Skocz do zawartości
Lama_Bojowa

Recovery TWRP OnePlus 3T

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

TWRP dla OnePlus 3T

NIE JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA ŻADNE USZKODZENIA SPRZĘTU

WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

twrp.png.4e992a42162c1f38002b74b6b2bee7e0.png

Opis: Jest to zmodyfikowane recovery dla OnePlus 3T z pomocą którego będziemy w stanie zrobić roota, wgrać innym system, kernel czy inne modyfikacje. 

Pliki do pobrania:

Instalacja:

1. Aby wgrać TWRP musimy liczyć się z konsekwencjami tego, że może coś pójść nie tak. Do tego jest potrzebne zainstalowanie adb i fastboot, a jak zainstalować to już znajdziecie na internecie :)

2. Potrzebny nam jest odblokowany bootloader, co jest prostą rzeczą.

- Wchodzimy w ustawienia>7x klikamy na "numer kompilacji">pojawią się ustawienia programistyczne do których następnie przechodzimy.

3. Tam odnajdujemy pozycję takie jak "Zdjęcie blokady OEM", "Zaawansowany restart" oraz "Debugowanie USB" zaznaczamy te trzy opcje.

4. Uruchamiamy ponownie telefon w trybie fastboot. Przytrzymaj przycisk wyłączania>restart>restart bootloader.

5. Jeśli telefon się uruchomi to powinniśmy widzieć kilka informacji. Nas interesuje ostatnia, a mianowicie "DEVICE STATE - ..." Jeśli mamy zablokowany bootloader to będzie napisane "DEVICE STATE - locked", a jeśli mamy już odblokowany to będzie napisane "DEVICE STATE - unlocked".

6. Teraz musimy podłączyć telefon do komputera i pozwolić mu na zainstalowanie sterowników. Jeśli sterowniki się zainstalują otwieramy wiersz poleceń w miejscu gdzie mamy zainstalowane ADB i FASTBOOT. Następnie wpisujemy komendę "fastboot devices". Powinna nam przyjść informacja, że telefon jest podłączony (a5340124       fastboot). Jeśli dostaliśmy taką informację, to możemy przejść do następnego punktu.

7. Teraz wpisujemy komendę "fastboot oem unlock", po wpisaniu tej komendy powinna nam się pojawić informacja czy chcemy odblokować bootloader. W naszym przypadku chcemy więc poruszamy się przyciskami głośności i zatwierdzamy przyciskiem "power".

8. Telefon się zrestartuje i stracimy wszystkie dane.

9. Przechodzimy konfigurację i robimy na nowo punkt 2. (NIE ODZNACZAMU OEM UNLOCK!!!!)

10. Gdy ponownie znajdziemy się w fastboot to zauważymy, że status się zmienił i powinien pokazywać "DEVICE STATE - unlocked". Jeśli tak jest, to znaczy, że zrobiłeś wszystko dobrze.

11. Teraz zabieramy się za wgrywanie TWRP. Pobrany plik (polecam zmienić nazwę na samo twrp) recovery wrzuć do folderu tam, gdzie znajduje się ADB i FASTBOOT.

12. Przechodzimy teraz do wiersza poleceń i wpisujemy następującą komendę "fastboot flash recovery twrp.img" 

13. Jeśli wszystko poszło okej to mamy zainstalowane TWRP i możemy zacząć dalszą zabawę z modyfikacjami! :)

Główny wątek:

Edytowane przez Lama_Bojowa
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    Napisano (edytowane)
    10 minut temu, Lama_Bojowa napisał:

fastboot flash recovery twrp,img

A może powinno być:

fastboot flash recovery twrp-3.0.4-1-oneplus3.img

lub

fastboot flash recovery <nazwa pliku img>

Ja zawsze mam później mnóstwo pytań jak nie zaznaczę że ostatni składnik komendy to nazwa pliku .img który się zmienia wraz z aktualizacjami  ;)

Edytowane przez maxprzemo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maxprzemo Poszedłem na łatwiznę i w punkcie 11. napisałem żeby zmienić nazwę pliku na "twrp" :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@Lama_Bojowa

Sorki nie zauważyłem :)

Bo moją uwagę przykuł przecinek zamiast kropki w komendzie z punktu 12 :jezyk2:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@maxprzemo  Właśnie czytając sam zauważyłem, że jest przecinek. Teraz już powinno być wszystko okej :) Jak coś jest jeszcze do poprawki, to jest otwarty na propozycję.

Edytowane przez Lama_Bojowa
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

3 kamyczki do tego ogródka.

Mógłbym zasugerować skrócenie url do pobrania TWRP lub podanie adresu bez redirectora.

Dzięki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsze oficjalne twrp to
    twrp-3.1.0-1-oneplus3t.img

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzejz
    Napisano (edytowane)

Widzę, że jest nowe recovery 3.1.1.2 jak zaktualizować? Wystarczy zrobić kroki 11 i 12 z wpisu powyżej? 

Edytowane przez dzejz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@dzejz

1. Możesz tak.

2. Drugą opcją jest zaktualizowanie TWRP z poziomu samego TWRP Recovery.

Wystarczy wrzucić obraz .img recovery do pamięci telefonu i przejść w tryb recovery.

Dalej wchodzisz w opcję Install i zmieniasz tryb instalowanych plików na .img :

Spoiler

Screenshot_2017-07-02-03-56-14.png.b79583894beb1f48b690a95d700643e9.png

Dalej już standardowo wybierasz obraz .img i wskazujesz że ma zostać wgrane jako recovery

3. Trzecia już chyba najprostsza metoda to pobranie aplikacji Official TWRP App i z jej poziomu pobranie i zainstalowanie TWRP.

Macie przecież oficjalne wsparcie zespołu TWRP ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mikio

Czytałem, że najlepiej używać TWRP od blu_sparka. Czym się różni od officiala? W czym ma być lepsze?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi