Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chato
    Napisano (edytowane)

Kilka dni temu widziałem w sieci film, na którym ktoś podłączył pod Dexa ... Microsoft Lumię 950.
    I ta zadziałała jakby była wpięta w oryginalną, redmondową stację HD-500. W komentarzach ludzie zastanawiali się, czy zadziała to w drugą stronę - S8 wpięty w HD-500. 
    Tak się składa, że mam tego display docka, więc sprawdziłem. 
    I tak, HD-500:

1. tylko klonuje 1:1 obraz z Samsuga (niestety aplikacja DeX się nie odpala).
    2. ładuje S8 (ale po podłączeniu zwykłej ładowarki - nie współpracuje z tą szybką od S8).

Jak dla mnie - może być, bo jedynym sensownym zastosowaniem dla takiego gadżetu jest puszczenie filmu z komórki na telewizor (zwłaszcza na wyjeździe).
    A HD-500 zajmuje znacznie mniej miejsca niż Dex ;) 

O, na XDA jest już wątek na temat jak pożenić S8 ze stacją Microsoftu => https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/how-to/wip-samsung-s8-dex-dex-station-t3605933 
    (póki co, bez rozwiązania).

Edytowane przez chato

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sitek

Jak skorzystasz z DeXa to zmienisz zdanie o sensowności i zastosowań tej stacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chato

@sitek nie mówię nie ale dopiero wtedy, gdy jej cena spadnie poniżej 350 zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

Czy dobrze rozumuję, że klawiatura laptopa + myszka podpięta po kablu do laptopa po podłączeniu pod Samsung DeX nie będą działać i trzeba mieć myszkę/klawiaturę podłączone do stacji Samsung DeX?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lwomati

@Kris dobrze rozumujesz. Stacją jest DeX, więc do niego podpinasz wszelkie peryferia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem kiedyś Motorole Atrix z lapdock'iem i multimedia dock'iem. Teraz mam s8 i dex.
    Atrix ukazał się około 6 lat temu a DEX nie dorasta mu nawet do pięt.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Myślałem nad zakupem DexA tylko pytanko do użytkowników tego wynalazku czy można połączyć mysz i klawiaturę przez bluetooth? Chciałbym aby podstawka stała przy tv 65 cali podłączona kablem hdmi a 2 metry dalej gdzie mam stolik aby można było używać klawiatury i myszki właśnie połączonej bluetooth. Czy jeżeli telefon mam połączony do wifi to rozumiem że np oglądając na tv netflixa łapie sygnał z wifi? Czy podstawka musi mieć jakieś źródło zasilania? Czy wystarczy tylko podłączyć kablem hdmi. Dla mnie w sumie fajne rozwiązanie bo nie trzeba wyjmować laptopa itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Co do bluetooth to nie jestem pewny ale myślę że to wymaga podpięcia do stacji dokującej dongla usb (odbiornika) od klawiatury i myszki. Nie sądzę aby smartfon mógł jednocześnie się komunikować z dwoma uprzedzeniami bluetooth (tsk, wiem o opcji dual audio przez BT).
    Stacja wymaga własnego zasilania, kabel + ładowarka.

Szczerze mówiąc do puszczania filmu czy pokazania czegoś na szybko na ekranie telewizora lepiej się sprawdzi Chromecast.

Mały, kabel zasilający usb może być podpiety do tv. Odpalasz w telefonie aplikacje netflix, wskazujesz jaki film ma odtworzyć Chromecast i tyle. bez stacji dokujących i kombinowania, a telefon nadal nie jest zajęty, można wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia. Podobnie bez problemu pokażesz zdjęcia z telefonu, filmy z YouTube itp. na TV za pomocą Chromecast.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przeglądarka na chromecast nie zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Do video itd. Korzystasz z aplikacji a jak faktycznie chcesz wyświetlić przeglądarkę to po prostu można skorzystać z opcji screen mirroring (przysłanie ekranu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi