Skocz do zawartości
alanbb2

Problem z lenovo tab 2 a8-50f b. spowolniona praca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich.

Mam nadzieję, że temat zakładam w dobrym miejscu. Widzę sporo rozwiązanych problemów i zagadek na forum stąd pomysł, że forumowi spece poradzą coś  i w moim przypadku.

Jak w temacie. lenovo tab 2 a8 -50f. Od nowości działa jakoś dziwnie ociężale. Nie trzyma w pamięci danych formularzy, kasują się po przełączeniu do innego okna. To samo z zawartością stron. Np przeglądam stronę internetową, przechodzę do innej apki. Za chwilę wracam do przeglądarki i strona ładuję się od nowa. Czas całej operacji dyskwalifikuje urządzenie do drobnych prac typu np. tłumaczenie tekstu gdzie szybka praca na dwóch aplikacjach jest wymagana. Rozumiem, że to nie jakaś wysoka półka ale mój równie nie drogi telefon samsung j5 śmiga aż miło i nigdy nie miałem z nim takich problemów jak z tym urządzeniem.

Czy ktoś wie co nie tak może z nim być? A może ten typ tak ma? Chociaż szukałem info w sieci i nie spotkałem się z podobną sytuacją jak u mnie. Wada egzemplarzu? Być może.

Tak czy inaczej jestem w stanie ten problem jakoś samodzielnie rozwiązać?

Tablet wygrałem w konkursie, nie dostałem paragonu. Reklamacja więc nie wchodzi w grę. 

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Napisano (edytowane)

@alanbb2

Twój tablet napędzany jest procesorem z niższego segmentu a do tego posiada jedynie 1 gb pamięci ram. Taki zestaw niestety nie przekłada się na wielozadaniową pracę. To tłumaczy przeładowania, gdy wracasz do zminimalizowanych wcześniej zadań. Porównując do telefonu - tam masz 1.5gb RAM a do tego ledwo, bo ledwo, ale lepszy procesor. Do tego dochodzi optymalizacja samego oprogramowania a z tego co kojarzę, w modelu a8-50f android 6.0 został skopany. Jedyne co mi przychodzi do głowy, skoro i tak nie ma możliwości reklamacji, to zrobić roota i ręcznie starać się maksymalnie odciążyć całość. Nie będzie to diametralna poprawa, ale będzie chodzić to nieco lepiej. Na początek zrób factory reset, najlepiej za pomocą recovery. Powinieneś na jakiś czas poprawić pracę urządzenia.

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi