Skocz do zawartości
aribike

Problem z ekranem - nie podświetla się, zielone pasy - jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam problem z ekranem w mojej S5, czasami po naciśnięciu power w ogóle się nie podświetli, dopiero po kilku próbach. Zauważyłem, że problem nasila się, kiedy telefon zmarznie. Ponadto, podczas blokowania i odblokowywania, w momencie przejściowym (czyli gdy ekran gaśnie lub podświetla się) widać zielone pasy. Może ktoś wie jaka jest przyczyna? Potem wrzucę filmik jak to wygląda.

Edytowane przez aribike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracam do tematu, bo problem występuje nadal i niestety jest to hardware, bo jestem po postawieniu systemu na nowo.

Żeby było łatwiej, nagrałem filmik z problemem. Jak widać, 1/3 góry ekranu jest ok, natomiast reszta dziwnie zachowuje się przy najciemniejszej jasności ekranu. Tak jak pisałem wcześniej, czasami ekran w ogóle się nie odpali po próbie wybudzenia, dopiero za którymś razem - i to w tym przypadku cały ekran. BTW - tryb oszczędzania energii widoczny na filmie nie ma związku.

Dodam też, że ekran problem z wybudzaniem ekranu występuje w niższych temperaturach, w lato np. problemu praktycznie nie ma, a już teraz powoli się zaczyna, a w zimę będzie tylko gorzej.

Ktoś ma pomysł, co siadło i czy to w ogóle opłaca się naprawiać?

Film: 

Spoiler

Edytowane przez camdell
    Wstawiony spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi