Skocz do zawartości
Miras19902

Aparat w G6 - Wady, zalety, opinie. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    21 godzin temu, # aaxaa napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. Ten szerszy aparat z g6 ma kąt widzenia 100 stopni, a porównujesz zniekształcenia zdjęć do aparatów z obiektywami o kącie widzenia 70 kilka stopni. jeszcze raz powtórzę. to tak jakbyś porównał ilość szumu na maksymalnym iso dwóch aparatów, przy czym jeden osiągał by maksymalną warotść iso 6400, a drugi 1600. fakt szumy na 6400 byłby większe, ale to nie minus, że aparat ma takie iso, a tamten drugi ma dwa razy mniejszą czułość. Jeśli nie widzisz sensu w tak szerokim obiektywie to kup inny telefon. jest wielu ludzi, którym się to podoba i chcą mieć możliwość zrobić zdjęcia z taką ogniskową, naet, jeśli będą zniekształcone.

To raczej ty nie wiesz o czym piszesz. Wcześniej pisałeś, że wąski kąt w g6 nie ejst moze byc zaletą, szerszy nie znaczy lepszy, ze wzgledu na zniekształcenia i do tego sie odniosłem.  Poza tym szerszy aparat ma 125stopni. Nic do niego nie mam. 

dodana zawartość

W dniu 24.01.2019 o 09:11, Ozymandias napisał:

Sorki ale mielenie przez Ciebie tego tematu zaczyna być irytujące jeśli przeszkadza Ci to, że aparat główny w g6 jest kilka % węższy niż np. w s8 (jeden z najszerszych kątów widzenia w podstawowym aparacie na rynku) to nie kupuj tego tel. dorzuć 500 - 600 zł i będziesz mieć samsunga s8 (dla mnie możliwości foto video w tym tel. są dużo mniejsze ale co kto lubi). Lg g7 też nie kupuj (to już taka moja rada) bo tam oba obiektywy są węższe niż w g6.

Przecież masz porownania do kilku telefonow. Akurat tak sie złożyło, że wszystkie mają najszersze katy widzenia na rynku? Jakiekolwiek porownanie nie znajdziesz g6 ma bardziej wykadrowane zdjęcia

Edytowane przez liver128

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zawarx
    W dniu 25.01.2019 o 20:47, lasica napisał:

125° dokładnie. Wszystkie najlepsze szerokie od V40/G7, Mate 20/20 pro, mają zaledwie 107° stąd zdjęcia mają znacznie mniejsze zniekształcenia.

Te 107  stopni nie bierze się znikąd - to naturalny zakres widzenia człowieka - nawet Chińczyków... No i efekt zniekształceń lepiej wyeliminować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, liver128 napisał:

To raczej ty nie wiesz o czym piszesz. Wcześniej pisałeś, że wąski kąt w g6 nie ejst moze byc zaletą, szerszy nie znaczy lepszy, ze wzgledu na zniekształcenia i do tego sie odniosłem.  Poza tym szerszy aparat ma 125stopni. Nic do niego nie mam.

trochę chyba jesteś jeździec bez głowy. nigdzie nie pisałem, że obiektywy z długimi ognikowymi są zaletą. chyba pomyliłeś mnie z victorem, do którego posta się odniosłem. ja staram się uświadomić, że nie ma takiej prawidłowości, która dowodzi, że szerokokątne czy wąskokątne obiektywy są lepsze lub gorsze. każde mają swoje wady, ale też mają swoje zastosowania. lg ma dwa szerokokątne obiektywy (nie ma wąskokątnego!). jeden ma kąt widzenia 7o stopni, drugi 125, czyli bardzo dużo, więc i zniekształcenia są rzeczą normalną. kąt 125 stopni widzenia przy pełnej klatce odpowiada ogniskowej mniej więcej 12 mm, czyli to są już obiektywy fisheye. zobacz sobie jakie zniekształcenia perspektywy w tych szkłach występują i zobacz ile takie obiektywy kosztują. i mimo tych zniekształceń ludzie płacą za nie ciężki hajs.
    jeżeli nie odpowiada Twoim potrzebą taki wybór ogniskowych obiektywów przez LG jakie użyli w g6, to znajdź inny telefon, gdzie będzie Ci to odpowiadało. A nie rzucasz się przez kilka stron wątku, że telefon ma aparat z wadami, i ze inne telefony są lepsze. dla mnie np. nie są. zauważ, że ogniskowa 30-35 mm, czyli taka jak w węższym obiektywie w lg, w normalnych aparatach jest chyba najpopularniejszą (np. taką miały wszystkie stałoogniskowe małoobrazkowe point&shoot z najwyższej półki z czasów analogów olympus mju, yashika t itd), bo jest najbardziej uniwersalna. druga obiektyw to obiektyw ultraszerokotkątny więc ma zniekształcenia większe niż w innych telefonach. może sobie je porównywać, nikt Ci nie zabroni, ale jaki to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Może przełamię troszkę tą dyskusję i zapytam o co innego: w trybie "wideo ręczny" gdy ustawiam na sztywno czas otwarcia migawki blokuje mi się ustawienie ISO. I przy zmianie oświetlenia obraz jest albo niedoświetlony lub przepalony. Czy to normalne ? Nie mam innego telefonu z trybem ręcznym żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@P.M. Ja u siebie mogę wszystko zmieniać na bieżąco podczas nagrywania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem - wiem, że można zmieniać wszystkie wartości ale chodziło mi o to, że przy ustawieniu na sztywno czasu migawki, ISO nie zmienia się automatycznie wraz ze zmianą oświetlenia kadru. A chciałbym, żeby automatycznie ISO dostosowywało się do jasności w kadrze. W lustrzankach to się nazywało kiedyś preselekcja czasu lub przesłony. Można było na sztywno ustawić czas migawki a przesłona ustawiała się automatycznie. Lub na odwrót. W LG nie ma możliwości ustawiania otworu przysłony (jest stały) więc przy stałym czasie migawki jedyną kontrolę nad właściwym naświetleniem daje nam ISO. Tyle, że ono nie zmienia się automatycznie 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, P.M. napisał:

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem - wiem, że można zmieniać wszystkie wartości ale chodziło mi o to, że przy ustawieniu na sztywno czasu migawki, ISO nie zmienia się automatycznie wraz ze zmianą oświetlenia kadru. A chciałbym, żeby automatycznie ISO dostosowywało się do jasności w kadrze. W lustrzankach to się nazywało kiedyś preselekcja czasu lub przesłony. Można było na sztywno ustawić czas migawki a przesłona ustawiała się automatycznie. Lub na odwrót. W LG nie ma możliwości ustawiania otworu przysłony (jest stały) więc przy stałym czasie migawki jedyną kontrolę nad właściwym naświetleniem daje nam ISO. Tyle, że ono nie zmienia się automatycznie 😞

P.M - chyba zbyt wiele wymagasz to tylko tel. kosztujący (obecnie) 1100 - 1300 zł a nie kamera czy cyfrowa lustrzanka (dobra do filmowania) za kilka tysięcy. Jak sam zauważyłeś  g6 jest jednym z nielicznych tel. (chyba tylko najnowsze flagowce lg z serii G i V posiadają takie możliwości) posiadających tryb ręczny przy filmowaniu dodatkowo możesz filmować szerokim kątem i przełączając się na ten węższy (lub filmować jednocześnie kamerą przednia i tymi z tyłu) czego nie oferują  kamery za tys. zł. a nawet następca g6 czyli g7 nie posiada tej możliwości.

Edytowane przez Ozymandias

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ok, jasno sie zapytal czy jest opcja prorytetu migawki wtedy iso sie powinno samo zmieniać, tak maja np. Galaxy S ale tylko przy trybie zdjec, a g6 nie ma takiej opcji - jak manual to we wszystkim. I w aparacie i LG w trybie video. Na obecna chwile zaden telefon nie ma opcji preselekcji migawki z auromatycznym iso przy nagrywaniu video. Fakty przydalo by sie jak mialem kiedys w SGS6 przy zdjeciach ze ustawialem niskie iso a migawka sama sie dobierala a teraz recznie musze krecic na G6 i przy zdjeciach i przy wideo. A przy wideo to pomylka bo widac przeskoki jasnosci, to przyda sie tylko przy przemyslanych kadrach/ujęciach.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi