Skocz do zawartości
rafal700

Problem z ładowarką samochodową

Rekomendowane odpowiedzi

Puniek

Dla mnie w sumie nie jest to problemem bo tak sobie myslę, że lekkie rozładowywanie jest mniej obciążające baterię (zmniejszające jej żywotność) niż rozładowywanie dużym prądem i za chwile doładowywanie i tak wiele tego typu "uderzeń" w trasie. Jak napisałem, na trasie w ciągu 3h bateria straciła 5-6% naładowania...
    Druga sprawa, ze takie szybkie ładowanie dodatkowo podnosi temperaturę baterii/telefonu, a wiemy, ze zwłaszcza w lecie temperatura telefonu zamontowanego uchwytem do szyby podczas nawigacji mocno wzrasta (zwłaszcza w ostrym słońcu).

Edytowane przez Puniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

Nie pamiętam jaką mam ładowarkę samochodową ale mam zwykłą oryginalną samsunga i przy jeździe ładuje mi minimalnie na przód przy 2 godzinach jazdy jakieś 5 procent, włączone wifi, dane komórkowe, lokalizacja, synchronizacja, nfc i jasność mniej więcej na 3/4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@Puniek A jaki kabel do tego używasz ? Bo dziwne jest, to, że  w ogóle szybkie ładowanie się nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

@ locarnop Ten co był w zestawie z tą ładowarką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel nie ma nic do rzeczy. Ładowarka EP-LN915U nie obsługuje szybkiego ładowania w a5 2016 oraz ma problem z ładowaniem podczas trasy: ok 1% na 5 minut. Po wymianie ładowarki na EP-LN930 szybkie ładowanie działa, ładuje ok 1% w 2 minuty. Wystarczy jak jest długa prosta trasa to wyłączyć ekran wtedy ładuje 1% w ok minutę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@rafal700 No to ciekawe. Myślałem, że jest jeden standard Fast Charge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    Dnia 14.08.2017 o 09:00, Puniek napisał:

Potwierdzam problem sygnalizowany przez założyciela wątku. U mnie w dłuższej trasie jadąc z GPS-em ładowarka ta nie jest w stanie nadążyć z ładowaniem i mimo podłączenia poziom naładowania spada.

Ciekawostka... ta ładowarka podłączona do Samsunga S7 EDGE, którego posiadam od kilku dni ładuje w trybie szybkim....a A5 2016 nie choć oba mają funkcjonalność szybkiego ładowania... dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi