Skocz do zawartości
bartos38

Root Huawei P8 B394,B395

Rekomendowane odpowiedzi

bartos38
    Napisano (edytowane)

Próbowałem zrobić roota na najnowszej aktualizacji b395 niestety moje próby kończyły się bootlopem ale po wielu testach znalazłem rozwiązanie,co potrzebujemy

- odblokowany bootloader

- zainstalowane TWRP-3.1.0-0-grace

-plik zip.SR3-SuperSU-v2.79-SR3-2017014223742

- UPDATE-UnSU

Instalacja:

Flashujemy w twrp pliku zip o nazwie SR3-SuperSU-v2.79-SR3-2017014223742 tylko ten działa chyba że któregoś przeoczyłem, zalecam również mieć na karcie plik UPDATE-UnSU gdyby coś poszło nie tak wchodzimy w twrp i robimy flash tego pliku i wszystko wraca do normy

SR3_SuperSU-v2.79 https://drive.google.com/file/d/0ByTSD8EV5eCQU2xJOUxucWZpdW8/view?usp=sharing

UPDATE-UnSU https://drive.google.com/file/d/0ByTSD8EV5eCQSGRzN2dMSW5jMzQ/view?usp=sharing

Info. cała procedura powoduje utratę gwarancji robicie to na własną odpowiedzialność

Edytowane przez bartos38
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Rozumiem że udało Ci się zrootować B935? A jak z rootem na B394? Bo próbowałem i miałem bootlop. I własnie zastanawiam się czy wgrać ten co podałeś. Na którym TWRP to wgrywałeś?

Edytowane przez seitedo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38
    Napisano (edytowane)

@seitedo powinien zadziałać na b395 niczym się nie różni od b394 z aktualizowano tylko zabezpieczenia,stosowałem ta wersje superSu sr3 na innych telefonach (nowszych) i wszystko działało poprawnie twrp-3.1.0-0-grace

Edytowane przez bartos38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatem spróbuję.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@seitedo napisz jak ci poszło będzie dla innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę.. Tylko, że własnie przeszedłem na B935...

dodana zawartość

Już po rootowaniu. Wgrałem twrp-3.1.0-0-grace, a potem SR3_SuperSU-v2.79 ściągniety z pierwszego posta. Na B395 root odbył sie bez problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Mógłby ktoś dać link do strony, gdzie mogę odblokować bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbował ktoś w ten sposób?:

• Instalacja ROOTa przez SuperSU

Roota wykonamy w tzw. trybie systemless, dzięki któremu żadne elementy systemu nie są modyfikowane (i przede wszystkim nie wpływa to na kernel, czyli jądro Androida). Jest to bezpieczny tryb ROOTa, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych ROOT również zostanie wykasowany.

Na głównym ekranie TWRP przejdź do zakładki „Advanced” i wybierz „Terminal”. Następnie wpisz i wykonaj poniższą komendę:

echo SYSTEMLESS=true>>/data/.supersu

/ciach/

Po potwierdzeniu tej komendy wybierz „OK” i powróć do ekranu głównego TWRP. Komenda ta sprawi, że za chwilę zainstalowany SuperSU wykona roota w trybie systemless, czyli bez modyfikacji naszego systemu.

Przejdź teraz do zakładki „Install” i wskaż wcześniej skopiowany plik *.ZIP z SuperSU 2.46. Potwierdź jego instalację, przesuwając suwak „Swipe to confirm flash”.

/ciach/

SuperSU zostanie zainstalowane i teraz możesz przejść w TWRP do zakładki „Reboot” (Uruchom ponownie) i wybrać „System”.

Przed zrestartowaniem telefonu może wyskoczyć komunikat od TWRP z zapytaniem, czy chcesz zrootować urządzenie (komunikatYour device does not appear to be rooted - Install SuperSU now?”). Absolutnie NIE NALEŻY WYRAŻAĆ NA TO ZGODY. Zamiast tego wybierz tu opcję „Do not install”. W naszym wypadku jest to niepotrzebne i niekompatybilne z systemless rootem, którego zrobiliśmy, dlatego należy unikać tej opcji.

/ciach/

Telefon zostanie teraz zrestartowany w zwykłym trybie. Po uruchomieniu na liście aplikacji znajdziesz SuperSU. Możesz wejść do Sklepu Play i zaktualizować SuperSU jak zwykłą aplikację. Po uruchomieniu SuperSU wyświetli się też komunikat z pytaniem, czy chcesz zainstalować najnowsze pliki binarne – wybierz „Tak” i zainstaluj je w trybie normalnym. Twoje urządzenie jest już w pełni zrootowane.

dodana zawartość

/ciach/

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam adres do konkurencyjnej witryny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i niestety, zrobiłem według opisu powyżej i znając swoje szczęście telefon poległ. :

Czy w takim wypadku  gdy telefon jest podłączony do kompa za pomocą USB czy do zasilania sieciowego to się ładuje?. Non stop świeci ekran i pewnie zaraz padnie bateria.

Niestety po przeładowaniu nie mogę przez komunikat polecenie adb reboot recovery wejść do TWRP bo nie ma komunikacji z komputerem....

2017-11-28-004.jpg

Edytowane przez arczimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Opis powyżej niestety jest stary i błędny.

Root systemless polega na modyfikacji kernela(boot) i braku modyfikacji /system.

Miałeś wgrywać co innego???

@arczimi

Odpal w twrp(wyczyść system, cachee, data) i przywróć backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi