Skocz do zawartości
kamil198790

root Custom ROMy i mody dla P9 - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz tak, kopie przywracałem po to, żeby sprawdzić czy działają, lepiej wiedzieć co robić, jakby coś się stanęło :) po przywróceniu kopii z Renovatio, już nie ma absolutnie żadnych problemów, po wnikliwej analizie, przegrzebaniu wszystkiego, wszystko (masło, maślane) jest na swoim miejscu...

Czytałem temat na XDA, chyba się tam udzielałeś, prawda ? co do ikonki 3G/4G to, ja mam to samo...4G wisi, jakby gwoździem przybita była, nawet jak do piwnicy zejdę, gdzie w ogóle zasięgu nie mam :)

Zastanawiam się, czy jakiś Skin, który podmienia te ikonki, nie rozwiązał by tego...muszę zerknąć...

Edytowane przez kamil198790

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

przyzwyczailem sie, gdzieś masz poradnik do vipera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć TWRP i ROOT.

Przez TWRP flashujesz jedną z tych paczek :

ARISE Sound Systems Deuteronomy 2.4.zip

ARISE+Deuteronomy+2.4+Add-ons+AROMA+Installer.zip

do pobrania tutaj :

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=118862

Ja "flasznąłem" pierwszą i wszystko od razu działa...w BlackPlayerze wybieram EQ jako systemowy i od razu się włącza ARISE...

Ale nie mam tych dodatków typu ATMOS itp, które zapewne są po flashowaniu tej drugiej paczki,a teraz nie za bardzo wiem, jak to dograć, czy flasznąć jedną, na drugą, bez skrupułów, czy jakoś inaczej się to, dogrywa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

ale w renovation- bo w nim jestem jest viper wiec nic nie trzeba dogrywac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, w Renovation wszystko jest, nie trzeba nic dogrywać...

Ale jakbyś był na oficjalnym 6.0 z Rootem, bez Viper`a to sposób wyżej, działa od strzała...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry :)

Tak po kilku dniach (dwóch) korzystania z Renovatio, stwierdzam iż.... że to najlepsze co pokazało się do tej pory na P9 ale...stwierdzam również, że to wszystko, jestem w stanie ogarnąć sam z root`em...

Tak tutaj, jak i przy oficjalnym rom`ie, jesteśmy skazani na wizję twórcy i o ile, w Renovatio prawie wszystko jest ok, tak te całe K-setings wywaliłbym w podskokach bo, sprawia to wrażenie, niesamowitego "ulepu" niepotrzebnych do niczego ustawień, do tego, żeby się pozbyć chińskich krzaczków, trzeba coś wyłączać itp. co bardzo mi się nie podoba, oczywiście, to tylko moje zdanie, ale nie lubię fuszery, a taka, nawet w najmniejszym stopniu, doprowadza mnie do...no...zły jestem :)

Ikonka 4G na stałe to, budujące bo, chciałoby się mieć (w moim przypadku) ten zasięg 4G cały czas, a teraz to, niezwykle mylące...

Chciałbym taki soft, na B182, z którego będzie wszystko wywalona,śmieci itp.taki czyścioch jak ten, jednocześnie, żeby nie było nic modyfikowane...Root`a postawie sobie sam, i resztę ustawień tak samo ogarnę...

Mimo wszystko, jak komuś nie przeszkadzają takie pierdoły to, rom jest godny polecenia, wszystko jest płynne, nic się nie zawiesza, bateria bez zmian, różnic nie widzę, jak przycisnę tel. to w każdym % lecą..,

Jakby ktoś miał jakieś pytania to, postaram się nakreślić to i owo, ale, już nie długo bo, wracam na oficjalny rom ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

krzakow juz nie mam- 3 ptaszki do odznaczenia( ta chińszczyzna to dlatego że wspołtwórcą jest  dev z Chin)- k setings  mi nie przeszkadza a  na oficjalnym b182 nie ma VoLTE a tu jest :)

Edytowane przez darrr
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, masz rację ale tu, nie chodzi o to, czy można sobie to wyłączyć, czy nie a o fakt, że trzeba...mając taki wkład w rom, nie pozbycie się tego, nawet, tylko dlatego, żeby lepiej wyglądało to, nie jest niedopatrzenie...

Mi jakby, nie chciało się w pracy to...nie miałbym pracy :)

To są zwykłe pierdoły, które mnie "rażą"...do tego, nie lubię jak ktoś robi ze mnie debila (przepraszam za wyrażenie) dodając mi, opcję zmiany czcionki, czy koloru paska/belki bocznej, czy innych pierdół, na widoku, tylko po to, żebym miał gdzie "pogrzebać"....:)

Ja nie mówię, że rom jest zły, bo wtedy bym skłamał...to naprawdę, kawałek, bardzo dobrej modyfikacji, ale po dłuższym użytkowaniu, nie dla mnie...któś kto, ma gdzieś powyższe...będzie mega zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jako iż Oreo dla P9 wciąż jest wielką niewiadomą - czy są tu jeszcze jacyś userzy, którzy korzystają z modów lub custom romów, które są warte wypróbowania?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hopis

Czekałem długi czas na jakiś ruch od Huawei a propos aktualizacji. Oczywiście nie było mi to wielce do szczęścia potrzebne, ale póki wiąże mnie umowa z operatorem na ten model, tydzień temu zdecydowałem, że wgrywam OpenKirina. Byłem już znudzony, po prostu. 

Droga żeby wgrać softa z strony openkirin.net była dosyć długa, natomiast bezproblemowa i łatwa. Oczywiście straciłem chwilowo (bo zawsze można wrócić do stocka) gwarancję, ale było warto. Trzeba było zdebrandować telefon z EVA L09 na AL10, trzeba było wgrać chiński soft z Nougatem, potem z Oreo, a na końcu dopiero AOSP Ressurection Remix. Cały czas za rączkę prowadziło mnie forum xda. Czy było warto? Pewnie, polecam to każdemu. Początkowo miałem wątpliwości czy soft podoła jako daily driver. Daje radę, nic nie brakuje nic się nie tnie i wszystko działa. Jest kilka szczegółów, ale one nie mają nic do nie możności określenia jego jako daily driver.  No i teraz mam Pixela w opakowaniu naszej P9 :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hopis
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi