Skocz do zawartości
rafal700

Problem z ładowarką samochodową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ładowarkę samochodową EP-LN915U i po podłączeniu telefonu okazało sie że nie obsługuje szybkiego ładowania. Podczas korzystania z gps, ładowarka ładuje z szybkoscią 1% na 4 minuty. Po wyłączeniu gps 1% w ok 2 minuty. Na innym telefonie to samo czyli ładowarka jest dobra. Na samsungu s6 wyświetla się szybkie ładowanie. Na stronie samsunga pisze, że szybkie ładowanie jest w modelach note oraz s6: http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/adaptive-fast-charging-vehicle-charger-detachable-micro-usb-usb-cable-black-ep-ln915ubesta/

Czy ktos się spotkał z takim przypadkiem? Może ładowarka firmy aukey obsługuje szybkie ładowanie? https://www.aukey.com.pl/product-page/aukey-cc-t5-ładowarka-samochodowa-18w-1xusb-qc-2-0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

A szybkie ładowanie na normalnej ładowarce działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak normalnie działa na stacjonarnej ładowarkę szybki ładowanie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy ci pomoge, ale zakupilem wyzszy model ladowarki samochodowej z dwoma portami usb ln920 i moja a5tka 2016 wykrywa szybkie ladowanie.  Moze twoj telefon cos gryzie z twoja ladowarka, wgrywales nowszego softa do niego? Albo ta ladowarka ln915 moze byc nie kompatybilna z twoim modelem pod fast charge.

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

Potwierdzam problem sygnalizowany przez założyciela wątku. U mnie w dłuższej trasie jadąc z GPS-em ładowarka ta nie jest w stanie nadążyć z ładowaniem i mimo podłączenia poziom naładowania spada.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@Puniek A czy przypadkiem telefon nie jest gorący podczas ładowania ? U mnie P8 Lite w samochodzie kiedy jest bardzo gorący, zamiast ładować rozładowuje. Także temperatura ma wpływ na prędkość ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

Oczywiście, ze jest ciepły ale nawet jak nie ładuje się (bez ładowarki)  to na nawigacji jest ciepły. Tylko czemu to ma mieś wpływ?
    Przecież rozładowywanie też powoduje nagrzewanie się baterii...
    Wydaje mi się, ze problem z ubytkiem naładowania podczas nawigacji przy tej ładowarce pojawił się po aktualizacji z Androida 5 do Androida 6 - choć głowy za to nie dam.
    Teraz mam 7.0 ale chwilowo nie mam samochodu pod ręką by sprawdzić, bo jestem w pracy w innym mieście a auto w domu 360km stąd.

EDIT: dam znać jak to wygląda na Androidzie 7.0

Edytowane przez Puniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

Miałem wczoraj okazję przetestować w telefonie Samsung A5 2016 na trasie Warszawa-Wrocław z nawigacją Waze+Transmisja danych - 360km/3h 10minut.

Poziom naładowania przy starcie wynosił 86%. W punkcie docelowym poziom naładowania wynosił 80%.

Potwierdza się zatem to, że ta ładowarka nie nadąża i jej wydajność jest niewystarczająca.

Aha, i jeszcze jedno: nie działa w trybie szybkiego ładowania.

Pozdrawiam

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@Puniek No to reklamacja. Gdzie kupowałeś ładowarkę ?

Ja mam zamiar kupić EP-LN920BBEGWW i mam nadzieję, że nie będzie takich problemów.

https://www.x-kom.pl/p/320775-ladowarka-do-smartfonu-samsung-samochodowa-2xusb-fast-charge-15m-usb-microusb.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ładowarka która obsługuje fast charging w a5 2016 jest EP-LN930.

Sam mam taki model i działa w 100%, ładowanie działa w trasie nie ma problemu by nie doładował telefonu do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi