Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HansS2

ale tu nie chodzi o to czy to polecasz, tylko czy działa jak trzeba, tj. pełny ekran i full hd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight
    Dnia 2.10.2017 o 17:11, HansS2 napisał:

Ma ktoś wiedzę (bo infolinia Samsunga jej nie ma) jaka ładowarka obsłuży szybkie ładowanie urządzenia podłączonego do DeX-a?

Dodam tylko, że ładowarka która jest w zestawie, tego nie obsługuje*. Wg instrukcji obsługi jest lista ładowarek które to obsługują, jednak nie podaje żadnych szczegółów, nazw / numerów modeli, tylko fakt, że mają obsługiwać tryb 12V/2.1A, mam taką tj. Samsung EP-TA300, ale S8 włożony w DeX-ie pokazuje zwykłe ładowanie a nie szybkie..

* inna sprawa, to już chyba można mówić o fantazji ułańskiej Samsunga, żeby do oryginalnego zestawu DeX-a z ładowarką, załączyć taką ładowarkę, która tego Fast Adaptiv Charge nie obsługuje......

Ja otrzymałem odpowiedź, że nie ma jeszcze ładowarki, która by obsługiwała FCH na dexie. Zauważ, że w instrukcji obsługi jest opisane, że model tej ładowarki ma parametry 12V napięcia i 2,1A, ale nie jest ona dostępna w sprzedaży, możesz sprawdzić, że nie ma ładowarki z napięciem wyjściowym 12V, fast charge z najnowszym adaptive mają napięcie wyjściowe 5V/9V.... Pan na infolini poinformował mnie, że to jest taki fjuczer, który kiedyś będzie dostępny i ludzie powiedzą wtedy WOW.... także bez komentarza

Dnia 3.10.2017 o 14:20, szymonkoza napisał:

A ja mam pytanie czy Dex dobrze współpracuje z netflixsem? To znaczy czy dobrze się ogląda filmy na dużym ekranie.

Sama aplikacja nie jest nodpi więc nie działa na full screen a nawet nie da się zmienić proporcji okienka, ALE to nic, ponieważ używasz aplikacji DEXMAX i sprawa rozwiązana - działa bardzo dobrze.

Dnia 19.10.2017 o 00:41, mikekola napisał:

Ja za to mam pytanie z innej beczki. Czy Dex na pewno dobrze obsłuży zestawy bezprzewodowe Logitech oparte o Unify??? Interesuje mnie- z wielu względów- właśnie klasyka z odbiornikiem USB a nie Bluetooth.

Tak bez problemu obsługuje, sam korzystam z dwóch urządzeń (mysz+klawisz) na jednym unify. Tylko na kompie/lapie musisz najpierw sobie sparować urządzenia z jednym penem za pomocą aplikacji z www logitech-a

Dnia 19.10.2017 o 10:47, HansS2 napisał:

bo nie wiem czy jest jakaś skuteczna apka na androida do tego

Niestety nie ma

Dnia 19.10.2017 o 10:50, Konrad S napisał:

A jak się obsługuje tego dex hub, żeby netflix był na pełnym ekranie. Jest jakiś darmowy pakiet biurowy który działałby na pełnym ekranie?

Odpalasz aplikacje, w jej oknie masz wszystkie zainstalowane na urządzeniu apki, klikasz na tą, którą chcesz uruchomić w resizable okienku i tyle. Darmowy pakie który w 100% działa okienkowo to hancomm, oczywiście działa pakiet office-a ale czy on jest darmowy?? 

Dnia 23.10.2017 o 16:36, HansS2 napisał:

ale tu nie chodzi o to czy to polecasz, tylko czy działa jak trzeba, tj. pełny ekran i full hd?

działa jak trzeba, tylko musisz mieć monitor FHD no i kabel hdmi nie za 2 zł tylko taki za powiedzmy 20zł. Dodam, że dźwięk przez HDMI również działa, więc jeśli masz monitor z wyjściem auto to wiesz.....

Edytowane przez EsEight
    Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HansS2
    Dnia 3.11.2017 o 00:22, EsEight napisał:
    Dnia 2.10.2017 o 17:11, HansS2 napisał:

Ma ktoś wiedzę (bo infolinia Samsunga jej nie ma) jaka ładowarka obsłuży szybkie ładowanie urządzenia podłączonego do DeX-a?

Dodam tylko, że ładowarka która jest w zestawie, tego nie obsługuje*. Wg instrukcji obsługi jest lista ładowarek które to obsługują, jednak nie podaje żadnych szczegółów, nazw / numerów modeli, tylko fakt, że mają obsługiwać tryb 12V/2.1A, mam taką tj. Samsung EP-TA300, ale S8 włożony w DeX-ie pokazuje zwykłe ładowanie a nie szybkie..

* inna sprawa, to już chyba można mówić o fantazji ułańskiej Samsunga, żeby do oryginalnego zestawu DeX-a z ładowarką, załączyć taką ładowarkę, która tego Fast Adaptiv Charge nie obsługuje......

Ja otrzymałem odpowiedź, że nie ma jeszcze ładowarki, która by obsługiwała FCH na dexie. Zauważ, że w instrukcji obsługi jest opisane, że model tej ładowarki ma parametry 12V napięcia i 2,1A, ale nie jest ona dostępna w sprzedaży, możesz sprawdzić, że nie ma ładowarki z napięciem wyjściowym 12V, fast charge z najnowszym adaptive mają napięcie wyjściowe 5V/9V.... Pan na infolini poinformował mnie, że to jest taki fjuczer, który kiedyś będzie dostępny i ludzie powiedzą wtedy WOW.... także bez komentarza

Kolego, umiesz odczytać ze zrozumieniem?, przecież napisałem że mam taką, podałem nawet model, tj. "Samsung EP-TA300" i fakt, że obsługuje 12V/2.1A i jest oznakowana jako szybka, masz zdjęcie poniżej

Spoiler

5a0b1de7dc868_20170918_1707122.thumb.jpg.d6bd9a32c6c7dd9def3a64ee5d9cef5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda sytuacja z telefon czy po podłączeniu mocno się nagrzewa telefon ? Nieraz pobieram filmy na telefon i jak mam ochotę obejrzeć go to muszę go przerzucić na dysk i podłączyć pod tv  a z dexem  miałbym mniejszy  problem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight

może czasem się nagrzewa ale bez przesady, stacja ma wbudowany wentylator, który włącza się w takich sytuacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrey

Co myślicie o chińskich zamiennikach DEX Station
    73zł /uwaga, są też w podobnej cenie a nie obsługujące DEX/: https://www.ebay.pl/itm/HDMI-Dex-Station-Desktop-Extension-Charging-Dock-For-Samsung-S8-S8-Plus-Note-8/401423455053?hash=item5d76b3d34d:g:dZYAAOSwAhtZ4XGP

i wierniejszy klon
    160 zł: https://www.ebay.pl/itm/HDMI-Dex-Station-Desktop-Extension-Charging-Dock-For-Samsung-S8-S8-Plus-Note-8/263366541809?hash=item3d51de81f1:g:c-EAAOSw8axaJknS

Nie wiem czy posiadają chłodzenie a ten 2x tańszy ma tylko 1 gniazdo USB 
    Może ktoś z was używał tego i może coś tutaj napisać?

W sumie to chciałbym jedynie zaspokoić swoją ciekawość bo raczej normalnie używać tego nie będę, nie mam takiej potrzeby ani jakiegoś ładnego monitora do salonu. 

A na xda  jeszcze tańszy sposób korzystania z funkcji DEX:
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/how-to/wip-samsung-s8-dex-dex-station-t3605933

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Witam! Czy poprzez DEX będę mógł pobierać filmy z różnych serwerów?Czy na Dex rozpakuje RAR? Głównie zależy mi na pobieranie filmów i czasami coś napisać w WORD-zie. Czy jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight

@tomasov

bedziesz mógł robić to wszystko co możesz robić na telefonie ale w formacie desktopowym, więc odpowiedzi 

czy będziesz mógł pobierać filmy - nie wiem czemu miało by się nie dać skoro możesz je pobierać normalnie a telefonie

w wordzie możesz pisać czasami i częściej

Tak jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix
    Witam! Czy poprzez DEX będę mógł pobierać filmy z różnych serwerów?Czy na Dex rozpakuje RAR? Głównie zależy mi na pobieranie filmów i czasami coś napisać w WORD-zie. Czy jest taka możliwość?
    Da się bez Dexa nawet ;] I to każdym telefonie z androidem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Pytam bo 6 lat siedziałem na iOS i po prostu nie wiem takich rzeczy :) ale dzięki za odpowiedź

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi