Skocz do zawartości
Miras19902

Aparat w G6 - Wady, zalety, opinie. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ozymandias napisał:

Tryb jasny w lg jest słabiutki bo zdjęcia są w niskiej rozdzielczości (FHD). Tryb jasny działa ponoć przy filmowaniu ale tez tylko do FHD przy 30 k/s (ale nie przetestowałem tego, natomiast tutaj może być przydatny). Do nocnych zdjęć najlepiej używać trybu ręcznego albo skorzystać z najnowszego gcama z night sight w "przykładowych zdjęciach" umieściłem porównanie zdjęć z night sight i stock zwykły i tryb jasny. Umieściłbym więcej zdjęć z trybu night sight ale fotki ważą często pond 6 MB a tutaj można umieścić tylko do 4,8 MB.

aha, czyli takie rzeczy. no trudno, FHD i ta w większości sytuacji wystarcza. Raczej nikt już nie drukuje zdjęć. na neta wrzucamy zazwyczaj w mniejszych rozdzielczościach, a na pokazanie znajomym na tv, też ok. Poza tym G6 bez tego trybu nadal nie ustępuje iphonowi X (na zdjęciach regoda, raz jest lepszy raz gorszy). nie rozumiem więc ludzi, którzy narzekają na zdjęcia nocne w g6. obejrzałem mnóstwo zdjęć z różnych modeli i to co się dzieje na zdjęciach nocnych to żart. zdjęcia z u11 mojej dziewczyny, przez jak się domyślam algorytm odszumienia, wyglądają jakby ktoś je namalował. i weź oglądaj takie zdjęcia w pełnej rozdzielczości :) ba, chociaż w tym FHD. można mieć wrażenie, że jest się na wystawie słabego malarstwa hiperrealistycznego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, # aaxaa napisał:

aha, czyli takie rzeczy. no trudno, FHD i ta w większości sytuacji wystarcza. Raczej nikt już nie drukuje zdjęć. na neta wrzucamy zazwyczaj w mniejszych rozdzielczościach, a na pokazanie znajomym na tv, też ok. Poza tym G6 bez tego trybu nadal nie ustępuje iphonowi X (na zdjęciach regoda, raz jest lepszy raz gorszy). nie rozumiem więc ludzi, którzy narzekają na zdjęcia nocne w g6. obejrzałem mnóstwo zdjęć z różnych modeli i to co się dzieje na zdjęciach nocnych to żart. zdjęcia z u11 mojej dziewczyny, przez jak się domyślam algorytm odszumienia, wyglądają jakby ktoś je namalował. i weź oglądaj takie zdjęcia w pełnej rozdzielczości :) ba, chociaż w tym FHD. można mieć wrażenie, że jest się na wystawie słabego malarstwa hiperrealistycznego :D

Ja nigdy nie rozumiałem tej nagonki na aparat w lg g6 - a mam porównanie (no chyba, że wpływ na to miało to iż posiadam tel. od aktualizacji oprogramowania aparatu sierpień 2018 - przed może faktycznie było dużo gorzej). Aparat jest moim zdaniem znakomity (jak na tel.) robi bdb zdjęcia i filmy a jego możliwości na tle 99% konkurentów są ogromne (tryby ręczne foto i wideo, filmowanie tylną i przednia kamerą jednocześnie czy możliwość przełączania trybu zwykłego na szeroki kąt w czasie rzeczywistym), jak komuś jeszcze mało to są aplikacje z gcam a ich instalacja jest banalna więc nawet laik sobie poradzi.

Edytowane przez Ozymandias

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Od kiedy zamieniłem S8 na LG G6 pierwsze moje zdanie po zrobieniu zdjęcia było : ,, ja pierxxxe, petarda”. Dużo krytyki czytałem przed zamianą i spodziewałem się że, aparat będzie rozczarowujący. Po przesiadce, aparat w G6 był długi czas moim ulubionym. Postaram się w weekend zrobić porównanie xs max , mate 20 pro i G6 . Zobaczycie że, w niejednym przypadku G6 zostawi konkurencje w tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 21.01.2019 o 11:14, viator. napisał:

@liver128

Od razu uprzedzam, że nie jestem specem do fotografii ale coś gdzieś piszą, że im szerszy kąt tym gorsza jakość na brzegach zdjęcia. Oczywiście nie ma jednego optymalnego wyboru. Więc rozważanie w kategoriach wada/zaleta trochę nie ma sensu. jednemu pasi inny grymasi.

Poczytaj gdzieś, np. tu:

A tu w ramach ciekawostek - co widać w zależności od obiektywu:

Twoj wpis co najwyżej może udowadniac, to to, że drugi szeroki kąt g6 jest nie warty uwagi, bo zniekształca zdjęcia. W tych bardzo szerokich zapewne to czesty problem, ale w tych mniej, które zresztą  wystepują w wiekszości telefonow nie ma z takiego probmlemu. A przynajmniajmniej teog nie zauwazylem. Widziałeś kiedyś w jakiejś recenzji flagowca albo sredniaka, ze ktos wypomina jakieś zniekształcenia na zdęciach? (o ile nie był to ultra szeroki kąt?) https://www.stuff.tv/features/best-smartphone-camera-2017-heres-what-you-think Ja tutaj nie widze takiego problemu, za to tylko zdjęcia LG  i moze OnePlus 5(chociaż i ten lapie więcej) wyglądają jak wykadrowane. Cieżko zrobić dobry kadr krajobrazu,  bo mało rzeczy sie mieści, o to mi chodzi

Edytowane przez liver128

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, liver128 napisał:

Twoj wpis co najwyżej może udowadniac, to to, że drugi szeroki kąt g6 jest nie warty uwagi, bo zniekształca zdjęcia. W tych bardzo szerokich zapewne to czesty problem, ale w tych mniej, które zresztą  wystepują w wiekszości telefonow nie ma z takiego probmlemu. A przynajmniajmniej teog nie zauwazylem. Widziałeś kiedyś w jakiejś recenzji flagowca albo sredniaka, ze ktos wypomina jakieś zniekształcenia na zdęciach? (o ile nie był to ultra szeroki kąt?) https://www.stuff.tv/features/best-smartphone-camera-2017-heres-what-you-think Ja tutaj nie widze takiego problemu, za to tylko zdjęcia LG  i moze OnePlus 5(chociaż i ten lapie więcej) wyglądają jak wykadrowane. Cieżko zrobić dobry kadr krajobrazu,  bo mało rzeczy sie mieści, o to mi chodzi

Sorki ale mielenie przez Ciebie tego tematu zaczyna być irytujące jeśli przeszkadza Ci to, że aparat główny w g6 jest kilka % węższy niż np. w s8 (jeden z najszerszych kątów widzenia w podstawowym aparacie na rynku) to nie kupuj tego tel. dorzuć 500 - 600 zł i będziesz mieć samsunga s8 (dla mnie możliwości foto video w tym tel. są dużo mniejsze ale co kto lubi). Lg g7 też nie kupuj (to już taka moja rada) bo tam oba obiektywy są węższe niż w g6.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ozymandias w jaki sposób (jakim trybem) można jednocześnie filmować przednią i tylną kamerą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb dopasuj zdjęcie :) można tez wybrać szeroki lub wąski kąt z tylu i z przodu

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 24.01.2019 o 02:59, liver128 napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. Ten szerszy aparat z g6 ma kąt widzenia 100 stopni, a porównujesz zniekształcenia zdjęć do aparatów z obiektywami o kącie widzenia 70 kilka stopni. jeszcze raz powtórzę. to tak jakbyś porównał ilość szumu na maksymalnym iso dwóch aparatów, przy czym jeden osiągał by maksymalną warotść iso 6400, a drugi 1600. fakt szumy na 6400 byłby większe, ale to nie minus, że aparat ma takie iso, a tamten drugi ma dwa razy mniejszą czułość. Jeśli nie widzisz sensu w tak szerokim obiektywie to kup inny telefon. jest wielu ludzi, którym się to podoba i chcą mieć możliwość zrobić zdjęcia z taką ogniskową, naet, jeśli będą zniekształcone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica
    Napisano (edytowane)
    44 minuty temu, # aaxaa napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. Ten szerszy aparat z g6 ma kąt widzenia 100 stopni, 

125° dokładnie. Wszystkie najlepsze szerokie od V40/G7, Mate 20/20 pro, mają zaledwie 107° stąd zdjęcia mają znacznie mniejsze zniekształcenia.

Edytowane przez lasica
    Dodana treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Jak wypada aparat po aktualizacji Oreo na tle np S7 EDGE?

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi