plików to właśnie ext4...zostawić tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

nic nie formatujesz w twrp. jestes na oryginalnym b182? tak. wipe dokladnie tego co napisal. zrobiles backup wszystkiego w twrp? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darrr

No jestem na B182...ale Root i Xposed zainstalowany, mam dwie kopie zrobione w TWRP, jedna przed Root i Xposed, druga po Root`owaniu...

Do kopii użyłem tylko dwóch partycji - System i Boot, bo jak włączę w to partycje Data to,później mam problemy z niektórymi aplikacjami po przywróceniu kopii...

a Backup wszystkiego to masz na myśli, że totalnie wszystkiego ?:) ok to robię, kopię wszystkiego i zabieram się za instalację, jak mi się Rom pobierze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

Czekaj!! Z tego co napisał musisz mieć czysta instalacje bez żadnych root

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, za spostrzegawczość ;)

Właśnie przywracam kopię bez root, zrobię po tym wipe i kopię wszystkich partycji w TWRP, dopiero zainstaluję...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

Lepiej zaflashowac od nowa b136 (E: full wipe i cache wipe ) później krótki setup kont i przez ota b182 i dopiero się bawić. Tak zawsze robię i nie mam żadnych problemów później.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi