Skocz do zawartości
Magik34

[1100-1200 zł] Przesiadka z Windows 10 Mobile(Lumia 930) na Androida

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie!
    Słowem wstępu - szlag mnie już trafia po 2 latach korzystania z cudownego Windowsa 10 Mobile. Zaufałem, oddałbym rękę i dzisiaj już bym tej ręki nie miał. Szkoda że nie da się wgrać Andka na tego gada, bo bym nie zmieniał tego telefonu na inny :<.

Ale przechodząc do meritum - chcę sprzedać Lumkę i zamienić na jakiś telefonik z Androidem. 

Wydać mogę (tak jak w temacie) koło 1100 - 1200 zł. Z androida korzystałem do wersji mniej więcej ICS, potem wsiadłem do WP 8.1. 
    Od telefonu wymagam:
    - długiej pracy na baterii,
    - lekkiej i przejrzystej nakładki, lub jej całkowity brak(TouchWiz feee, ale MIUI jak najbardziej do mnie przemawia),
    - dosyć dobrego aparatu(Nokia oferowała 20 MPx od Zeiss'a. Wiem, że za tą kasę ciężko będzie przebić ten aparat),
    - specyfikacja, która spełni moje oczekiwania co do szybkości działania - Windows 10 mimo braku połowy funkcjonalności względem Androida nie zacina się w ogóle, więc żebym nie dostał mokrą szmatką po buzi, po przesiadce na Andka,

Aplikacje, z których chciałbym korzystać na Androidzie:

- Messenger,
    - Facebook, 
    - Instagram,

- Snapchat,

- Youtube,

- PowerAmp,
    - pomniejsze aplikacje typu rozkłady autobusowe, kolejowe,

- pakiet biurowy Office,

- klient poczty e-mail,

- jakieś gierki pewnie też.

Zależy mi również na dobrej jakości rozmów, najlepiej żeby telefon obsługiwał LTE. 

//Edit: Myślałem poważnie o telefonie Xiaomi Redmi Note 4X, najlepiej ze Snapdragonem 625 i 4GB/64GB, ale widzę że ciężko je znaleźć w Polsce, więc ostatecznie mogłaby być wersja 3GB/32GB. Co o nim sądzicie? 

PS: Jeżeli za dużo wymagam za tą kasę, proszę mi powiedzieć, ile musiałbym wyłożyć na telefon który uciągnie worek moich wymagań i przy okazji podsunąć pomysł co do konkretnego modelu :<
    PS2: Nie chciałbym telefonu z Gearbestów i ibg czy ali, bo chciałbym jednak mieć te 2 lata gwarancji a wyczytałem że telefony zza wielkiej wody mają rok gwarancji.

Pozderki i witam społeczność Androida ponownie.

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

moto x style, tylko tam bateria nie powala

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem a właściwie mam ten sam problem i podobne wymagania. Ja właśnie kończę przygodę z Lumią 920. Niestety na mój temat nikt na forum nie odpowiedział ale po dwutygodniowym studiowaniu forum oraz wielu innych testów i porównań mój wybór padł na Samsung A5 2016. Dzisiaj zamawiam :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mr X

Jeżeli chcesz xiaomi to wymagania spełnia mi5. Bdb aparat, mocna bateria, płynnie działa. Mam i bardzo sobie Chwale 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Entercode napisał:

moto x style, tylko tam bateria nie powala

Może bateria nie powala ale ładujesz baterię w 30 minut prawie do pełna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

@Cube013 fajny telefon, tylko go nie zasmiecaj bo zwolni.

dodana zawartość

@Piotr Kołakowski  30min do pelna? Chyba śnisz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z Redmi Note 4X z SD625 i 3GB/32GB? Będzie fajną opcją? Bo nikt w sumie nawet nic nie napisał o tym telefonie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Będzie mieć dużo gorszy aparat niż twoja Lumia. Duuużo. Do tego trzeba uważać żeby kupić urządzenie z pewnego źródła z pewną gwarancją, w Redmi zdarzają się wady płyt głównych drenujące baterie. MIUI to nakładka mocno rozbudowana i piekielnie ciężka, po czasie może zacząć się sypać a wtedy konieczna jest reinstalacja systemu - przygotuj się na to.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam Lumię 930.

Szukam telefonu przede wszystkim z lepszym aparatem i lepszą baterią :) Jak na razie sam nie zdecydowałem się co wybrać ale żeby mieć jedno i drugie podniosłem budżet do około 2000 najlepiej trochę mniej. Ale ja nie chce zmienić na gorszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Do 2000 - S7 z przedłużenia umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi